gėlės callasGėlės kala – populiarus dekoratyvinis augalas soduose, šiltnamiuose ir keramikos. “Callas” priklauso “Zantedeschia” genčiai, daugiamečiai aroids šeimos augalai. Populiarus gėlių vardas yra kala. Šis tikslus žodis tiksliai atspindi kultūros išvaizdą – didelis platus žiedlapių dangtis dažnai būna balta ir atrodo kaip paukščio sparnas. Gimtoji gėlė ateina iš Pusiaujo ir Pietų Afrikos. Ten jis auga pelkėse vietose.

Bendrasis skalos aprašas

daugiametis kala gamykla“Calla” arba “zandeeskiya” yra daugiamečiai žoliniai augalai, kurių aukštis iki 2,5 metro. Lapai yra plati, radikali, tamsiai žalia. Kai kuriose veislėse lapai yra padengti baltais dėmiais. Žiedynas yra geltonos spalvos gobtukas ilguose kulkšnose. Gėlių viršelis yra didelis, piltuvo formos, baltos, rožinės arba geltonos spalvos.

Kallos auginamos šiltnamiuose, dažnai naudojamos patalpų gėlininkystėje. Daugelis veislių tinka pjaustyti, nes jie gali laikyti puokštę iki mėnesio.

Kalašos priklauso nuo nuodingų augalų dėl didelio kalcio oksalato kiekio.

Visas augalas yra nuodingas. Kai gliukozės sultys patenka ant gleivinės, atsiranda skausmas ir dirginimas, gali pasireikšti edema ir vėlesnė sunki alerginė reakcija. Ant gėlių sulčių odos atsiranda kontaktinis dermatitas. Rūpinimasis jam turėtų būti labai atsargiai, neleidžiant sultims patekti ant odos.

Galite paplitinti kalas su sėklomis, tačiau dažniausiai jie daro vegetatyviai – dalydami šaknis.

Dėl reguliariai žydėjimo kalas reikia poilsio laikotarpio. Tai trunka nuo dviejų iki šešių mėnesių.

Per šį laikotarpį spalvotos rūšys pašalina lapus ir visiškai nustoja augti, o baltos kalos neapsiriboja dekoratyvumu, bet stabdo vystymąsi. Per poilsio laikotarpį spalvotos veislės laikomos vėsioje vietoje miegančių gumbų pavidalu, baltieji laistyti ribojami.

Gėlininkystės patalpose būdingi tokie kalos tipai:

 • Kala Elliotas;kala eliotas
 • paskambinti Remani;Calla Remani
 • skola Picasso;Kala Picasso
 • kala Etiopija.Kala Etiopija

Gėlės “Callas” nuotraukos nustebauja įvairių formų ir spalvų. Tarp jų yra sniego baltumo egzemplioriai, geltoni, raudoni, violetiniai ir beveik juodi. Ypač graži yra dviejų spalvų veislių, kai gėlė prie pagrindo ir kraštų turi skirtingus atspalvius.

Calla Elliott “Zantedeschia elliottiana”

“Calla Elliot” išsiskiria dideli lapai su baltais dėmiais ir dviejų atspalvių gėlėmis. Augalas yra gumbus, geriau jį veisti. Ši veislė mėgsta geros priežiūros – daug šviesos, karščio, dažnai laistyti.

Garsiausios kalos veislės yra:

 1. “Vermeer” – labai dekoratyvus. Lapai yra iškirpti, banguotos už kraštų, padengtos baltais dėmiais. Gėlių stiebe yra kala burgundinis tonas, arčiau kraštų sklandžiai tampa baltas.Kala Vermeer
 2. “Geltonasis kampas” – žalia stiebas palaipsniui keičia spalvą į gelsvą. Gėlių apykaklė yra minkšta geltona, saulėta. Veislė atrodo puikiai ir ryškūs lapai speneliuose.Kala geltonas kampas
 3. “Juodojo akių grožis” – platus šviesiai geltonas žiedlapis turi tankų purpurinį centrą ir kukurūzų geltoną sviedinį. Lapai tamsūs, padengti didelėmis balto nelygumo dėmėmis.Kala Black-eyed grožio

Calla rehmannii

Kalla Remani – tai trumparegiškos rūšys. Augalai pasiekia ne daugiau kaip pusę metro aukštį. Yra siauros žalios spalvos lapeliai, kurie nuleidžia žiemą. Paplitęs gumbų, populiarus patalpų gėlininkystėje.

