Rovnako ako sladká, šťavnatá buničina melónaKto sa nechce hýčiť s vôňou čerstvosti medovice plátky melóna v lete? Nielen, že je buničina chutná, dokonale potlačí smäd a doplní v horúcich dňoch rezervu životodarnej vlhkosti v tele.

Známe a terapeutické vlastnosti melónu:

 • Plody sa červené drene obsahujú lykopén a iné látky, ktoré majú protizápalový ochranný účinok a tiež vykazujú antioxidačné vlastnosti, zachovanie telo pred starnutím.
 • Vodové melóny obsahujú málo kalórií a môžu byť použité v boji proti nadváhe.
 • Vláknina a ďalšie zložky v melóne sú schopné aktivovať metabolické procesy a trávenie.
 • Je to prírodný diuretikum.
 • Melón – zdroj horčíka a ďalších minerálnych látok, zlepšenie fungovania nervového a kardiovaskulárneho systému, regulačných a chránené proti tvorbe kameňa, srdcové arytmie, a sú zapojené do mnohých metabolických procesov.

Ale je šarlátová dužina najväčších bobúľ užitočná pre každého? A či je možné jesť vodný melón pri pankreatitíde, cholecystitíde a gastritíde?

Vzájomné vzťahy v práci vnútorných orgánov

Veľké bobule naplnia telo vitamínmi a živinamiNapriek výkonu rôznych funkcií sú vnútorné orgány v ľudskom tele často vzájomne prepojené a narušenie ich práce vedie k zlyhaniu v iných. Výsledkom je, že pri diagnostikovaní chronickej pankreatitídy sa napríklad lekári stretávajú so zápalmi žlčníka, to znamená s cholecystitídou.

Akumulovaný v močovom mechúre, žlč je zvyčajne postupne potrebný pre zažívacie procesy, ale keď nastane stagnácia žlče, cholecystitída sa nedá vyhnúť a zhoršiť. Zároveň trpia tráviace orgány. Ak je žlčník a pečeň normálne, črevo dobre zvládne prichádzajúce časti potravy. Keď sa práca jedného z orgánov mení, trávenie sa rozpadne.

Nedostatočné množstvo enzýmov vstupuje do čreva, ale často gastroenterológovia zaznamenávajú dráždivý účinok žlčovej a pankreatickej šťavy na tkanivo. A narušenie trávenia potravy nepriaznivo ovplyvňuje priebeh pankreatitídy a cholecystitídy. Kruh chorôb sa zdá byť uzavretý. Opustenie situácie pomáha liečbe v kombinácii so špeciálnou stravou.

Výživa v prítomnosti pankreatitídy, cholecystitídy, gastritídy alebo komplexu chorôb by mala byť čo najjemná a nedráždi steny čreva a žalúdka.

Malé množstvo melónu nepoškodíTáto požiadavka sa týka nielen zloženia jedál, ale aj veľkosti častí.

 • Bohaté potraviny, ako ostré, kyslé a tučné jedlá, sú škodlivé a môžu spôsobiť vážne poškodenie pohody tým, že pretiahnu steny.
 • Aby sa zabezpečilo lepšie vstrebávanie potravy a nevyvoláva ďalšie dráždivé účinky, pri všetkých týchto chorobách sa pokrmy podávajú pri miernej teplote. Teplé a studené jedlo je kontraindikované.

Related  Čo viete o výsadbe a starostlivosti o tigre?

Tiež lekári odporúčajú dodržiavať jasnú diétu.

Melón s gastritídou

Užitočný melónový dezertExistuje mnoho príčin gastritídy. Dnes táto choroba môže sprevádzať nervové a fyzické preťaženie, je to zaznamenané u ľudí s iracionálnym alebo nepravidelným stravovaním.

Gastritída často tiež sprevádza cholecystitídu a pankreatitídu, ktoré sú príčinou jej vývoja.

Je možné mať melón s gastritídou, keď je zvýšená hladina kyslosti v žalúdku a znížená? Kyslosť žalúdka pred jedlom je od 1,5 do 3 jednotiek, čo umožňuje dezinfikovať a rozpúšťať akékoľvek produkty, ktoré vstupujú do tráviaceho systému. Ak dôjde k poruche, produkcia kyseliny sa zníži alebo naopak aktivuje, vedie to k nežiadúcim následkom pre osobu. Kyslosť v žalúdku sa môže stať hrozbou pre tkanivá alebo ak jej úroveň klesne pod úroveň spracovania organických látok.

