živú stenu rannej slávyKrajinní dizajnéri často používajú kučeravé kvitnúce rastliny, aby ozdobili záhradu. Ipomoea, pristátie a starostlivosť v otvorenom teréne, za ktorou sa nevyžaduje veľké úsilie, sa podarí s chladným odtieňom a dekoráciou.

Ranná sláva rannej slávy je veľmi jedovatá, preto je potrebné postarať sa o ochranný plot, ak malé deti a domáce zvieratá chodia na územie.

Ipomea patrí do čeľade chrličov a je jej pestrým zástupcom, pretože odrody tohto druhu sú plné kaleidoskopických farieb. Rastlina rýchlo rastie a začne kvitnúť. Za 2-3 mesiace od očkovania tvorí vinič rannej slávy hustý kvitnutý koberec. To je rast, ktorý robí rastlinu populárnou výzdobou pre altány, fasády domu, ploty a nevzhľadné záhradné oblasti.

Ako ráno rastie sláva

zloženie rôznych odrôd rannej slávyIpomoeu možno vysadiť semenami a sadenicami a nové africké odrody sa vyvíjajú z podzemných hľúz. Podmienky vysádzania rannej slávy na otvorenom teréne v každom regióne sú rôzne. V závislosti od klimatických podmienok a spôsobu reprodukcie sa rastliny vysádzajú od konca zimy až do začiatku leta.

Sejacia sejačka

Ipomské semenáMateriál osiva je možné zakúpiť v kvetinárskych obchodoch alebo zbierať samostatne, hlavnou vecou je, že semená majú dobrú kvalitu. Výsev v otvorenej krajine sa produkuje v prvej polovici jari, keď sa vytvorí teplé počasie. Nepoužívajte osivo, ktoré ležalo viac ako tri roky – výhonky budú čiastočné.

Ipomoeu sa pestuje ako jednoročná rastlina, pretože nie je schopná zimovať v krajine. Pri najmenšom mrazu rastlina zomrie.

Výsadba osiva rannej slávy na otvorenom teréne je vhodná pre moskovský región, kde začína starostlivosť o rastliny skoro na jar.

Najlepší glaukóm rastie v černozemí a hliny. Rýchlo rastie a poteší s bohatým kvitnutím. V pripravenej oblasti sa vytvárajú plytké plytké studne, do ktorých sa položia jedno alebo dve semená. Sú posypané zeminou a vyliate teplou vodou.

Keď sadenice rastú trochu, musíte sa postarať o silnú podporu, pozdĺž ktorej sa budú túlať viniče liany.

Pestovanie sadeníc

Ipomské sadeniceAby sa do konca jari dostali silné a zdravé sadenice, naočkovanie semien sa uskutoční na konci februára alebo v marci. Pôda pre sadenice by mala byť pripravená vopred, pričom sa zmieša listový humus, rašelina, vermikulit, kokosové vlákno a expandovaná hlinka v pomere 2: 1: 1: 1: 0,5.

Vysádzanie sadeníc sadenice Ipomoea na otvorenom teréne sa praktizuje v drsnom podnebí Sibíri, pretože v neskorom jar sa začína dlhá zimná a starostlivosť o záhradné rastliny.

Technológia sejby osiva:

 1. Semenový materiál by mal byť umiestnený do teplej vody na jeden deň na opuch. Ak sa nevyskytne opuch, každé semeno by malo byť prepichnuté sterilnou ihlou a opäť umiestnené vo vode.
 2. Opuchnuté semená sú vysadené v malých výsadbových nádržiach na niekoľko kusov, napojené a pokryté polyetylénom. Denné sadenice sa vysielajú a ak je to potrebné, napojené.
 3. Prvé výhonky sa objavia za týždeň a pol, ak teplota nie je nižšia ako 18 stupňov.
 4. Keď rastú mladé rastliny na 16 cm, pripevnia k svojej základni tlustú šnúru alebo lano, ktorého voľný koniec je pripevnený zhora – to bude slúžiť ako podpora pre rastúcu bažinu.

Keď rastú mladé bažiny, je potrebné ich niekoľkonásobne transplantovať do objemnejších kontajnerov. Ale nie je možné narušiť radikálnu mačku, pretože ranná sláva je pre transplantácie zlá.

Ipomoea pristátie v zemi

miesto pristátia rannej slávyOptimálne miesto pre výsadbu rastlín sú dobre osvetlené miesta, ale pod priamym slnečným lúčmi kvety rýchlo zavrieť, takže záhradníci odporúčajú vybrať miesto s rozptýleným svetlom. V tieni, rastlina rastie pomaly a tvorí malé pupeny.

Je dôležité transplantovať sadenice správne tak, aby sa ranná sláva vyvíjala dobre:

 1. Transplantujte sadenice metódou prekládky, čo maximálne chráni uzemnenie.
 2. Interval medzi rastlinami by mal byť najmenej 25 cm.
 3. Vedľa každého puzdra sú nainštalované podpery alebo laná, na ktorých zasadené vysadené rastliny rastú.
 4. Hojne zavlažovala každá rastlina.

ranná sláva v blízkosti domu

Ak Ipomites pristane okolo budov, treba dbať na to, aby nedošlo k pádu dažďov zo strechy. Vodné prúdy môžu poškodiť rastliny.

Príslušná starostlivosť o rastlinu

ranná sláva pozdĺž plotuAby som bol vysadený na otvorenej pôde ráno, cítil som sa pohodlne, keď odchádzam, mali by sa dodržiavať mnohé pravidlá.

 • pravidelne zavlažovať, ale neumožňujú stagnovať vlhkosť v pôde;
 • hnojiť rastliny s komplexným vrchným obväzkom;
 • zabrániť chorobám a škodcom;
 • včas zhromaždiť semená, ktoré dozrievajú tri týždne po vädnutí kvety.

Pri obvyklých spôsoboch starostlivosti bude rastlina poďakovať bujnej zeleni a bohatému rozmanitému kvitnutiu.

Kompetentné pristátie rannej slávy na otvorenom teréne a starostlivosť o ňu pomôže zachrániť silu záhradníka. Táto nenáročná rýchlo rastúca liana je schopná v krátkom čase transformovať každú záhradu.

Všetko o pestovaní ipomei – video