Kvety Kalanchoe na parapeteSukulentná rastlina, rodák z ostrova Madagaskar, pristála v Rusku s obchodným karavanom. Calanha v preklade znamená zdravie. Listy tejto mimozemskej rastliny zachránili námorníka pred tropickou horúčkou a vzal ich na cestu. Starostlivosť kalanchoe doma nie je príliš zložitá. Stal sa rezidentom ruských okenných parapetov na dekoratívnosť. Rastlina sa týka rodiny roľníkov, je príbuzným rádiolokácie a čistenia.

Reprodukcia a starostlivosť o rastlinu

Reprodukcia KalanchoeAby bolo možné pestovať kalanču, je potrebné vyčistiť pôdu, ktorá vyhovuje týmito obyvateľmi bezvodých oblastí. Zem musí mať mierne kyslú reakciu a musí byť ľahká. Ideálnou kompozíciou pre Kalanchoe bude kompozícia rovnakých častí listovej pôdy, rašeliny, tehla, piesok a kúsky brezového uhlí a štrk. V spodnej časti riadu sa položí drenážna vrstva a na prípravu zmesi sa naplní malý pohár. Vhodná kúpená pôda pre pelargón. Rovnaká kompozícia bude potrebná pre transplantáciu Kalanchoe po nákupe.

Rozmnožovanie listov odrezanímNa reprodukciu sa používajú odrezky a pripravené mini rastliny sú oddelené od čepele listu.

  1. Dajte dieťa na povrch pripraveného podkladu a posypte zem zeminou.
  2. Na vodu denne na kvapku konštantnej mäkkej vody počas dvoch týždňov.
  3. Všimnite si rast rastlín denne zalievanie zastaviť a robiť to raz týždenne trochu po kúsku.

Pestujte mladé rastlinyRezy sú rezané výberom apikálnych segmentov. Súčasne sa odrezky na zakorenenie vo vode zhoršujú ako vo vlhkom piesku. Pre zakorenenie je vytvorený mladík s mikroklímom, zatiaľ čo piesok je navlhčený. Po výskyte koreňov je rastlina vysadená v kontajneri. Hrnce na pestovanie sa vyberajú s prihliadnutím na skutočnosť, že každý rok bude potrebné transplantovať rastlinu do veľkého kontajnera na 1-2 cm. Za týždeň bude už zrejmé, že rastlina rastila.

Môžete pestovať mladé rastliny v kvetináčochPri transplantácii musíte veľmi opatrne vytiahnuť kvet z nádoby – pretože má veľmi krehké listy a stopky. Je potrebné a ako transplantovať Kalanchoe doma? S predpredajným prípravkom je rastlina stimulovaná kvitnutím, krajina je vyčerpaná a transplantácia je potrebná. Na transplantáciu kalanche je potrebné v hrnci väčší ako predchádzajúci jeden o 2-3 cm v priemere.Kalanchoe dieťa s chrbticou

Related  Pestovanie Crocos na otvorenom teréne je jednoduché a jednoduché

Kvet Kalanchoe ako sa starať a to páči

Kalanchoe miluje svetloDobré osvetlenie bez priameho slnečného žiarenia v lete poskytuje rastline dobrú fotosyntézu chlorofylu. Priame slnečné svetlo letného slnka je pre neho deštruktívne. Zimné slnko toľko nehorí a v zime môžu rastliny stáť na južnom okne. Neodporúča sa nechať Kalanchoe v tieni so slabým osvetlením, čo znižuje rastlinu. Kvitnutie nemôže čakať.

Pre bohaté kvitnutie od augusta do decembra je potrebné skrátiť svetlý deň rastliny na 10 hodín v jasnom svetle, to znamená vytvoriť letné Madagaskar. Od 8 do 18 hodín je rastlina v jasnom svetle, zvyšok času je pod kapotou alebo v skrini. Takéto podmienky v období odpočinku pomôžu dosiahnuť dlhý kvitnúci kvitnutie. Existujú aj iné spôsoby, ako sa starať o Kalanchoe doma na dosiahnutie kvitnutia.

