Spatifillum kraštovaizdžio dizainasPirmą kartą spathiphyllum buvo atrasta ir aprašyta vokiečių botanikos entuziastai Gustavui Wallisui XIX amžiuje. Pritraukė mokslo gamyklos dėmesį ir vis dar yra paplitusi Kolumbijoje ir kitose šio regiono šalyse, daugelis spatipilypų gali būti pastebimi pelkių rezervuarų krantose, drėgnuose atogrąžų miškuose.

JAV ir Europoje sugautas augalas pritraukė gėlių augintojų dėmesį ir, kaip kambario kultūra, spatifilimas tapo gerai žinomas visame pasaulyje. Tačiau veislinis darbas veisant naujas veisles ir hibridus buvo pradėtas santykinai neseniai tik praėjusio amžiaus viduryje 60-ųjų.

Įvairios spathiphyllum veislės kambario interjereAugalų, tinkamų auginti kambariniuose augaluose, išvaizda:

  • nykštukas ir įspūdingi dydžiai;
  • su įvairių formų ir spalvų lapais;
  • malonus kvapas;
  • galintys ilgai ir beveik nuolat žydi, sukėlė didelį susidomėjimą kultūra.

Šiandien, gėlių augintojams, dešimtys veislių spathiphyllum, kurių nuotraukos leidžia nuolat nustebinti gamtos įvairovė.

Gėlių spathiphyllum savybės ir nuotraukos

Švelnus spatipifolio žiedynasSpathiphyllum, kaip ir daugelis augalų, gyvenančių atogrąžų ir subtropikų zonoje, neišmesta lapų ištisus metus, lieka žalia ir patraukli. Augalo lapai yra gana dideli, ištempti lanseliniai, su įspūdingomis venomis ir blizgiu paviršiumi.

Kadangi spathiphyllum beveik nėra stiebo, arba jis yra labai sutrumpintas ir plinta žemėje, lapai pakyla tiesiai iš žemės. Per žydėjimo laikotarpį virš augalų auga grakštus papūgės su baltais žnyplėmis aplink balta arba gelsva. Priešingai nei populiarus įsitikinimas, nuotrauka nėra gėlių spatipilis, bet jos žiedynas. Tačiau nedidelės gobelės, surinktos viduje, neturi nei žiedlapių, nei išorinio patrauklumo.

Todėl evoliucijos metu augalas įgijo baltą, o po to žalias lizdas, kuris, kaip vėliava, pritraukia vabzdžių dėmesį. Iki šiol botanikai žino daugiau kaip keturiasdešimt rūšių spathiphyllums, tačiau tik keletas veislių yra naudojamos kaip lauko augalai ir sodininkystė. Labiausiai paplitusių palangių gyventojų yra augalai, priklausantys rūšiai Spathiphyllum Floribundum ir Wallisii.

Spathiphyllum gausiai žydi

Spathiphyllum gausiai žydiSpathiphyllum Floribundum šviesiai žalieji lapai, kaip matyti iš spathiphyllum paveikslėlių, yra gana tankūs, su gerai išplitusiomis centrinėmis venomis ir plonais kamienais, kurių ilgis ne didesnis kaip 10 cm.

Lapas pats pasiekia 20 cm ilgio, o jauni lapai yra ryškesni ir lengvesni, jau yra subrendę. Gėlių stiebai 15-20 cm pakilti virš lapų, Perianth balta, palyginti su kitų rūšių vidutinio dydžio, ilgas tik 4-8 ​​cm ir ne didesnis kaip 3 cm išskirtinis bruožas formos plotis -. Ilgos ištisus metus žydi.

Spathiphyllum malonus

Spathiphyllum malonusJei palyginsite nuotrauką su mėlynuoju spatiphiuliu arba “Spathiphyllum Blandum” su ankstesniu genties atstovu, jis iš karto pastebės lapų formos ir struktūros skirtumus. Šis didelis spathiphyllum, laukiname augantis Suriname, pailgiose pailgiose lapuose su gerai išreikštomis depresijomis. Vieno lapo ilgis siekia 30 cm, tokio pat dydžio ir skiltelės, kuri pritvirtinta prie požeminio stiebagumbio stiebo.

Žališka, kurios ilgis yra iki 20 cm, žandikaulis ir žiedynai yra virš trumpojo kulkinio viršūnės. Gėlės rodomos reguliariai, ir deramai prižiūrint augalas žydi nuolat.

Spathiphyllum cannular

Spathiphyllum cannularAugalų Spathiphyllum Cannifolium, kaip matyti nuotraukoje spathiphyllum ir jo gėlių, labiausiai tankus ir siauras visų susijusių rūšių, palieka iki 40 cm ilgio.

Priekinės šonkaulių pusės yra baltos, o “apačioje” yra ryškiai žalias atspalvis. Šio didelio, patrauklių augalų pluoksnio ilgis yra 10-22 cm, tai yra dvigubai baltos arba gelsvos spalvos dydžio. Rūšių savybės yra tai, kad žiedynai turi ryškų skonį, o pačioje ausyje nėra tuberkuliozės, bet sklandžiai. Gamtoje šios rūšies augalai yra Pietų Amerikos atogrąžų miškuose, taip pat Trinidaduose.

