Dekoratívne obruby hrajú obrovskú úlohu pri vytváraní celkovej farby predmestskej oblasti. Sú tak odlišné: v blízkosti všeobecnej krajiny alebo priťahujú pozornosť na seba, stacionárne alebo mobilné, vysoké alebo nízke …. Neviete, ako vytvoriť hranicu pre záhon s vlastnými rukami? Originálne nápady a farebné fotografie obrubníkov pre záhony vám pomôžu pri výbere a sprievodca ich výrobou vás ušetrí z nepríjemných chýb!

Mozaikové obrubníky pre kvetinové záhony

obrubník kameňMosaic je jedným z najstarších obkladových materiálov, ktorý je všeobecne známy svojim estetickým vzhľadom a dobrým výkonom. Nebojí sa vlhkosti, odolávajú ostrým teplotným zmenám, ľahko sa čistia špinou a sú ideálne na zdobenie obrubníka pre kvetinové záhony. Hranica zdobená mozaikou je vhodná na hraničenie s vysokým alebo nízkym kvetinovým záhonom a stane sa mimoriadne farebným dôrazom na chalupu. A nie je ťažké to urobiť vôbec:

 1. Krok 1. Príprava materiálu.
  Pre obrubník-mozaikový prístroj možno použiť sklo, keramické dlaždice alebo porcelánové náradie, zlomený prírodný kameň, škrupiny alebo perličky. Kombinácia niekoľkých materiálov je možná – neexistujú žiadne obmedzenia, hlavnou vecou je, že všetky prvky sú v harmónii medzi sebou. Pred balením sa materiál triedí:
  • Pre triedenie v chaotickom poradí stačí roztriediť podľa veľkosti a farby.
  • Ak je vytvorená komplexná kompozícia, odporúča sa, aby sa ozdoba predtým vyťažila – v budúcnosti by cementová piesková malta neumožňovala upravovať náčrt.
 1. Krok 2. Príprava substrátu.
  Mozaika je umiestnená na vopred pripravenej základni. V plytkej ryhy (15 až 20 cm) pre výkopovej zeminy obvodu vymedzená na postupne naliať spodnej vrstvy (štrk, drvený kameň, piesok v rovnakom pomere). Korunovaná drenážna vankúšiková cementovo-piesková malta (1 časť cementu na 3 časti piesku). Po aplikácii je roztok vyrovnaný a zhutnený.
 1. Krok 3. Nakreslite hranice kompozície.
  Keď je zmes cementu a piesku trochu suchá, môžete použiť hranice obrazu. Aplikujte ho “na oko” alebo na vopred pripravenú šablónu, akékoľvek improvizované prostriedky: nôž, hrebeň alebo drevený pruh.
 1. Krok 4. Rozloženie vzoru.
  Usporiadanie vzoru sa vykonáva gumovým kladivom alebo záhradným kotúčom. Prvky mozaiky sú vložené do zmesi cement a piesok tretím a nalepené, švy sú čistene vyplnené cementovou maltou, prebytky zmesi sú odstránené. Dokončené plátno je pokryté polyetylénovou alebo plátnovou tkaninou pred jej vyschnutím.
 1. Krok 5. Dokončenie.
  Po štyroch až piatich dňoch sa mozaikový náter brúsi pomocou špeciálnej ručnej brúsky – takto spracovaný povrch bude úplne hladký a lesklý. Ak hladký povrch nie je potrebný, je ľahké povrch dokončiť ochrannými hrubými zrnami na dokončenie.

Letné fantázie: obrubníky pre kvetinové záhony z dreva

obrubníky pre kvetinové záhony z drevaHranica dreva je extrémne bežným prvkom záhradnej výzdoby, ktorá otvára širokú škálu možností pre umelcov. Desiatky druhov dreva, stovky odtieňov a tisícky možností na výzdobu – je tu miesto, kde si oklamať svoje fantázie! Pred vytvorením obrubníka na kvetinový záhon vo vidieckom dome zo stromu, premýšľajte o jeho obraz v najmenších detailoch, určite odtieň a tvar dreva. Žlté druhy majú také druhy ako smrek, osika, jedľa, lipa a breza. Červená je vlastná tisu, fialová je ílová a oranžová, čierna je charakteristickým znakom ebenu. Rôzne a tvarované – na predaj sú trámy, dosky, kolíky, špil. Ak je vykonaná voľba – môžete pokračovať v inštalácii.

