tuja Aurea Nana sodeThuya Eastern Aurea Nana yra populiarus nykštukinis amžinai žalia medis, priklausantis spygliuočių krūmų augalams. Šis krūmas yra labai pribloškiantis turinio sąlygas, palyginti su jo vakarinėmis veislėmis. Bet jei jūs dirbate tinkamai, laikykitės visų reikalingų taisyklių, tada augalas gali greitai išsidėstyti savo vietoje. Siekiant tinkamai auginti ir auginti šį visžalį augalą, verta atsižvelgti į visas auginimo taisykles ir ypatybes.

Aprašymas

Thuya Aurea Nana vaisiaiSpygliuočių augalas pritraukia daugybę savo grožio ir kompaktiško dydžio, todėl bando augti savo vasarnamiuose ar netoli namų. Jei anksčiau ji buvo išauginta daugiausia Kinijos šiaurės vakarų dalyje Pekine, ji dabar plačiai paplitusi visame pasaulyje, o tai yra dėl neįprasto šio visžalio krūmo grožio.

“Gyvybės medis” – tai kartais Thuya Aurea Nana vardas, aprašymas patvirtina, kad jis skiriasi dėl lėto augimo ir ilgaamžiškumo. Metinis augimo greitis yra ne daugiau kaip 5 centimetrai. Gyvenimo trukmė siekia 1000 metų.

Keletas svarbių išvaizdos bruožų:

 1. Krūmas storas karūna iš pailgos formos. Karūnos skersmuo yra 0,7 metro.
 2. Filialai šakotos, auksinės.
 3. Žiemą spygliuočių krūmas tampa dar gražesnis – jis įgauna šviesią bronzos atspalvį.
 4. Jauni ūgliai yra išdėstyti dviem eilėmis. Ketvirtaisiais metais jie įgauna apvalią formą, jų atspalvis tampa tamsus.
 5. Didžiausias suaugusiojo krūmo aukščio dydis yra pusantro metro, bet yra krūmų, kurių aukštis yra 2,5-3 metrai.

Thuya Aurea Nana puikiai tinka mažesnėms temperatūroms. Taip pat greitai pasireiškia miesto sąlygomis.

Veislės

Dekoratyvinis amžinai žalia augalas Thuya Nana, kurio aprašymą reikėtų tirti su ypatinga priežiūra, yra keletas tipų. Gamtoje yra beveik 60 šio spygliuočių krūmo veislių, tačiau ne visos jų gali augti mūsų šalies klimatinėse sąlygose. Populiariausi yra šie veisliai:

 1. Pyramidalas aurea yra Thuya, kurios adatos turi aukso geltonumo atspalvį. Ši rūšis dažnai naudojama vėjo barjero sukūrimui. Vasarą jis gerai toleruojamas dėl stiprios sausros, o žiemą galima augti net ir padidėjus šalčiams – atlaiko iki -25 laipsnių Celsijaus.pyramidalas aurea
 2. Tuya rytinė Aurea Nana – dwarfish. Ši rūšis gali išaugti iki dviejų metrų, tuo tarpu padidėja adatų tankis. Vasarą adatos turi auksinį atspalvį, žiemą – bronzos. Rekomenduojama augti saulėtose vietose su pakankamu apšvietimu, tamsiose vietose karūna neteisingai suformuota.Aurea Nana kraštovaizdyje

Related  Spathiphyllum “moterų laimė” gėlių puokštėje

Tui Aurea Nana auginimo ypatumai

Siekiant auginti gražų ir sveikas krūmas tuya Nana, sodinimas ir slauga turėtų būti išsamiai ištirti. Būtent nuo to, ar teisingai laikomasi visų sąlygų, priklausys nuo to, ar šis augalas augs. Ji gerai auga vietovėse, kuriose yra neutralių, šiek tiek rūgščių, akmeninių dirvožemių, taip pat dirbtinių substratų. Be to, jis toleruoja sausrą, tačiau tuo pačiu metu jis gali atlaikyti artimą požeminio vandens sąlytį.

Nusileidimas

tuya sodinukai Aurea NanaThujas sodinimas sodu rekomenduojamas pavasarį, arčiau gegužės pradžios. Sodinukų sodinimas vietoje iki rugsėjo vidurio leidžiamas. Tačiau daugelis sodininkų teigia, kad jei pavasarį pasodinsi krūmu, tai turės daug daugiau galimybių prisitaikyti prie šalčio.

Atliekant rytinės Aurean Nano tajos iškrovimą, reikėtų atsižvelgti į keletą svarbių rekomendacijų:

 • sodinti rekomenduojama pasirinkti tinkamą apšvietimo vietą be tiesioginių saulės spindulių;
 • turėtų sudaryti tinkamą dirvožemio sudėtį, kuris užtikrintų visišką ir sveiką augalų augimą – 2 dalys lapo ar velėnos, 1 dalis durpių ir 1 dalis smėlio. Šis mišinys turėtų būti užpildytas skylute sodinti krūmus;
 • skylės gylis turėtų būti tinkamas krūmo šaknims – apie 60-80 centimetrų;
 • rekomenduojama drenažo sluoksnį įdėti į šulinio dugną. Jei gruntinis vanduo yra šalia, sluoksnio dydis turi būti ne mažesnis kaip 15 centimetrų;
 • Šaknies kaklelis neturėtų būti giliai gilinamas, jis turėtų būti lygus su dirvožemiu.

Priežiūros instrukcijos

Aurea Nana atvirame laukePer pirmuosius metus po sodinimo, krūmas ypač reikalingas reguliariai laistyti. Laistydami rekomenduojama laikytis šių taisyklių:

 • krūmai rekomenduojama gerti bent du kartus per 7 dienas;
 • Po kelių mėnesių drėkinimas gali būti sumažintas iki vienos per 7 dienas;
 • karštomis dienomis galite dažniau vanduo;
 • būtinai atidžiai stebėkite, ar dirvožemis pernelyg išdžiūvo;
 • Rekomenduojama, kad adatos būtų reguliariai laistomos purškimo pistoletu.

Siekiant sumažinti drėgmės išgarą iš dirvožemio, rekomenduojama mulčiuoti su lupėmis arba pušies žieve.

Balandį-gegužę atliekamas nitroamofinių krūmų šėrimas – 30 gramų už 1 kvadratinį metrą. Spalio mėn. Rekomenduojama trąšas papildyti kalio kiekiu.

“Tuya Aurea Nana” paprastai žiemą išlaiko šalnius, tačiau jaunus sodinukus reikia padengti dangteliu. Saulės apšvietimas pavasarį gali neigiamai paveikti minkštas adatas, jis turėtų būti padengtas agrofiberu. Sanitarinis apipjaustymas atliekamas kiekvienais metais pavasarį.sausų šakų pašalinimas

Related  Gėlių lovos daugiamečių augalų pradedantiesiems

Jei jūs griežtai laikykitės visų reikalingų taisyklių ir rekomendacijų sodinimui ir priežiūrai, tuomet galėsite augti gražus spygliuočių augalas savo sode ar name. “Thuya Aurea Nana” gali tapti gražiu gyvatvoriumi, kuris ne tik pagerins svetainę, bet ir apsaugo nuo stipraus vėjo.

Susipažinimas su tuya Aurea Nana – video