V zrelom melóne je veľa minerálov, vitamínov, vlákninyAk je na stole stola zrelý melón, iba vôňa spôsobuje chuť do jedla. Keď je ovocie rezané, nič sa nemôže vyradiť zo sladkého plátku medu šťavy. Melón – to nie je len obľúbenou letné liečiť všetky ale skladisko minerálov, vitamínov, vlákniny, cukrov a ďalších látok, ktoré majú blahodarný vplyv na organizmus. V niektorých prípadoch však najchutnejšie a najužitočnejšie ovocie nemôže poskytnúť silu a silu, ale spôsobiť škodu. To sa deje v prípade, že mäso melón, dostať do tela, dráždi vnútorné orgány, z nich robí tvrdé alebo preťaženia práci.

Je možné jesť meloun pri pankreatitíde? Pankreas v poskytovaní ľudského života hrá obrovskú úlohu, ktorou je zabezpečiť trávenie, reguláciu výmeny energie.

Enzýmov závisí na kvalite pri trávení tukov, bielkovín a sacharidov, ale preto, že inzulín a ďalšie hormóny pankreasu vo hladiny glukózy v krvi krvi zdravého človeka je vždy na optimálnej úrovni.

Voňavé sladké melónové plátkyZápalový proces, ktorý sa odohráva v pankrease, sa nazýva pankreatitída. Okrem toho môže byť choroba tiež akútna a postupovať tajne a pomaly, striedajúc sa s obdobiami exacerbácie.

Priebeh ochorenia vyžaduje rôzne prístupy k menu pre pacienta s akútnou alebo chronickou pankreatitídou.

Vzhľadom na to, že strava má priamy vplyv na zdravotný stav a proces liečby, lekári vypracovali množstvo odporúčaní, ktoré sa pokúšali zahrnúť najbežnejšie skupiny potravín. Nedokázali prekonať gurmánske plodiny, vrátane melóna, vodného melónu, tekvice.

Melón počas pankreatitídy v akútnej fáze alebo počas exacerbácie

Exacerbácia pankreatitídyNapriek zdanlivej bezpečnosti, riadenie šťavnaté mäso melón, nevyžaruje kyslé alebo korenistú chuť, ale naopak majú veľké množstvo užitočných vlastností, je zakázaný vo zhoršenie chronickej pankreatitídy alebo akútneho ochorenia. Prečo v týchto prípadoch nie je možné jesť melón pri pankreatitíde? Ako doktori vysvetľujú svoj zákaz?

Podľa použitého spôsobu liečby vyžaduje zápalový orgán veľmi jemný spôsob operácie. To by malo podporovať zvolená strava.

Keď používate melón bohatý na vlákniny a sacharidy, nemožno to dosiahnuť:

  • v dôsledku aktivácie endokrinnej funkcie postihnutej žľazy, zvýšenej sekrécie tráviacich orgánov;
  • v dôsledku zvýšenej aktivity žľazy a rýchlej syntézy inzulínu v dôsledku nárastu hladiny cukru v krvi;
  • kvôli zvýšenému uvoľňovaniu kyseliny chlorovodíkovej a aktivácii produkcie pankreatických štiav.

Related  Najlepšie recepty na vlasové masky s horčicou

Melónový šalátNavyše, melón pankreatitída, schopná spôsobiť nadúvanie, bolesť v oblasti techniky, nadmernej tvorby plynu, rýchle stoličky kvapalina alebo penivý konzistencie. Dôvodom týchto nepríjemných príznakov je vlákno, ktoré je užitočné pre zdravú osobu a je zdrojom energie pre cukor.

Aby nedošlo k zhoršeniu priebehu pankreatitídy, melón počas exacerbácie nemôže byť použitý pre výživu. Táto požiadavka sa vzťahuje na všetky možné použitia vrátane čerstvého, sušeného alebo mrazeného ovocia, konzervovaného melóna alebo šťavy.

Melón vo fáze remisie pankreatitídy

Vo fáze remisie s pankreatitídou môžete piť šťavu z melónuKeď zápal stratí silu a lekári majú dôvod hovoriť o úspešnej liečbe a nástupu remisie, pacienti s pankreatitídou často rozširujú rozsah povolených produktov. Spolu s iným ovocím a zeleninou sa melóny v tomto prípade vrátia do menu.

Melón pri pankreatitíde pomáha udržiavať normálny metabolizmus uhľohydrátov v tele, ale neopierajte sa okamžite na medové ovocie. Najprv je lepšie zahrnúť do menu malé časti šťavy z čerstvého melónu, jemnej peny alebo želé. V takom prípade bude možné znížiť množstvo vlákniny obsiahnuté v dezerte a požívanie melóna do tráviaceho systému nepovedie k narušeniu liečby.

V obmedzenom počte melónov bude prospechAk je prvé skúsenosti “lásky” s melónom pankreatitída nie je poznačený bolesťou a ďalších príznakov spojených s ochorením buničiny v malom množstve zavedené do šalátov, dezertov s povolených potravín alebo jesť samostatne, držať prísne opatrenia.

Ak ošetrujúci lekár povolil pacientovi, aby dodržal diétu číslo 5 používanú pri pankreatitíde, jedna časť melónu by nemala prekročiť 100 gramov.

S opatrnosťou a sledovaním vlastného blahobytu môžete zabrániť bolestivému zhoršeniu choroby av sezóne užívať melón a iné letné darčeky.

Diéta a výživa pankreatitídy – video