Čerstvý a sušený koreň zázvoruKorene zázvoru – je to skvelé korenie na jedlá z mäsa a rýb, doplnenie kulinárskych špecialít japonskej národnej kuchyne, ako aj známy liečebný prostriedok. Ako jesť zázvor? Ako najlepšie využiť jeho liečivé vlastnosti?

Výhody koreň zázvoru je spôsobené jeho zložením a prítomnosťou rôznych vitamínov, organických kyselín a horkosti. V buničine zázvoru je vápnik a železo, chróm a horčík, fosfor, draslík a kremík. Je bohatá na celulózu a esenciálne oleje, phytoncidy a iné vysoko účinné látky, ktoré majú účinný účinok na telo.

Liečivé vlastnosti zázvoru

Koreň zázvoru má liečivé vlastnostiDnes je zázvor rozpoznaný ako ľudová a tradičná medicína ako protizápalový, baktericídny anestetikum.

Užitočné zloženie mäty, zázvoru, citróna a cesnakuZázvor ako liek sa aktívne používa na zápalové ochorenia hrdla a nosohltanu, na prechladnutie, vírusové infekcie. V tomto prípade odvar alebo čaj založený na liečivom koreň:

  • pomôže zmierniť bolesť a nepríjemné pocity pri prehĺtaní;
  • stimuluje vylučovanie hlienu;
  • bude mať mierny antibakteriálny účinok.

Táto výhoda zázvoru nie je obmedzená. V jeho moci zohriať a odstrániť zimnica, spôsobiť intenzívne potenie, a tým znížiť teplo. V čaj pridať citrón, mäta, ktorá zvyšuje užitočné vlastnosti koreňa. Zázvorový čaj posilňuje imunitu, tónuje a vytvára dobrú rezervu sily, aby odolal sezónnym ochoreniam.

Prečo jesť zázvor? S terapeutické účely koreň sa používa k aktivácii procesu trávenia, chuť do jedla a zvýšenie produkcie žalúdočnej šťavy, čo je obzvlášť dôležité v prípade, že osoba trpí gastritídy s nízkou kyslosťou, nadúvanie, dysbakterióze.

Pretože zloženie zázvoru je hmotou účinných látok, prostriedky založené na takýchto rastlinných surovinách sú schopné nielen ťažiť, ale tiež spôsobiť nežiaduce reakcie, napríklad exacerbáciu chronických ochorení alebo alergických reakcií.

Aby ste tomu zabránili, predtým, ako si vezmete zázvor, či už je to čaj, korenisté korenie, suchý prášok alebo rastlinná omáčka, musíte sa poradiť s odborníkom. Lekár určí bezpečnú dávku a ochráni pred možnými problémami.Nakrájaný zázvor

Related  Domáca starostlivosť o bougainvilleu

Ako jesť zázvor: recepty a odporúčania

Vo svete sa zázvor šíril z východu. Jedlá, korenie, šťavnaté koreňové nápoje nájdete v tradičnej kuchyni národov Číny, Kórey, Vietnamu a najmä Japonska. Nielen domorodé obyvateľstvo južnej a juhovýchodnej Ázie aktívne používa zázvor na výživu, zázračný koreň v sušenej a čerstvej forme sa používa na prípravu tradičnej medicíny.

Spôsoby použitia zázvoruAk je v krajine zázvor najčastejšie súčasťou omáčok alebo marinád, marinoval alebo trval na prípravu studených a teplých nápojov, potom v starom svetle bola rastlina určená pre iný osud.

Ako naši predkovia jedli zázvor? Priviedol ku koreňu Europe, napodiv netešila mäso, spolu s kardamóm, klinčeky a iných exotických korenín sa používajú na ochucovanie zákuskov, perníka a iných cukrárenských výrobkov. Otepľovacie vlastnosti zázvorov sa postupne začali používať v krajinách strednej a severnej Európy. Ľudia sa nielen učili a varili korene, ale aj ich pridali do piva a iných alkoholických nápojov.