Įžymios veislės:

 1. “Vakarai” – šis vardas gavo skalę iš tamsiai violetinės, beveik juodos gėlės.kala vakaras
 2. “Indijos vasara” – neįprasta ir retas raudonos kalos įvairovė su granatiniu atspalviu.Kala Indijos vasara
 3. “Chameleonas” – visiškai pateisina savo pavadinimą – gėlės spindi su visais atspalviais persikų ir aukso tonais. Tamsiai žalieji lapai yra padengti baltais dėmiais.kala chameleonas
 4. “Picasso” – įvairios kalos, kurių aukštis 35-45 cm. Dideli balandžiai su šviesia riba, kurie liepos-rugsėjo mėnesiais plinta iki šešių mėnesių.
 5. Juodasis miškas – veislė pasižymi didelėmis gėlėmis burgundiškai violetinio atspalvio žvakių forma.Kala Black Forest
 6. “Anneke” – gražūs piltuvo formos gėlių rožinės-violetinės spalvos.Calah Anneke

Etiopijos kala (Zantedeschia aethiopica)

Kala Etiopija yra didžiausia zandeeski veislė auginimui kambario sąlygomis. Šiai rūšiai yra didelės širdies formos lapai ir piltuvo formos žiedynai. Per poilsio laikotarpį lapai išlieka šviesiai žalia, o tai padidina rūšies dekoratyvumą.

Garsiausios Etiopijos kalos veislės yra:

 1. “Žalioji deivė” – veislė su baltažiedžių gėlių ir trumpa citrinos spalvos pilka.Kala Žalia deivė
 2. “Childsiana” – veislė yra gausiai snieguolinių gėlių žiedų su oranžiniu viduriu.Kala Childsian
 3. “Ametistas” – įvairių violetinių kala turi didelį aukštį ir subtilus aromatas.Kala Amethyst
 4. “Pearl” yra labai įvairus su šviesiai žaliais lapais, didelėmis, baltomis, kvepiančiomis gėlėmis žaliai atspalvio išorėje. Tinka puokams.
 5. “Albomakulata” – didelė baltoji gėlė turi žvakes ir lengvą vanilinį skonį.Kala Ambomukalata
 6. “Kapitonas” Chelsea “yra graži dviejų tonų veislė. Bordo spalvos lova su auksine kreida. Lapai yra tamsiai žali su sidabriniais taškais.
 7. “Little Gem” – kala turi baltos gėlės iš originalios rūšies. Žiedlapis, neatvertas iki gėlių galo, pasukamas kaip piltuvėlis, viduryje – ryškiai geltona stamenė. Žiedlapio krašte yra žalsmingas nagų augimas.

Kaip sodinti kalą

sodinti kalą į puodąPirkdami gumbavietę, pirmiausia reikia laikyti atspalviu iki rausvos spalvos kalio permanganato, o po to per kelias valandas įlašinkite tirpalo stimuliatorių “Kornevinas” ar bet kurį kitą. Augaliui reikalingas gana didelis žemės kiekis – vienam gumbaviui apie 2,5 litro. Drenažas įpilamas į puodo dugną, tada – maistinį gruntą. Gumbė yra lygi iš apačios ir turi virvelę nedideles išpjovas. Išdėstykite gumbus reikia sklandžiai žemyn į sudrėkintą žemę.

Sodinimas turėtų būti drėgnas, gumbas yra padengtas tik žemės sluoksniu ne daugiau kaip 1-2 cm. Priešingu atveju, šaknų nykimo rizika yra didelė.

Iškart po pasodinimo, kala neskaičiuojama, puodą paliekama šiltoje vietoje be laidų. Ateityje kalio gėlės reikalauja nuolatinio laistymo. Be to, augalui reikia maitinti sudėtingomis gėlių trąšomis.

Veislių ir skala rūšių atranka