tuja Aurea Nana na záhradeThuya východná Aurea Nana je populárny trpaslík stálezelený strom, ktorý patrí k ihličnatým keramickým rastlinám. Tento ker je veľmi rozdielny voči podmienkam obsahu v porovnaní so svojimi západnými odrodami. Ale ak sa kultivujete správne dodržiavať všetky potrebné pravidlá, potom rastlina sa môže rýchlo usadiť na svojom mieste. Aby sme správne vysadili a pestovali túto stálezelenú rastlinu, stojí za zváženie všetkých pravidiel a znakov kultivácie.

popis

plody thuya Aurea NanaIhličnatá rastlina priťahuje veľa so svojou krásou a kompaktnou veľkosťou, takže sa ju pokúšajú pestovať vo svojich chatkách alebo v blízkosti domu. Ak bola skôr pestovaná najmä v severozápadnej Číne v Pekingu, je teraz rozšírená po celom svete a je to kvôli nezvyčajnej kráse tohto evergreen ker.

“Strom života” – toto je niekedy názov Thuya Aurea Nana, opis potvrdzuje, že sa líši svojim pomalým rastom a dlhovekosťou. Ročná miera rastu nie je väčšia ako 5 centimetrov. Predpokladaná dĺžka života dosiahne 1000 rokov.

Niekoľko dôležitých prvkov vzhľadu:

 1. Puzdro má silnú korunu s predĺženým tvarom. Priemer koruny je 0,7 metra.
 2. Vetvy rozvetvené, zlaté.
 3. V zime je ihličnatý keb ešte krásnejší – získava jasný bronzový odtieň.
 4. Mladé výhonky sú usporiadané v dvoch riadkoch. Vo štvrtom roku získavajú zaoblený tvar, ich tieň sa stáva temným.
 5. Najväčšia veľkosť výšky dospelého keru je jeden a pol metra, ale sú tu krovy s výškou 2,5-3 metrov.

Thuya Aurea Nana sa hodí dostatočne na nižšie teploty. Tiež sa rýchlo zvykne na mestské podmienky.

druh

Dekoratívne stále zelené rastliny Thuya Nana, popis ktorého by mal byť študovaný s osobitnou starostlivosťou, existuje niekoľko typov. V prírode existuje takmer 60 odrôd tohto ihličnatého ker, ale nie všetky z nich môžu rásť v klimatických podmienkach našej krajiny. Najpopulárnejšie sú tieto odrody:

 1. Pyramidalas aurea je thuya, ktorá má ihly so zlatožltým odtieňom. Tento druh sa často používa na vytvorenie veternej bariéry. V lete je dobre znášané ťažkým suchom a v zime môže rásť aj so zvýšeným mrazom – odoláva až -25 stupňov Celzia.pyramidalas aurea
 2. Tuya východná Aurea Nana – trpaslík. Tento druh môže rásť až na dva metre, zatiaľ čo má vyššiu hustotu ihličiek. V lete, ihly majú zlatý odtieň, v zime – bronz. Odporúča sa pestovať na slnečných miestach s dostatočným osvetlením, na tmavých miestach je koruna nesprávne vytvorená.Aurea Nana v krajine

Related  Ako a prečo je vápnenie rybníkov

Vlastnosti pestovania tui Aurea Nana

Aby sme mohli pestovať krásny a zdravý Bush Tuya Nana, mali by sme plne študovať výsadbu a ošetrovanie. To je od správneho dodržiavania všetkých podmienok bude závisieť na plnom raste tohto zariadenia. Rastú dobre v oblastiach s neutrálnymi, mierne kyslými, kamenitými pôdami, ako aj s umelými substrátmi. Okrem toho toleruje sucho, ale zároveň dokáže odolávať úzkemu kontaktu podzemných vôd.

pristávacia

tuya sadenice Aurea NanaVýsadba thujov v záhrade sa odporúča na jar, bližšie k začiatku mája. Výsadba sadeníc na mieste až do polovice septembra je povolená. Mnohí záhradníci však tvrdia, že ak na jar vyročíte kefku, bude mať oveľa väčšiu šancu na prispôsobenie pred mrazom.

Počas vylodenia thajskej východnej Aurey Nany je potrebné zohľadniť niekoľko dôležitých odporúčaní:

 • na výsadbu sa odporúča vybrať miesto s dobrým osvetlením bez priameho slnečného žiarenia;
 • by mala vytvoriť vhodné zloženie pôdy, ktorá zabezpečí plný a zdravý rast rastlín – 2 časti listu alebo trávnika, 1 časť rašeliny a 1 časť piesku. Táto zmes by mala byť vyplnená do otvoru na výsadbu kríkov;
 • hĺbka otvoru by mala byť vhodná pre veľkosť koreňov puzdra – asi 60-80 centimetrov;
 • odporúča sa umiestniť drenážnu vrstvu na dno studne. Ak je podzemná voda susedná, veľkosť vrstvy musí byť aspoň 15 centimetrov;
 • Koreňový krk by sa nemal hlboko prehlbovať, mal by byť na úrovni s pôdou.

Pokyny na starostlivosť

Aurea Nana na otvorenom poliV prvom roku po výsadbe krík potrebuje pravidelné zavlažovanie. Pri napájaní odporúčame dodržiavať nasledujúce pravidlá:

 • kefy sa odporúčajú na vodu aspoň dvakrát za 7 dní;
 • Po niekoľkých mesiacoch možno zavlažovanie zredukovať na 7 dní;
 • v horúcich dňoch môžete čistiť častejšie;
 • nezabudnite pozorne sledovať, či pôda príliš vysušila;
 • Odporúča sa, aby boli ihly pravidelne napojené striekacou pištoľou.

Aby sa znížilo odparovanie vlhkosti z pôdy, odporúča sa mulčovanie s trieskami alebo borovicovou kôrou.

V apríli až máji sa uskutočňuje kŕmenie krížencov nitroammofó – 30 gramov na 1 štvorcový meter. V októbri sa odporúča naplniť hnojivá draslíkom.

Tuya Aurea Nana zvyčajne odolá mrazu v zime, ale mladé sadenice by mali byť pokryté krycím materiálom. Slnečné osvetlenie na jar môže negatívne ovplyvniť mäkké ihly, ktoré by mali byť pokryté agrofibrom. Sanitárna obriezka sa robí každý rok na jar.odstránenie suchých konárov

Related  Ako a kedy môžem použiť gabiony na dvore?

Ak prísne dodržiavate všetky potrebné pravidlá a odporúčania pre výsadbu a starostlivosť, potom môžete pestovať krásnu ihličnatú rastlinu vo vašej záhrade alebo v chate. Thuya Aurea Nana sa môže stať krásnym plotom, ktorý nielen skrášľuje miesto, ale aj dobre chráni pred silným vetrom.

Zoznámenie sa s tuya Aurea Nana – video