Pestovanie rafinovaného lisianthusu na kvetinovom lôžku a v banke

ohromujúci lisianthusNevesta a ženícha sú zjednotené večnými zväzkami manželstva pred oltárom. Svedectvo tejto nezničiteľnej únie sa vo väčšine prípadov stáva lisianthus. Táto dekoratívna ruža (nazýva sa aj írčina alebo japončina), ktorá sa používa na vytváranie svadobných kytic a príslušenstva.lisianthus v kytici nevesty Ktokoľvek si môže vychutnať krásu eustoma (iný názov). Aby ste to dosiahli, musíte správne vysadiť kvet a postarať sa o to.

Kultúra je unikátna tým, že roste ako každoročná expozícia a v baníkovi na parapete sa stáva trvalka.

Oh, ako pekné

tender lisianthusPrvý exemplár chovaných chovateľmi mal fialovú farbu. Neskôr sa odrody pestovali v bielej, fialovej, ružovej a marhule. V poslednej dobe bol každý zasiahnutý jedinečným hybridom v zelenom. Medzi kvetinárstvo sú populárne niekoľko typov:

 1. “ABC”. Jemné a jemné ružové púčiky.lysianthus odroda ABC
 2. “Florida”. Bohatý fialový odtieň.lisianthus tried Florida
 3. “Echo”. Svetlé kvety s ružovou hranicou.lisianthus trieda Echo
 4. “Mermaid”. Dobytia svojím snehovo bielym vzhľadom.lysianthus of Mermaid variety

S podrobným preskúmaním fotografií kvetov lisianthus, môžete vidieť, že odrody sú väčšinou rôzne farby. Iba niektoré druhy prekvapujú svojimi veľkými dvojitými púčikmi. Kultúra kvitne počas 3 letných mesiacov. Chic sa na to pozerá:

 • kvetinové (zvonovité) kvety s oknami s rozmermi 4 centimetrov, ktoré zostávajú napoly otvorené;
 • Dlhé stonky (od 30 do 45 cm doma alebo až do 70 cm v prirodzenom prostredí);
 • eliptický tvar zelených listov so strieborným odtieňom;
 • nádherná kytica, napokon na jednej rozvetvenej vetve je rozpustený až niekoľko desiatok kvitnutia.

tvar kvetuTaký lisianthus bude s príslušnou kultiváciou a starostlivosťou. Nízka-rastúce odrody sa používajú v krajine dizajn a interiérový dizajn. vysoké stonkyRastliny s vysokými stonkami sú častejšie používané kvetinármi pri vytváraní dovolenkových kytiek.

Na predaj sú kapsuly s hotovými kvetinovými substrátmi. Stojí za to vedieť, že každá z nich obsahuje 6 až 10 semien.

Pestovanie: jednoduché a jednoduché

lisianthus pestovaný v záhradePo prvé, pripravte miesto v dome. Osvetlenie by malo byť maximálne (až 12 hodín denne) a mikroklíma – teplé a stredne vlhké. Pri teplote +18 až +25 ° C sa eustóm cíti výborne. Odchýlka od týchto ukazovateľov spomaľuje jej rast. Kultivácia lisianthusu zo semien sa uskutočňuje podľa nasledujúcej schémy:

 • Nádoba sa dezinfikuje roztokom manganistanu draselného a vysuší sa.kontajner na sadenice
 • vyplniť vopred pripravenej pôdy alebo rašeliny tablety sú usporiadané na palete predbežne zvlhčené krajine (naliať voda tak dlho, kým tableta nezvyšuje svoj objem a zvyšok sa odsaje);príprava rašelinových tabliet
 • semená sú osadené špáradlom do malých nálevov;výsadba semien
 • zakryte fóliou strednej hrúbky alebo sklom;zakryť filmom
 • denne posypať a leteckú dopravu sadenice (keď sa objaví kondenzácia, najprv niekoľko minút otvorené a po zvýšení času);vysielanie klíčenia
 • Po 2-3 týždňoch sú semenáčky pripravené na transplantáciu do hrnca.

Pôdny substrát sa získava zmiešaním pôdy, piesku, rašeliny a perlitu. Každá zložka sa užíva v rovnakom množstve. Takáto kompozícia prispieva k nasýteniu podkladu s dostatočným množstvom kyslíka.substrát pre sadenice Kyslosť je 6 pH. Pôda by mala mať minimálny obsah dusíkatých zlúčenín.

Príliš veľa na prehĺbenie semien nestojí za to, potom budú dlho vyrastať. Aby ste ich nepozerali na posteľ príliš hrubý, premiešajte sadivový materiál s pieskom alebo zeminou. Prvé pupeny sa objavia až po 3-4 mesiacoch.

Keďže doma, rast lisianthus zo semien je pomalý proces, odporúčame začať siatie v novembri / decembri. Pre záhradné exempláre je vhodný február / marec, potom v lete sa rozpustí a pre vnútorné – júl / september.