  1. Zavlažovanie raz za mesiac s hnojivami pre kvitnúce rastliny a kaktusy V auguste zvýšiť podiel fosforu v zmesiach hnojív.
  2. Teplotný režim je počas odpočinku v rozmedzí 18 stupňov.
  3. Prerezávanie rastlín na začiatku obdobia odpočinku v auguste.
  4. Dodržiavanie cyklov starostlivosti o rastlinu: jarná transplantácia a hnojenie, letná aktivácia rastu, jesenné obdobie odpočinku a orezávanie.

Správna starostlivosť stimuluje kvitnutieČistý vzduch na balkóne, vetranie apartmánu je príjemné pre kvetinu. Preto často celé letné Kalanchoe ozdobí svojimi zeleňami balkóny. Kvitne v zimnom období. Voda kvet pravidelne, ale nie hojne. Toleruje sucho lepšie ako podmáčanie. V zime sa zavlažovanie vykonáva menej ako dvakrát. Prach z listov sa odstráni pod sprchou raz za mesiac alebo vlhkou handričkou. Striekanie tejto kvety sa nepáči, a listy s pubescenciou netolerujú vlhkosť vôbec. Voda sa používa iba ako mäkká.

Stonky a listy Kalanchoe pokrývajú vodotesný film. Preto sa tieto rastliny v prírode používajú ako zdroj vlhkosti v púšti. Šťava rastliny s príjemnou kyslosťou, uhasí smäd. Posypané listy Kalanchoe trieť pokožku z dehydratácie v horúčave. Teplotný rozsah zariadenia je od 15 do 25 stupňov.

Prerezávanie uvedené v opatreniach starostlivosti o rastliny je veľmi dôležité pre dekoratívnosť. Ako môžete ozdobiť Kalanchoe doma s opatrnosťou, môžete pochopiť, poznať význam operácie.

  1. Až po ukončení kvitnutia sa vytvorí krásna koruna, odstránením starých kvetinových stoniek a spojov sušených výhonkov s akútnym dezinfekčným holiacim strojčekom.
  2. Prerezávanie sa uskutočňuje v auguste s nástupom obdobia odpočinku.
  3. Znížte svetlý deň, znížte teplotu a zalievanie až do decembra alebo vznik púčikov.

Related  Starostlivosť o modlitbu – trojfarebná šípová hlava

Ak chcete vytvoriť krásnu korunu, kalančie je rezanéV tomto prípade môžu byť získané stopky použité na zakorenenie.

Kto a čo zasahuje do zdravia rastlín

Všetky problémy možno rozdeliť na fyziologické, prijaté s nevhodnou starostlivosťou a chorobami a škodcami prinášanými z vonku. Súčasne oslabená nedostatočnou starostlivosťou doma je Kalanchoe zraniteľná.

Hlavný škodca Kalanchoe - škrabkaNiektoré dôvody na oslabenie zariadenia sú jasne definované. Ak sú listy bledé, tenké a pretiahnuté, potom kvetina nemá dostatok svetla. Ak je rastlina zmrazená po kvete, nevyvíja ju, je stlačená, potrebuje preloženie do veľkého kontajnera a hnojiva. V horúčave, listy zomrieť, začnú žltnúť. Ak vzhľad kvetu hovorí o prosperite, ale nie je žiadna farba, je to prehnané.

Škodcami, otravnými Kalanchoe, sú scutes, roztoče a červy. V tomto prípade môžu takíto škodcovia úplne zničiť rastlinu. Použitie špeciálnej hokejky pre domáce rastliny “Doctor Verm”, ktorá je uviaznutá v zemi, pomôže chrániť kvetinu pred škodcom. Použitie čistenia zubnou kefkou a následné použitie Aktar, Aktelik, Sparkle a podobných insekticídov tiež pomôže.

Z ochorení sa plesne môžu objaviť na teplej, vlhkej pôde, v múčnatke za studena – múčnatka, hniloby koreňov. V tomto prípade je potrebné použiť fungicídne lieky.

Ako sa starať o Kalanchoe – video