Drevené obloženie je namontované v troch krokoch:

 1. Príprava miesta.
  Označenie na povrchu zeme je obrysom budúcej kvetinovej záhrady. Na aplikovanom obryse je vyrezaná drážka zodpovedajúca veľkosti kolíkov v šírke.
 2. Montáž kolíkov.
  Drevené kolíky sa striedavo prehĺbia do pripraveného zákopu aspoň o tretinu a zakopajú so zemou. Zem je starostlivo zasiahnutá. Výška kolíkov je vyrovnaná paličkou.
 3. Finish.
  Na drevené vlysy používajú rôzne materiály: farby, laky, laky, tmely, tmely a pasty. Môžete tiež vyskúšať rôzne technológie užité umenie Umelecké rezba, pálenie, atď. Pre tých, ktorí chcú zdôrazniť prirodzenú krásu textúru dreva treba dať prednosť transparentné úprava :. Naneste Translucent akrylový náter lak kompozíciu alebo modré. Skryť rovnaké chyby dreva pomôže matnej povrchovej úpravy: shpatlevanie, základy a maľovanie.

prútený obrubníkZariadenie prúteného plotu je o niečo zložitejšie. Vykonáva sa takto:

 • Prípravná fáza
  Vŕbové prúty (mladé, flexibilné) sú triedené pozdĺž dĺžky a vyčistené od kôry (odstránenie kôry bráni ich klíčeniu). Na výkrese sú ohraničené hranice budúcej kvetinovej záhrady.
 • tkanie

Weave vetvy môžu byť rôzne spôsoby:

 1. Metóda číslo 1. Tkanie na majákoch.
  Na obvode kvetinového záhonu, udržiavajúc približne rovnakú vzdialenosť, vytvorte takzvané “majáky” – vertikálne kolíky, kostra budúcej tkanej hranice. Vzdialenosť medzi koncovými majákmi by mala byť rovnaká ako dĺžka vŕbových tyčí. Keď je kostra pripravená ísť na horizontálne tkanie: vŕtacie tyče striedavo prechádzajú medzi majáky, potom jeden, potom druhý. Konce sú ulovené v malých klinčekoch. Hotové obrubníky sú pokryté ochranným roztokom.
 2. Metóda číslo 2. Oblúkové tkanie.
  Vŕbová vrstva je ohnutá oblúkom, jeho konce sú prehĺbené do zeme vo vzdialenosti 5-15 cm od seba. Keď sú “oblúky” nainštalované po obvode, prechádzajú na horizontálne tkanie. Tkanie sa uskutočňuje spôsobom popísaným v metóde č. 1.

Vysoké a nízke hranice kameňa

kamenná hranicaEfektívne pozrite sa na prímestské časti obrubníka kamienkov, “divoký” kameň, červené alebo biele tehly. Sú nízke a optimistické. A záleží na výške zložitosti ich implementácie!

 1. Obdĺžnik s nízkym oblúkom.
  Nízke obrubníky sú položené bez základov. Poradie práce je rovnaké ako pri drevených tyčiach: kamene sú roztriedené a umiestnené v kopci. Položte ich rovnomerne na povrch, okraj alebo okraj. Obklad sa vykonáva v jednom alebo dvoch riadkoch.
 2. Vysoké obrubníky.
  Vykonajte prísne na základe. Pri inštalácii nadácie:
  • Výkopové výkopy (šírka výkopu – dvojnásobok šírky tehál, hĺbka – 12-15 cm)
  • Debnenie je nainštalované (môže byť vyrobené z OSB alebo iného materiálu)
  • Roztok sa naleje (1 diel cementu: 2 časti piesku: 3 časti drviny).

Po vysušení nadácie prejdite na murivo. Murivo je z prvého rohu pozdĺž obvodu: najprv vysušte, potom do roztoku, presne alebo s miernym sklonom vo vnútri kvetinového záhonu. Prvý rad padne tesne pod úrovňou terénu, nasledujúcimi radami – s obliekaním klasickým spôsobom. Malta sa nanáša na kameň predchádzajúceho radu a zadok. Medzery sa naplnia roztokom. Dokončenie švov sa vykonáva jemnou štetkou.

Neobvyklé obrubník z kameňa a sieťoviny

dekoračný kameňBude veľmi zaujímavé pozrieť sa na miesto malého obrubníka pre postele, ktoré sú pokryté medzi dvoma radmi kovových pletiv. Kompozícia sa uskutočňuje v priebehu niekoľkých minút: stačí len dať mriežke požadovanú formu, zabrať ju do zeme a veľkoryso ju naplniť vopred pripraveným materiálom.

Mobilné konštrukcie

Grid CurbMilovníci rozmanitosti, rovnako ako tí, ktorí dávajú prednosť pestovanie kvetín, letničiek chatu ideálny ľahký, mobilné dizajn, ktorý je ľahko prenášať z miesta na miesto, alebo odstrániť z webu ako zbytočné. To môže byť plastový rámik pre záhony, ktoré možno teraz zakúpiť v každom železiarstve alebo dokonca obrubník zo starých vecí, sadá prach v najtemnejších kútoch. V priebehu roka bude všetko: dáždnik, deravé vane Relations topánky a pneumatiky auta s autom. Stačí stačiť len trochu predstaviť a výsledok prekoná všetky očakávania!

Video: Príklady obrubníkov pre postele