Kodėl lapeliai geltonai Kalančoje“Kalanchoe” yra mėgstama gėlių augintojų kambarinė augalija visame pasaulyje. Galų gale gėlė beveik visus metus gali palinkėti jos savininkams su gražiais dekoratyviniais žydėjimo laikais. Kitas šios kultūros pranašumas gali būti siejamas su tuo, kad jis daug lengviau reaguoja ir nereikalauja specialių manipuliavimų sodinimo metu. Tačiau, nepaisant visų nepretenzybiškumo, tačiau be tinkamos priežiūros pasirodymo patraukli kopija nebus taip paprasta. Be to, neteisinga priežiūra gali sukelti rimtesnes problemas.

Labiausiai aktualus klausimas, kuris dažnai pasirodo įvairiuose floristų forumuose, – kodėl kalancho geltonieji lapai? Šio reiškinio priežastys gali būti kelios. Išsamiau aptarkime pagrindines galimybes.

Lapų pageltimo priežastys

Lapų pageltimo priežastysVisiškai geltonų arba sausų lapų atsiradimas Kalanchoje, taip pat lapų plokštelės galų sukimas gali reikšti ligos vystymosi pradžią arba kenkėjų dauginimąsi. Tačiau kartais problemų nerimą kelia neteisinga augalo priežiūra. Namuose yra visiškai įmanoma nustatyti, kokia “nelaimė” atsitiko tam tikram floros atstovui. Tam reikia suprasti, kokios gali būti tokių reiškinių priežastys. Visų pirma, ekspertai susieti lapų geltą su šiais veiksniais:

  • iškrovimo technologijos nesilaikymas;
  • netinkamai parinktas dirvožemis;
  • netinkamas paskirties vietos pasirinkimas;
  • tinkamo temperatūros režimo nesilaikymas;
  • netinkama drėkinimo organizacija;
  • nepakankamas ar per daug mineralų ir mikroelementų.

Neteisinga priežiūra ar kenkėjaiŽinoma, reikėtų taip pat apsvarstyti galimybę atsirasti įvairių kenkėjų, taip pat tai, kad lapai gali tapti geltoni ir nukristi dėl natūralių priežasčių, ty kai jų gyvavimo ciklas baigiasi. Jei problemos esmė yra neteisinga priežiūra, tada, siekiant išvengti tokių problemų, būtina suprasti, kaip teisingai atlikti kiekvieną iš nurodytų taškų.

Kalanchoe įlaipinimas ir transplantacija

Reikalingas pervedimasMūsų namuose gali pasirodyti nauja gėlių kultūros kopija dėl įsigijimo specializuotose parduotuvėse arba nedidelio šaudymo atveju. Iš esmės nesvarbu, kokiu būdu Kalanchoe buvo įsigytas, galbūt tai tik laikas persodinti ilgai augančią gėlę, svarbu tinkamai auginti. Palankus sodinimo periodas, žinoma, pavasaris. Visų pirma, būtina paruošti dirvožemio mišinį ir konteinerį augalui pateikti.

Related  Rekomendacijos gluosniai pievoms auginti

Neteisingas perkėlimasPuodai neturėtų būti pernelyg erdvūs arba vienu sluoksniu galima įdėti į vieną talpyklą vienu metu. Kalbant apie užpildymą, Kalanchoe žemė turi būti laisva, galite paruošti tokią kompoziciją: sumaišyti lygiomis dalimis – humuso, smėlio, lapų ir sodo žemės. Galite rasti gatavus mišinius, sukurtus specialiai sukulentams. Kruopščiai tvarkykite augalą, nes jis turi gana silpnus lapus ir stiebus. Dugno dugne uždėtas drenažo sluoksnis ir išpilamas apie pusę tūrio. Tada procesas dedamas ir likusi žemė papildo. Puodą reikia šiek tiek suplakti, kad užpildyti ertmes ir gausiai išpilti vandenį kambario temperatūroje. Jei dirvožemis tvirtai įsikuria, tuomet reikia pagaminti dar vieną podsipku.

