borovicový bonsaiJaponská kultúra je vyjadrená v zlepšovaní a zmene sveta okolo seba. Borša borovice je výsledkom ľudskej tvorby, vyjadrenej v umení rastúcich miniatúrnych stromov. Praktické bonsaje sa prvýkrát objavili v Číne pred viac ako tisíc rokmi. Potom sa táto metóda dostala do Japonska, kde bola široko rozvinutá a distribuovaná po celom svete. Elegantné stromy, pestované spôsobom bonsai, sú presné kópie týchto stromov, pestovaných v prírode. Nenáročná a stálezelená borovica je ideálna na vytváranie bonsaju. V ruských záhradách pribudli stromy v štýle bonsai už v 20. storočí. Záhradkári radi vytvárajú bonsaje z borovice, dávajú im originálne a jedinečné formy.

Čo potrebujete vedieť o bonsai borovica

pôvodná borša borovicaPre Japoncov je rastúca bonsaje celá filozofia, ktorá spája duchovnú a fyzickú stránku procesu. Bežná osoba musí byť zaobchádzaná s láskou a trpezlivosťou, aby dosiahla úspech. Musíte mať nejaké vedomosti o tom, ako vyrobiť bonsaje z borovice. Ak chcete pestovať bonsaje, potrebujete veľa času a práce. V dôsledku toho úžasná rastlina prinesie mnoho rokov radosti a krásy.

Tradičné bonsaje by mali spĺňať tieto charakteristiky:

 1. Kmeň. Musí byť silný a silný, s výraznou základňou a vyčnievajúcou na povrch koreňov.
 2. Vetva. Pobočky sú málo, ich čiary by mali byť harmonické a jasne viditeľné. Kmeň a vetvy bonsai dávajú stromu jedinečný bizarný obraz.
 3. Formulár. Japonská borovica borovica musí zodpovedať jednej z 15 klasifikácií. Ak chcete pomôcť začiatočníkom alebo skúseným grafikom výkresy, diagramy, fotografie alebo vlastné fantázie a želania.
 4. Borovica v miniatúre by mala byť ako strom, ktorý rastie v prírodných podmienkach.

Hlavnou úlohou pri vytváraní bonsai – dosiahnutie pomalého rastu rastliny. To možno dosiahnuť niekoľkými spôsobmi: časté prerezávanie stromov korene a výhonky, umelé potlačenie rastu, použitie špeciálnych typov pôd, špeciálne prostriedky na starostlivosť a zalievanie stromov.

Ako pestovať borovica vonku

bonsaj borovice v prímestskej oblastiV krajine dizajn bonsai borovice zaujíma čestné miesto. Jeho zrejmé výhody sú pôvodná forma, nepríjemnosť rastúcich podmienok, odolnosť voči nízkym teplotám, vysoká úroveň adaptácie. Pri pozorovaní určitých podmienok je možné tento zázračný strom rast priamo v krajine:

 1. Výber sadeníc. Pre bonsai je vhodná akákoľvek borovica, ktorá rastie a zimuje v teréne na otvorenom priestranstve. Špeciálna japonská záhradná farba môže pridať miniatúrnu borovica. Najjednoduchší spôsob práce na rekonštrukcii bonsajskej borovicovej hory kvôli krovinovej výške a malým rozmerom vetiev.
 2. Technológia výsadby. Životné podmienky bonsai na záhrade by mali byť čo najbližšie k životným podmienkam stromu v kontajneri. Samotná sadenica sa skráti tak, aby získala potrebnú veľkosť trpaslíka a stredná časť oddenky sa skrátila. S cieľom obmedziť korene stromu v raste sa položí betónová doska alebo široký kameň na dno pristávacej jamy. Pre rast bonsai borovice používa chudé pôdy z úložiska alebo neplodné svetlo prírodné pôdy. V nasledujúcich rokoch je štvrť a bočné korene odrezané okolo kufra s lopatou.miniatúrne borovice
 3. Korunovanie. Prerezávanie a prischipka – to je hlavná udalosť v procese pestovania bonsai stromu. Umožňujú záhradníkovi dosiahnuť požadovaný tvar a tvar. Prerezávanie sa vykonáva raz ročne na konci zimy. Tým sa odstránia všetky veľké vetvy, ktoré sa nezmestia do požadovaného tvaru bonsai. Prichytenie sa môže vykonať niekoľkokrát počas leta. Jeho cieľom – dosiahnuť vznik nových mladých a tenkých výhonkov.tvorba borovicového bonsai

Skutočná bonsai je vizuálne starý strom. Účinky starnutia sa dosahujú umelým ohýbaním a pristápaním konárov pomocou zaťaženia a drôtu. Kvôli dojmu, že kôra je dlho pestovaná, kôra je špeciálne narezaná na niekoľkých miestach s bodom nôžky.