Niekoľko plátkov nezmení úroveň kyslostiMelón s žalúdka, vďaka svojmu zloženiu, nemôže nejako vážne ovplyvniť meniace sa hladinu kyslosti, ale nadmerná využitie, plnenie žalúdka tiahne a lisy na stene, ďalej zranenie poškodené organ. Výsledkom je, že potešenie z šťavnaté dužiny nevyhnutne končí bolestivých pocitov, hmotnosť, dávenie a iných nežiadúcich príznakov.

 • Ak sa pri gastritíde používa melón v porciách 1-2 plátkov, ovocie bude mať úžitok iba na akejkoľvek úrovni kyslosti.
 • Je mimoriadne dôležité, aby na stolíku pacienta boli iba kvalitné čerstvé vodné melóny, ktoré neboli uložené v strihu.
 • Je neprijateľné jesť melón z chladničky.

Melón s pankreatitídou počas exacerbácie

Keď je v pankrease jasný zápalový proces, lekári dôrazne odporúčajú, aby ste sa vzdali všetkých druhov čerstvých bobúľ, zeleniny a ovocia.

Pri exacerbácii pankreatitídy, gastritídy a cholecystitídy by sa melón nemal konzumovaťA melón s pankreatitídou v akútnej fáze nie je výnimkou. Príčinou nebezpečenstva je diétne vlákno, ktoré môže v priebehu exacerbácie zhoršiť tvorbu plynu v čreve, a tým vyvolávať poruchu trávenia, hnačku a silnú črevnú koliku.

V prípade, že pacient je nielen zápal pankreasu, ale zápal žalúdka alebo žlčníka, vystupňovanie melónu je tiež kontraindikované, pretože jeho použitie sa bude iba zhoršovať celkový obraz choroby.

Ak je pankreatitída zaznamenaná v ľahkom štádiu alebo choroba je chronická a nespôsobuje vážne obavy, je povolený vodný melón v primeraných množstvách a podľa pravidiel jej používania. V tomto prípade sa terapeutické vlastnosti vodného melónu používajú v procese rehabilitácie potravín.

Related  K orchideu Dendrobium potešený s kvitnutím, učíme sa jej starať

Melón s pankreatitídou v remisi

Pacienti s pankreatitídou môžu dostať až 1,5 kg vodného melónu denneNástup pretrvávajúcej remisie znamená, že pacient s pankreatitídou si môže dovoliť rozšíriť stravu tak, aby zahŕňala niektoré druhy ovocia a zeleniny. Medzi nimi je čerstvý melón.

Maximálna veľkosť časti, ktorú môže pacientovi poskytnúť pankreatitída, v závislosti od jeho zdravotného stavu a tolerancie produktu od 150 g do 1,5 kg.

Je dôležité si uvedomiť, že melón môže byť v primeranom množstve patrí šaláty, používať vo forme šťavy a dezerty, nie je zima, ale solené alebo nakladané melón s pankreasu, žlčníka a všetky druhy črevných ochorení môže byť nebezpečné.

Melón s cholecystitídou

Pacienti s cholecystitídou, pankreatitída môžu iba čerstvé melónZápal žlčníka alebo cholecystitída môže byť akútny alebo chronický av niektorých prípadoch je choroba sprevádzaná tvorbou kameňov.

Infekcia v čreve často spôsobuje zápal a stagnáciu žlče žlče. Už s vývojom cholecystitídy pri trávení sa vyskytuje menej žlče a to negatívne ovplyvňuje trávenie vstrebávania tuku. Ak chcete vyprovokovať vývoj ochorenia môže byť kameň, ktorý zabraňuje odtoku žlče, rovnako ako utrpel zranenia a také nebezpečné ochorenie, ako je diabetes.

Podobne ako mnohé iné ochorenia vnútorných orgánov je priebeh cholecystitídy veľmi ovplyvnený diétou a stravou.

Keď cholecystitída musí dodržiavať stravuStav pacienta je zhoršený:

 • pri nedostatku potravín z potravinových vlákien a nadbytku ľahko asimilovaných tukov a sacharidov;
 • s častým predávaním a nedodržaním plánu jedál;
 • keď je súčasťou stravy akútnych, mastných potravín, ako aj alkoholu.

A v tomto prípade bude užitočné terapeutické vlastnosti melón a sú zahrnuté vo svojej vláknitej štruktúre schopné priaznivo ovplyvniť proces čistenia organizmu, upraviť vyprázdňovanie žlčníka a čriev. Avšak by sa nemalo zabúdať moderovania a postupné zavádzanie výrobku v strave.

Čo môžete jesť pri pankreatitíde – video