Perkant gėlę parduotuvėje, turėtumėte tai netrukus persodinti. Galų gale, augalo languose yra puodai, užpildyti transportavimo žeme, kurioje nėra jokių maistinių medžiagų, ir yra tik žydėjimo stimuliatoriai. Jei ilgą laiką laikote augalą tokiame dirvožemyje, tai gali sukelti jo mirtį.

Namų priežiūra

Neteisinga priežiūraPersodinta gėlė turėtų būti pastatyta šviesioje ir šiltoje vietoje, nes “Kalanchoe” nurodo fotophilinius pasėlius. Ideali vieta yra pietvakarių ar pietryčių langai. Pietinėje pusėje arba tiesioginių saulės spindulių lapų galai gali tapti geltoni. Kalbant apie temperatūrą, ji neturėtų būti didesnė kaip 30 ir ne mažesnė kaip 20 laipsnių nuo pavasario iki rudens, o žiemą pageidautina suteikti gėlių poilsį, sumažinant temperatūrą iki vidutiniškai 15 laipsnių.

Kalanchoe – augalas, kuris nori 10 valandų šviesos dienos. Tai leidžia pasiekti gausų žydėjimą ir visapusišką gėlių kultūros plėtrą. Todėl vasarą būtina dirbtinai sutrumpinti, o žiemą, priešingai, truputį pailginti, pabrėždama augalą.

Kitas momentas yra Kalanchoe laistymas. Lapų pageltimas gali atsirasti dėl nepakankamo vandens ar vandens pertekliaus. Nustatyti konkrečią priežastį galima išoriniu tyrimu. Jei lapai pamažu ir riesta, vandens kiekis turėtų būti padidintas, jei lapai yra šviesiai geltonos ir minkštas, būtina sumažinti vandens kiekį. Ekspertai rekomenduoja plačiau augalą vandenį supakuoti vasarą ir vidutiniškai žiemą. Tam reikia naudoti tik šiltą ir pastovų vandenį. Jei patalpa, kurioje gėlė karšta, galite laikyti purškimą ant lapo. Tačiau šią procedūrą reikėtų atlikti gana retai, nes padidinus drėgmę gėlė gali pradurti puvinį.

Related  Padvigubėsime kadagio tinklelyje, kurioje bus mėlyna žvaigždutė

Atitikimas sodinimo ir priežiūros taisyklėmsKalanchoe lapų ligos priežastis dažnai yra pernelyg girdimas, tuo atveju gali išsivystyti miltligė arba žema temperatūra, kai dažnai atsiranda pilka pelėda. Be to, gėlių išvaizda gali būti sugadinta, kai trūksta mineralinių medžiagų ar jų perteklius. Ekspertai rekomenduoja maitinti augalą 2 kartus per mėnesį augimo metu (ty nuo pavasario iki rudens). Šiuo tikslu galima naudoti jau paruoštą mišinį, pavyzdžiui, kaktusai.

Gėlininkams patariama atidžiau pažvelgti į augalą, kartais esant lapų būklei, galite tiksliai suprasti, kokie elementai trūksta. Visų pirma:

  • lankstinukų kraštų stimuliavimas sukelia boro trūkumą;
  • lėtas augalų ir mažų lapų augimas rodo, kad trūksta azoto;
  • dėmės lapuose ir mirusios nuo ūglių yra molibdeno trūkumo priežastis;
  • geltona, raukšlėta ar apatinės lapijos mirtis rodo, kad yra daugiau fosforo.

Apibendrinant galima teigti, kad augalo išvaizda priklauso nuo to, kaip bus organizuotas jo turinys. Apskritai, gėlių Kalanchoe priežiūra namuose, kurios nuotrauka matoma žemiau, nėra labai sunki ir gana gebanti net pradedančiųjų floristų.Jauni augalai pradeda žydi

Gerai prižiūrimas augalas

Augalas jaučiasi gerai

Geros priežiūros rezultatas

Gausus žydėjimas

Gera priežiūra

Gražus žydėjimas Kalanchoe

“Kalanchoe” priežiūra – vaizdo įrašas