Tvorba bonsai z borovice obyčajná

nápady bonsai borovicaBorovica obyčajná môže byť vynikajúcim základom pre vlastnú kultiváciu bonsai. Z listnatých stromov sa ihličnany líšia v dvoch štádiách rastu za rok, čo je potrebné vziať do úvahy pri vytváraní borovice ako bonsai. Prvá vlna rastu nastáva koncom jari a je vyjadrená v predĺžení vetví. Druhá vlna sa vyskytuje koncom augusta a je charakterizovaná zosilnením pobočiek. Niekoľko rokov môžete pestovať bonsaje z borovice so svojimi vlastnými rukami v banke:

 1. Prvý rok. Ak chcete použiť niektorý z bonsajov borovicových sadeníc – krátke alebo dlhé ihly dovezených z lesov pestovaných sami alebo zakúpené od škôlky. Najlepší čas roka na transplantáciu je jeseň, keď dôjde k intenzívnemu rozvoju koreňového systému stromu. Pre budúcu sezónu rastu semenáčikov borovicových sa presadia do kvetináčov vo výške 12-15 cm. V prvom roku orezanie sa nevykonáva, povrch pôdy mulčovanie s pilinami, miesto musí byť dobre osvetlené a bez prievanu.
 2. Druhý rok. Na konci marca útok borovicových semenáčikov sú rez s ostrými nožnicami v uhle 45 ° až 7-12 cm pre aktiváciu rastu postranných výhonkov a zahusťovanie kmeňa. Súčasne sa aplikuje drôtený rám, ktorý dáva kmeňu a konáre potrebný tvar. Hrnce sú umiestnené v slnečnej polohe vo výške 30-40 cm od podlahy. Do konca druhého roka by sa mali objaviť malé a husté borovice.
 3. Tretí rok. V apríli sa zber bonsai borovíc transplantuje do väčších hrncov. Za týmto účelom sa pripraví špeciálny základný náter v pomere 2: 2: 1 z piesku, perlitu a humusu, z pôdy môžete odobrať pôdu pre bonsai. Orezanie v tomto roku je obmedzené na minimum. Dostatočné zavlažovanie a dávkovanie horného obväzu sú predpokladom dobrého prežitia rastlín a ďalšieho posilnenia rastlín. Pred zimovaním je špička úplne odrezaná na úrovni pobočky, ktorá je najbližšie ku kmeňu.
 4. Štvrtý rok. Hrnce s borovicami by mali byť umiestnené blízko svetla a mulčovanie pomôže pôde rýchlo preniesť vlhkosť do koreňov. Z obrezaného vrcholu sa dostanú nové pobočky, ktoré v tomto roku musia poskytnúť úplnú slobodu rastu. Sledovanie línie vetví prirodzene hovorí o požadovanom tvare koruny. Na konci letnej sezóny budú všetky bonsai stromy vyzerať inak, vytvoria si individuálnu siluetu a veľkosť.špeciálna misa na bonsai borovica
 5. Ďalšie roky práce budú korigovať líniu a formy stromov. V tomto momente sa môžete cítiť ako pravý umelec, ktorého predstavivosť nemá žiadne obmedzenia. Je potrebné poznamenať, že po mnoho rokov pôjde von, aby sa dosiahla optimálna bonsai borovica s ready výkresy, osobných náčrtov, fotografií alebo priamo z hlavného záhradníka.

Bonsaj borovice z borovice by mala mať silnú a rozvinutú povrchovú koreňovú štruktúru (nebari). Rast koreňov dosahuje niekoľko ročných období, v dôsledku čoho by sa strom mohol pevne a dôverne držať na zemi.

Ak na otvorenom teréne vysadíte mladé stromy z hrncov, potom môžete získať záhradnú bonsaj z obyčajnej borovice. Toto sa vykonáva v piatom šiestom roku života rastlín. Výhodou pestovania na záhrade je rýchle budovanie sily trupu a dostatočnej výšky stromu. Pred transplantáciou musí byť koruna a kmeň bonsaja úplne zdobené, to znamená, že jeho pomery v tejto dobe už plne zodpovedajú požadovaným.

Related  Výhody a poškodenie prírodného jablčného octu

dekorácie borovice bonsaiTvorba bonsai z borovice je rovnováha medzi tvorbou prírody a človekom. Aby nedošlo k rušiť harmóniu v záhrade môžu byť zasadené niekoľko rôznych typov bonsaje, obklopujúce svojich blízkych vo veľkom štýle a nálady predmetov a rastlín. Transformácia bežného stromu na krásny analóg trpaslíka je fascinujúcou a zaujímavou činnosťou. Bonsai borovica sa stane skutočným záhradným ornamentom s vlastnými individuálnymi obrysmi a líniami.

Video o výsadbe bonsai borovica