Spalifillum šaukštas

Spalifillum šaukštasBrazilijoje buvo atrasta dar viena įdomi spathiphyllum rūšis. Šis Spathiphyllum Cochlearispathum yra augalas, kuris auga iki metro aukščio ir išsiskiria ploni blizgūs elipsės formos lapai. 12-15 cm pločio vienas sočiųjų žalių lapų ilgis siekia 30-40 cm, o petioles taip pat labai ilgos ir gali augti iki 70 cm.

Pavadinimas buvo suteiktas formai dėl balto pluošto formos, kuri yra įgaubta, kaip ir spathiphyllum nuotraukoje, kuri tampa blizga žalia, kaip ausis subręsta.

Walliso Spathiphyllum

Walliso SpathiphyllumŠio tipo spatipilis, pavadintas jo atradėju ir kultūrine asketija G. Wallis, yra pats nepretenzingas ir todėl labiausiai paplitęs šiandien. Laukiniai Spathiphyllum Spathiphyllum Wallisii Volis ir tapo parinkimo darbo aktyviai vykstančio pasaulio pagrindas ir davė gerbėjams apie kambarines gėles labiausiai domėtasi ir lankytinos veislių daug.

Šios rūšies augalai yra nedideli, dauguma jų aukščio siekia tik 30-40 cm, o tai namuose yra neginčijamas pranašumas. Skirtingai nuo jau aprašytos rūšies, Kolumbijos gimtoji suteikia ilgintais, aštriais lapais iki 24 cm ilgio. Drožlės yra lankstus, ilgas, lenkimas laikui bėgant, o lapai juos sulenka.

Šios rūšies žiedynai neviršija 3-5 cm ilgio, o baltieji arba žalieji juostelės, uždengiančios juos, tampa visiškai žalios, kai auga varliagyviai. Kubas atidarytame gėlių spathiphyllum, kaip nuotraukoje, beveik balta arba grietinė, o tada ir žalia. Šiai rūšiai būdingas sezoninis žydėjimas – nuo pavasario iki rudens.

Per metus, selekcininkų darbas atnešė gerų vaisių, ir gėlių augintojai dabar rasti gamtoje žinomi ne tik gyvūnams, bet ir efektingas veislių ir hibridų Spathiphyllum.

Gėlių parduotuvėse dabar galima rasti daug veislių, tarp jų ir hibridinių kilmės augalų. Didžioji “Mauna Loa” spathiphyllum, pavadinta dėl Havajų vulkano, yra žinoma visame pasaulyje. Labai dekoratyvus ir savotiškas “Sensation”, o Domino’s spathiphyll nuotraukos visada pritraukia dėmesį, nes neįprastai margas lapų augalas.

Spathiphyllum Mauna Loa

Spathiphyllum Mauna LoaGražus augalas su baltos, plataus elipsės sumuštu, subtiliai įgaubtas ir padengiantis kremo šešėliai. Ryškiai žalios spalvos aštrūs lapai laikomi 10 cm ilgio petioles su petioles ir auga iš sutrumpinto, kartais požeminio stiebo. Trumpa, iki 5 cm ilgio spygliai yra ant aukštų 25 centimetrų skiltelių.

Šio įspūdingo augalo tėvynė yra Kolumbija, iš kurios buvo paimti pirmieji Walliso spathiphyllum pavyzdžiai. Žydintis Mauna Loa yra ilgas arba beveik pastovus, žiedynai gali būti iškirpti, tokiu būdu jie lieka švieži iki mėnesio.

Spathiphyllum Chopin

Spathiphyllum ChopinVienas iš populiariausių ir naudingų veislių Spathiphyllum Chopino, Spathiphyllum Šopeno, ji yra universali, nepretenzingas augalas gyvenamųjų interjero ir kraštovaizdžio biurams ir viešiesiems pastatams apdaila. Augalas susiduria su užduotimi sugeria kenksmingas medžiagas ore. Tuo pačiu metu krūmas yra gana mažas, jo aukštis vos pasiekia 35-40 cm.

Šis spathiphyllum rūšiuoti turtingi žalieji blizgantys lapai su įspūdingomis venomis ir smailiais galais. Daugiakampis prailgintas, baltas, su žaliąja galvute ir venomis.

Be to, pirmojoje dienos pusėje iš augalo išplinta subtilus aromatas, kuris neabejotinai prideda patrauklumo kultūrą gėlių augintojų akyse.

Domino Spatiphelmo nuotrauka

Spathiphyllum DominoTik viena Domino spathiphyll nuotrauka būtinai kelia entuziastingus kambarinių augalų mėgėjus ir susidomėjimą. Spathiphyllum Domino “- tai retas augalų rūšies, kuris, be to, nereiklus, kitas svarbus privalumas, spalvinga lapija margas su daugybe baltų dėmių ir brūkšnių.

