prvé jarné kvetyS príchodom jari príde tiež horúca sezóna pre pestovateľov kvetov: slnko svieti jasnejšie v oknách, denne sa tmavšie, všetky rastliny začínajú vystupovať z zimného ospalého stavu a aktívne sa rozvíjajú. V tomto ohľade je ťažké na letných záhonov v letných mesiacoch, dostatočný letný pobyt, od interiérových rastlín až po otvorené kultúry. Čo budeme robiť ako prvé?

Prvý východ do kvetinového záhonu

Marec mesiac v krajine

Začiatok marca pre väčšinu regiónov sa nelíši od zimného počasia: snehová pokrývka skrýva všetky postele a postele a mráz nechce ustupovať. Samozrejme, v takýchto podmienkach nie je zmysluplné hovoriť o práci na ulici, ale počasie je teta s premenlivým charakterom, navyše v južnom páse v marci, sneh často nie je nájdený.

Ak máte to šťastie žiť v miestach, kde je kvetinový taví všetko snehovú pokrývku, a pôda vyschnuté, počkať až do slnečných dní, šaty vrelo prijali záhradnícke nožnice a rukavice, a ísť na prechádzku. Fan-grabelkami hlboko kopať do zeme a poškodenia doteraz klíčiace trvalky, starostlivo hrabanie lístia a nečistôt – keď vyschne, bude spálené a popol bol použitý ako hnojivo pri pestovaní kvetín. Tiež sme rozštiepili kefy trvalej asters a chryzantémy.

Lezenie na kvetinové lôžko sa pozorne pozeráme pod nohy, najmä ak sú vysadené snežienky: krehké stonky kvetov niekedy môžu byť ukryté pod starými suchými listami a môžu byť pošliapané.

Pripravujeme sadenice pre kvetinovú záhradu s ružami

koreňové prúty ružíV marci sa taktiež pozeráme do ružovej záhrady: je príliš skoro na to, aby sme začali rezať kríky, ale už je možné zberať odrezky, ak by zima nebola zvlášť chladná. Vyberáme si nerozmrazené vetvy s očividnými príznakmi opuchnutých obličkových žíl a rezu ich ostrým ostrím. Je lepšie brať výhonky, ktorých hrúbka je o niečo viac ako ceruzka – na tenkých vetvách je menej živín. Dĺžka rukoväte, rez na jar musí byť väčšia, než v jesenných rezne, a nie menej ako 20 cm. Zakorenenie im môže byť najprv vo vode s ďalším prevodom, alebo priamo v živín v pôde.

Stojí za zmienku, že rezne rastú najlepšie lezenie a niektoré druhy hybridných čajových ruží a floribunda, ale rezne vráskavej parku a väčšina druhov žltých ruží sú veľmi zdráhajú zakoreniť.

Skontrolujte, či sú uložené záhradné kvety

kontroly sadbyAk vo februári nedošlo k žiadnemu voľnému času na kontrolu hľúz rastlín vykopaných na zimu a uložených vo vnútri, v marci sme si vybrali kvety a starostlivo ich preskúmali. Vyberáme a vyraďujeme rozpadnuté hľuzy a tie, ktoré majú prvé príznaky choroby, vyčistite a dezinfikujte.

Related  Jednoduchá starostlivosť o pelargónie doma

hľuzy na klíčenieNa konci mesiaca môžu byť niektoré prežúvané plodiny už umiestnené do hrncov s mokrým pieskom na klíčenie, napríklad:

 • hľuzová záhrada begónia;
 • georgíny.

Začnime pestovať sadenice kvetov

sejacie semená pre sadeniceRovnako ako záhradníci, kvetinárstvo má aj veľa marží problémy na kvetinové záhony spojené so sadením. Seed metóda pestovania je jedným z najpopulárnejších: umožňuje vám ľahko dostať do svojej zbierky nových odrôd trvaliek, a pestovať ročné.

Jednou z výhod metódy sadeníc je to, že takto získané rastliny kvitnú oveľa skôr ako tie, ktoré boli zasiate ihneď do otvorenej pôdy.

Približne od druhej dekády marca (v závislosti od konkrétnej oblasti pestovania a jej klimatických podmienok) je možné tieto semená vysievať na sadenice:

 • agerát;
 • Čínsky astra;
 • intoxikácie;
 • petúnie;
 • Čínske klinčeky;
 • lobelia;
 • verbeny;
 • sladký hrášok;
 • Wallerov balzam;
 • Tradescantia záhrada;
 • nechty a mnoho ďalších kvetov.

Jarné problémy s krytými rastlinami

sme zredukovali vnútorné rastlinyKto má jar v plnom prúde, aj napriek snehu a mrazom mimo okná, tak to je pre kvety rastúce v kvetináčoch na oknách. Pri takých plodinách je najväčší problém v pestovaní kvetov v marci. S začiatkom vegetačného obdobia sa zbavíme ostrých nožníc a pristúpime k prerezaniu:

 • pelargonium;
 • ibištek;
 • Kalanchoe;
 • azalky;
 • Balzaminov;
 • izba evergreen boxwood a ďalšie rastliny, ktoré potrebujú ročné účesy.

Prerezávanie nielen stimuluje rozvetvenie rastlín a kladenie kvetov, ale aj pomáha im poskytnúť kompaktnú formu.

Navyše je čas na rast a prebudenie z hibernácie kultúry s výrazným časom odpočinku, ako je gloxinia, amaryllis, achymenes a podobne.

prebudenie gloxinieJedným z hlavných jarných procedúr je transplantácia kvetov. Vyhradzujeme čerstvú živnú pôdu a kvetináče a budeme kontrolovať svoje kvetinové vlastníctvo: kríky, ktoré sú zrejme zarastené ich hrnce, sú transplantované do priestrannejších nádob. Transplantácia môže byť tiež kombinovaná s množením rastlín. Taktiež od marca začíname pomaly začať nakrúcať okenných hráčov a pomáhať im vybudovať listnaté hmoty a kravaty.

Related  Vyzdobíme našu záhradu s klematis, študovali pravidlá výsadby a starostlivosti o rastliny

Ako môžete vidieť, bude bezproblémová v mesiaci marci sa záhony, vrátane pások dosť, ale stojí to za to, pretože s náležitou starostlivosťou a vnútorných aj vonkajších rastlín, teraz hojne kvitnúce závisť svojich susedov a sama o radosti.

Video o starostlivosti o vnútorné rastliny v marci