Ako používať koreň zázvoru dnes?

Zázvor, marinovaný domaVďaka vytvoreniu prepojení medzi ľuďmi a informačnej revolúcie sa využitie zázvoru pri varení stalo neuveriteľne širokým. Dnes zázvor zlepšuje chuť nielen na pečenie, cukrovinky a nápoje, ale aj na všetky druhy polievok, obilnín a zeleninové pokrmy, pečienky a klobásy.

Tradičný japonský spôsob jesť zázvor, nakladaný s ryžovým ocotom, soľou a cukrom, sa tiež zakorenil. S čím si jesť marinovaný zázvor? V krajine stúpajúceho slnka nakladané kúsky koreňového zázvoru sa podávajú na sushi, sashimi a iné jedlá z morských plodov, ako aj na ryžu a dusenú zeleninu. V Európe a americkom kontinente bol tento zvyk prijatý spolu s dnešným populárnym sushi. Okrem toho je nakladaný zázvor dokonale kombinovaný:

  • s pečenými alebo praženými lososmi, inými mastnými rybami;
  • akékoľvek mäso a hydina;
  • jedlá z ryže so zeleninou alebo hubami.

Korenie s koreňom zázvoruNielen to, že koreň zázvoru sa používa ako chutné a užitočné nezávislé korenie, je rozdrvený v marinádach na mäso a ryby. V dôsledku toho sa hotové jedlá vďaka vlastnostiam koreňa stávajú mäkšie, šťavnaté a aromatické. Klasická marináda sa v tomto prípade vyrába na základe sójovej omáčky, vínneho octu, sezamového oleja, cesnaku a iných korenín. Zázvor v zmesi sa pridáva v drvenej forme.

Related  Francúzske ruže vo vertikálnom záhrade: calisthegy

Recepty, ako jesť zázvor s potešením a prínosom, veľa. Vodcovia na popularite sa považujú za osviežujúce, povzbudzujúce a otepľovacie nápoje na základe úžasného koreňa:

  1. Všetci priaznivci zdravého životného štýlu, ktorí chcú schudnúť a posilniť imunity, sú dobre oboznámení s čajom so zázvorom, medom a citrónom. Je opitý horúcim i chladeným. V druhom prípade môže byť nápoj podávaný s ľadom a mätou.
  2. Rozdrvený čerstvý koreň dá pikantný úder, pivo, likéry. Zázvorové tinktúry sa vyrábajú na zázvor.
  3. Ak gurmán preferuje nealkoholické nápoje, potom by mal vyskúšať horúci čaj, ktorý okrem koreňového zázvoru pridá kardamón, pomarančovú kôru, škoricu a škoricu. Originálna a veľmi osviežujúca náhrada slávneho slaného vína.

Zázvor sa vzťahuje na univerzálne korenie. Je ľahko kombinovateľný s takmer ľubovoľným produktom, ktorý otvára nekonečné horizonty pred najodvážnejším kulinárskym expertom.

Hodnoty sa pridajú k koreňu tým, že môžete konzumovať zázvor a ako originálnu prídavnú látku do potravín a ako korenie a tiež ako nápravuPríprava liečivého prostriedku.

Po tepelnom ošetrení av marinovanej podobe zázvor stráca svoju charakteristickú horiacu ostrosť, chuť sa stáva mäkšou. Treba však mať na pamäti, že liečivé vlastnosti zázvoru sú čiastočne stratené, pretože vysoké teploty a acetic marinády ničí vitamíny, menia minerálne zloženie produktu.

Zázvor ako korenieAk nie je možnosť používať čerstvý koreň na kulinárske a zdravotné účely, môžete nájsť už suchý a nakrájaný zázvor. Ukladá viac užitočných látok ako v marináde, ale chuť takéhoto korenia nie je taká jasná.

Ako urobiť zázvor – video