Tokiu atveju augalas yra labai kompaktiškas ir aukštis ne didesnis kaip 35 cm. Kaip ir visos tokių veislių, margas atmaina jaučiasi pakankamai gerai apšviesta langus, bet pagal tiesioginių spindulių gali prarasti patrauklumą ir pradėti nykti. Todėl “Domino” reikia atspalvio ekrano, gero laistymo ir stygų trūkumo. Ryte valandos augalas sugadina savininką su aromatu, kurio intensyvumas vidurdienį mažėja.

Spathiphyllum iš Picasso

Spathiphyllum iš PicassoOlandijos veisėjai, remdamiesi Wallis spathiphyllum, tapo dar įdomiau nei “Domino”, margi veislė, kurioje balta spalva užima visas lapų plokštės sekcijas. Spathiphyllum Picasso yra gėlių, neturinčių galimybių kruopščiai prižiūrėti augalus ir mylinti neįprastas kultūras, radimas.

Spatefilio žiedyno spalvinga spalvaAugalas, kaip ir visi spathiphyllums, yra nepretenzingas ir reikalaujantis tik apšvietimo, kuris turėtų būti ryškus, bet ne degti. Šios veislės bruožas, kaip parodyta gėlių spatipyllumo nuotraukoje, yra margi ne tik žalumynų lapai, bet ir elegantiški, su smailiomis pievomis.

Spathiphyllum Cupido

Spathiphyllum CupidoNyderlandų veislyno “Kupido” specializacija yra spatipilypų namelių veislė. Erie, šie augalai tapo taip gerai žinomi pasaulyje, kad kompaktiški Wallis spathyllums auginami ekspertai iš Nyderlandų nusipelno pavadinimas Spathiphyllum Cupido.

Augalai su ryškiais žaliais lapais ir gracingai išlenktomis žiedynų plytelėmis papuošia bet kokį interjerą, pasirodys nepretenzingas ir pritaikys naminius gyvūnėlius.

Spathiphyllum Alana

Spathiphyllum AlanaSpathiphyllum Alana aukštis apie 50 cm, o lapai vėl beveik nėra lenkimo auga, kaip ir kitų augalų rūšių Wallis ir lieka beveik vertikali.

Lapai yra blizgūs, tankūs, turtingi žalia. Plokštė yra plati, įspūdingai pažymėta, o gale yra pastebimas žalias juostos.

Spathiphyllum Sensation

Spathiphyllum SensationŠis hibridinis spathiphyllum gali būti saugiai priskiriamas labiausiai dekoratyvinis ir įspūdingas. Kriaušės spathiphyllum Sensation gali pasiekti pusantro metro aukštį, todėl veislė yra viena iš didžiausių tarp esamų patalpų veislių.

Augalas turi didelius patraukli palieka tamsiai blizgus spalvą ir ilgį nuo 40 iki 80 cm. The didelis žiedynas Spathiphyllum Sensation kiek naudos, palyginti su kitų panašių veislių. Leidžiami tik virš lapijos, perianths yra baltos spalvos, tada palaipsniui žalias ir sujungti į bendrą foną. Burbuolės didelis, sklandžiau nei kitų augalų, gėlių Spathiphyllum, kaip nuotraukoje yra saugomi ilgą laiką.

Spathiphyllum Sweet SylviaTarp kitų aukštų veislių Spathiphyllum, nuotraukoje, reikia pažymėti, Saldūs Silvio hibridinį kilmės subtilus pumpurų ir krzaczkowatą krūmas iki 75 cm. Atsižvelgiant į tai, didelė įvairovė ypač atrodo miniatiūriniai augalai Spathiphyllum Strauss 30 centimetrų aukštį.

Spathiphyllum raudona

Raudonojo antužio žiedynaiKartais galite girdėti, kad medelynai siūlo spathiphyllums su raudonos arba rausvos bracts. Tačiau, prieš pasiduodamas viliojančiam pasiūlymui ir skubėdami pirkti retų gėlių, verta apsvarstyti klasifikaciją.

Pasirodo, baltos spalvos su šydu gali tik prižiūrint smaigalys įtakos dirbtinai įvestos chemikalų ir pažiedlapis tik gali žalias natūraliomis sąlygomis.
Tačiau augalai, kurie yra glaudžiai susiję su Spathiphyllum ir, spalvos Perianth ten. Jis yra gerai žinomas floristai Anthurium dėka veisėjų, priklausomai nuo veislės, galinti įtikti raudonos, Burgundija, rožinė ir beveik baltos lovatiesės žiedynai savininkas.

Spathiphyllum ir anthurium turi daugybę įprastų morfologinių savybių, todėl Vakarų augalai turi bendrą pavadinimą – ramunėlę.
Beje, jei spathiphyllum laikomas moters laimės talismanu, tai anthurium yra žmogaus gerovės ir jėgos įsikūnijimas. Nors raudonasis spatipilis vis dar nebuvo gautas, šie augalai gali tapti gera pora ir papildyti vienas kitą palangėje.

Vaizdo įrašas apie spathypyllum sensation