Potápanie – rastú veľký a zdravý kvet

klíčenie sadenícV kvetinovom lôžku sa sadenice vysádzajú, keď stonky rastú na 15 cm, od okamihu výsevu trvá 3 alebo viac mesiacov. Vnútorné vzorky sa transplantujú po 8 týždňoch (výška výhonku je 10 cm). Pre skúsených floristov nie je ťažké ponoriť rastlinu do zeme alebo do hrnca. Ale pre začiatočníkov je dôležité poznať určité jemnosti procesu:

 1. Pripravte hrniec. Kontajner je stredne veľký (priemer 15 cm) s otvormi v spodnej časti.Transplantujte z malého hrnca do veľkého
 2. Naplňte zmes pôdy. Zároveň ostáva 2 cm od okraja.
 3. Pôda v kontajneri je navlhčená a uvoľnená. Potom starostlivo dostanú sadenice.získajte sadenice
 4. Zemný hmôt nie je otrasený, ale delikátne rozdeľuje hrubý krík na niekoľko vzoriek.oddelenie sadeníc
 5. Hojne napojila pôdu na novom mieste.
 6. Vytvorte otvor. Hĺbka – 5 cm a priemer – 4 cm. Urobte si ceruzku.
 7. Ponorte klíčok do otvoru. Radikálny krk by mal sedieť na 2 cm, potom vylejte podklad a jemne zatlačte.
 8. Na záver, zalieval mladý lisianthus.nalejte mladú rastlinu

Pri nákupe výsadbových substrátov v špecializovaných predajniach by mala byť preferovaná pôda pre kvitnúce plodiny. Pôda pre zeleninu je nežiaduca na použitie v starostlivosti o odrody miestnosti.

stupňov kultivácieNovo vyrobené vzorky sa umiestnia na tieňované miesto s teplotným režimom + 18 ° C, ale nie nižšie. Keď sa rastlina stáva silnejšou a rastie, prenesie sa na otvorenú plochu. V tejto dobe, sadenice produkuje 8 až 10 listov. Čas transplantácie je koniec apríla alebo polovice mája. Počas tohto obdobia prechádza hrozba mrazu. Teplý a bezvetrný večer – dokonalé poveternostné podmienky. Fotografia zobrazuje pristátie a starostlivosť o lisianthus.

výsledok úspešného rastuVzdialenosť medzi rastlinami na lôžku je 30 cm. Drobné sadenice sú pokryté frézovanou plastovou fľašou. Takýto “skafandr” slúži ako ochrana proti chladu a zároveň pomáha udržiavať vlhkosť. Po 21 dňoch môže byť “dome” odstránená.

Miesto na záhrade je vybrané s rozptýleným svetlom a vlhkou pôdou. Je dôležité si uvedomiť, že japonská ruža je reprezentantom tropickej flóry.

Pozorné ruky kvetinárstva

rastú lisianthus starostlivoĎalšie mesiace pestovania lisianthus priamo závisia od dobre naplánovaného plánu údržby pre rastlinu. Všetko začína zalievaním:

 • používajte len mäkkú vodu;zalievanie mäkkou vodou
 • pravidelne navlhčite pôdu, aby bola vlhká, nie suchá;
 • voda len základnú oblasť, nedostane sa na listy.

Zvýšenie frekvencie zavlažovania je potrebné počas obdobia kvitnutia. Na novom mieste má kultúra morbidný vzhľad, takže netoleruje nadmerné množstvo vlhkosti. Postrek je sporná otázka, pretože rastlina často trpí plesňovými ochoreniami. V zime časté vodné procedúry nesú veľa nebezpečenstiev. rotuje koreňTakže koreň začne hniť a stonka sa stráca.

Rozmanitosť zriedka potrebuje prerezávanie. Napriek tomu, na zimu, pestovatelia kvetov rezu Bush pod koreň. Vykopajte ho, skontrolujte hnilobu a preneste ju do nádoby, ktorá je dezinfikovaná. Na jar sa objavujú nové výhonky z týchto strukov.

Kvety lisianthus sú dostatočne náročné na top obliekanie. Po prvýkrát sa pridajú hnojivá rozpustené vo vode, týždeň potom, ako sa kultúra prenesie do otvorenej oblasti. Komplexné minerálne látky (draslík a fosfor) spracovávajú pôdu počas kvitnutia. zriedené hnojivoFrekvencia postupu je 4 alebo 2 krát za mesiac. Koncentrácia roztoku je mierne nižšia ako je uvedené na obale.

Názov rastliny pochádza z dvoch starých gréckych slov: “rozkvetla” a “kvetina”. V latinskom tlmočení sa používa iné prídavné meno, čo znamená “horké”, pretože írska ruža obsahuje veľa horkosti.

Írska ružaHoci lisianthus je považovaný za trvalku, napriek tomu oslabuje a stúpa s vekom. Skúsení záhradníci odporúčajú používať kultúru 2 roky a potom pripraviť nové vzorky. kvety lisianthus na záhradeV záhrade tejto rozmanitosti jasných farieb a jemných farieb eustoma môžete vytvoriť skutočnú rozprávku.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector