Žydintis sausmedis vidurinėje Rusijos juostojeSausi drebėjimas yra nuostabi gydomoji uoga, kuri užtikrintai plečia savo buveinės halo ant vis didesnės mūsų šalies teritorijos ir yra pelnytai populiari sodininkams ir ūkininkams. Mažas ant krūmas paprastai randamos šiandien mūsų tautiečių soduose, o įstaigų atranka nepavargsta įtikti naują, sėkmingą sausmedis veisles viduryje grupė Rusijoje ir kituose regionuose.

Vidurio Rusijos dalies natūralaus veislės privalumai

Sausainis pavasarįSodininkystė jau seniai pažymėjo sausumos dėmių pranašumą prieš kitus uogų krūmus ir suteikia savo soduose didžiuotis, plėsti plotą, kad augtų naujos perspektyvios veislės.

Gyvatvorės privalumai:

 1. Aukšta žiemos atsparumas. Dauguma veislių atlaiko -47 laipsnių temperatūrą. Užšaldyti augalai greitai atsigaivina nuo pasikartojančių šalčių ir patenkinti kvepiančiais vaisiais tuo metu, kai kiti uogų produktai praranda 90% pasėlių.
 2. Ilgą gyvenimo laikotarpį. Gurkšnis krūmas gali visiškai išauginti vaisius 30 metų.
 3. Aukštas kultūros pelningumas leidžia mažam plotui kasmet (kelerius dešimtmečius) gauti didelius derlius, kurie rinkoje yra paklausūs.
 4. Sausi drebėjimas priklauso greitai augančioms kultūroms, ir daugelis veislių gali palinkėti vaisius pirmaisiais metais po sodinimo.
 5. Vidurinėje mūsų šalies dalyje pirmosios uogos gali būti deramos birželio mėnesį, kai braškės, avietės vis dar yra žydėjimo etape.

Sausmedžių vaisiaiAtsparumas kenkėjams ir ligoms, paprastas priežiūros būdas, kad sausmedis būtų prieinamas beveik kiekvieną vasaros gyventoją. Dėl didelio imuniteto augalui nereikia gydyti cheminėmis medžiagomis ir yra vertingas produktas kūdikių maistui.

Geriausios rūšys sausmedis vidutinei zonai Rusijos

Dėl to, kad centrinės Rusijos juostos klimatas puikiai tinka auginti sausmedis, mokslininkai veisėjai sėkmingai dirba kuriant naujas veisles ir tobulinant senus mėgstamus veisles.

Sausi drebėjimas, siekiant sėkmingo derliaus auginimo, reikalauja kaimynystės su augalų apdulkintoju. Geriau jį pasirinkti iš veislių, kurios yra suskirstytos į konkrečią vietovę.

Sausi drebėjimas “Ilgas vaisiai”

Įvertinimas LongfruitŠi veislė atsirado dėl veršiavimosi sausros “Smolinskio”. Geriausias medausėdamojo “Long-fruit” kvapavimo žiedas yra “Čeliabinskas”. Pageidautina auginti vieną krūmą dešimčiai pagrindinės veislės.

Related  Pakilimas į kiemą ir laukinių vynuogių priežiūra

Sausgurių “Long-fruit” įvairovė pasižymi:

 • silpnai krūmo forma;
 • plinta šakos plonomis, silpnomis violetinės spalvos ūgliais;
 • ilgos mėlynos nešvarios uogos gaivus, saldus skonis.

Sausmedis “Dlinnoplodnaya” skiriasi anksti vaisinės ir draugiškai poveikio derlius (iki gegužės 25). Funkcija ir vertė šios veislės yra tai, kad ji yra lengvai toleruoti šalčio ir neturi įtakos miltligei, gerai auga pavėsyje ir dalinio atspalvis, nereiklios dirvožemiui, nėra linkę triuškinantis vaisių.

Jis pasirodė esąs geriausias Čeliabinsko regione, bet gerai rūpindamasis jis rodo puikius rezultatus ir yra daug turtingo derliaus visoje Rusijos viduryje.

“Blue Spindle” pranašumai ir trūkumai

Įvertinimas Blue VeretenoSibiro natūralaus pieno grupė labiausiai paplitusi tarp mėgėjų ir specialistų. Ypatinga pagirti yra “Blue Spindle”, kuri skiriasi:

 • didelis derlius;
 • vidutinio aukščio kompaktiškas krūmas, tankus kaklo karūna;
 • ovalios, smailios, raugintos lapai;
 • ankstyvas uogų brandinimas;
 • pailginti juodos spalvos vaisiai, padengti pilka žydra;
 • veislė yra linkusi būti išmesta.

“Blue Spindle” veislės vaisiai naudojami perdirbimui, šaldymui, kaip ir džiovinti vaisiai. Dėl vaisių augaliui reikia apdulkintojų. Tai geriausiai tinka tokioms veislėms kaip “Tomichka”, “Kamchadalka”, “Blue Bird”, “Morena”.

“Mėlyna paukštis” priemiesčio rajone

Sausainis BluebirdŠi įvairovė yra populiari daugeliui sausmedis mėgėjams dėl puikios žiemos atsparumo ir didelio derlingumo. Gana dažnai pagal tam tikrą rūšį parduoti mažiau sėkmingų klasių. Norint nepamiršti, kad pasirinktumėte, būtina susipažinti su sausmedžio “Mėlynais paukščiais” aprašymu.

Veislės savybės:

 • anksčiau brendimas;
 • aukštas atsparumo kenkėjams ir ligoms lygis;
 • mažas vaisių nusėdimas;
 • reikalauja apdulkintojų;
 • turi mažai išsišakojusį krūmą, plaukuotą pubescenciją;

Juodosios uogos skiriasi mėlyna spalva, ovalo formos, saldaus skonio su maloniu aromatu. Veislė reikalauja sodinimo vietos ir nori saulėti, saugoma nuo vėjo sričių. Jis puikiai augina turtingą dirvą ir reikalauja drenažo sistemos. Jei trūksta drėgmės, augalas gali prarasti vaisių. Todėl po sausmedžio žemė turi būti mulčiuoti ir karštyje laistyti.

“Blue Bird” veislė netoleruoja rūgštinio dirvožemio: jis blogai vystosi ir auga. Norėdami išspręsti problemą, būtina apdoroti tinkamą vietą kalkėms sodinti.

Grupė sodinimo sodinukai, 8-10 krūmų krūmo-apdulkintojų (ne daugiau kaip 1,5 m vienas nuo kito), teiks turtinga metinė vaisinės. Įvertinimas sausmedis “Blue Bird” gerai reaguoja į pavasarį tręšimo amonio nitrato, atsipalaidavimo dirvožemio, taikymą medienos pelenų ir komposto sodinimo skylę.

Related  “Willow” japonų “Hakuro Nishiki” – aprašymas, sodinimo ir priežiūros taisyklės

Sausgurių “Tomichka”: augimo privalumai ir trūkumai

Variety Tomichka“Tomichka” veislė priklauso Sibiro atrankos grupei, ją išskiria aukštos derlingumo ir kokybės vaisiai, naudojami perdirbimui, užšaldymui, šviežiam vartojimui, maistui ir kūdikiams. “Tomichkos” vaisius nėra sunku atskirti nuo kitų sausmedžių uogų. Juos apibūdina slopinanti viršutė, pilvo forma, juoda, melsva, lukšta ir plona oda. Augalo krūmas yra aukštas, išsiskleidęs, o ūgliai yra pubescentuojami.

Pagrindinis veislės trūkumas yra didelis procentas vaisių išnaikinimo. Iš vieno krūmo galite surinkti iki 2 kg vaisių. Ši veislė negali būti vadinama itin produktyvi, tačiau ji yra nepagarbi rūpintis, auga ir auginama net prastomis priemolio dirvomis. Norėdami auginti vaisius, augaliui reikia apdulkintojų. “Mėlynasis velenas”, “Pelenė”, “Pavlovskaya” – šios veislės geriausiai yra apdulkinimas “Tomichki”.

Sausainių veislė “Pavlovskaya”

Sausmedis PavlovskioŠios veislės artimas giminaitis yra įprasta Kamchatkos sausmedis. Tai buvo išsiaiškinta Pavlovo Bandymų stotyje All-Russian Research Institute. N. I. Вавилов. Augalas priklauso vidutinio nokinimo laikotarpio veislėms, jam būdingas geras žiemos atsparumas, draugiškas nokimo uogų dydis yra gana didelis (iki 1,6 g). Veislės ypatumas yra tas, kad uogos laikomos ant ūglių ir retai sunaikinamos, jose yra daug vitamino C ir yra desertas, malonus rūgštus skonis. Iš vieno krūmo galite surinkti iki 2 kg vaisių. Ši veislė yra atspari kartotinėms šalims ir aštrių temperatūros pokyčiams.

Augaliui reikia apdulkintojų, o geriausi – Tomichka, Bluebird, Universal, Blue Spindle. Sausi drebėjimas “Pavlovskaya” buvo įregistruotas 1987 m., Tačiau tik 2000 m. Tai buvo suskirstytas į mūsų šalies teritoriją.

Vidurinė Rusijos juosta yra ideali vieta auginti sausmedis, jums tiesiog reikia pasirinkti tinkamą rūšį ir suteikti jiems šiek tiek meilės, atsargumo ir dėmesio.

Vaizdo įrašas apie valgomojo sausmedžio rūšis