Thuya West BrabantJeden z piatich druhov thuja je západný, má rôzne odrody, medzi ktorými je thuja západný Brabant. Dekoračný mrazuvzdorný, rýchlo rastúci strom s kompaktnou stĺpcovou korunou je široko používaný v záhradníctve krajiny.

Hlavné funkcie

Ihly z Tui BrabantVo voľnej prírode sa západná thuja, ktorá sa z dobrého dôvodu nazýva “životný strom”, rastie vo východných oblastiach Kanady a na severe Spojených štátov. Stále zelená rastlina dovážaná do Európy v polovici 16. storočia bola použitá na zdobenie parkov. V Rusku má thuya tohto druhu širokú distribučnú oblasť. Pestuje sa v mnohých oblastiach, vrátane Ďalekého východu a Sibíri.

Keď sme sa oboznámili s popisom Tui Brabant, vidíme, že táto odroda je odolná voči zimám, odoláva mrazom na 30-35 ° C. Rastlina je vhodná pre tvrdé ruské podnebie. Brabant – jeden z najrýchlejšie rastúcich odrôd thuya západnej, za rok môže byť rast 30-35 cm.

tvar koruny tuya BrabantV ruskom podnebí výška Tui Brabantu nepresahuje 3,5-4 metrov. Korunná forma je stĺpcová, kompaktná. Vetvy sa môžu ohýbať až k zemi. Kôra na kmeň je červeno-hnedá, niekedy sa exfoliuje. Zelené ihly sú v zime nudné. V apríli až máji kvitne thuja, po kvitnutí malé podlhovasté hnedé kužele.

účes tujaTuey Brabant a Smaragd sa často používajú na vytvorenie živých plotov. Ich charakteristiky sa z veľkej časti zhodujú. Medzi rozdielmi medzi Tui Brabant a Smaragd sa dá rozlíšiť.

Grada Brabant:

  • ihly sa v zime stanú hnedou;
  • Korunná forma je stĺpcová;
  • ročný prírastok je 35-40 cm;
  • Zabezpečenie rýchlo rastie do hustej zelenej steny.

Druh Smaragdu:

  • ihly v zime nestratia farbu;
  • pyramídový tvar koruny;
  • ročný prírastok je 10-20 cm;
  • je menej rozvetvený a nevyžaduje časté zrážky.

sadenice tujy z oblasti Zlatý BrabantOba typy tuya majú odrody so zlatými ihličkami – Zlatý Brabant a Zlatý Smaragd. Pre tuju Golden Brabant sa vyznačuje zlatožltej farby, ktorá sa zachovala v zime.

Mladé stromy majú hustú kužeľovitú korunu, na starších stromoch sa stáva drobnejšie.

Ako sa starať o Brabant

Kocka Thuya BrabantHoci Thujia West Brabant je nenáročná v starostlivosti, stále má svoje vlastné preferencie pre typ pôdy, vlhkosti, slnečného svetla a teploty. Ak zanedbáte základné pravidlá pri pestovaní, môžu sa stratiť dekoračné funkcie. Najmä hlavná starostlivosť je pravidelne odrezávať výhonky, aby vytvorili krásny tvar koruny.

Pri rezaní thuja môžete vybrať odrezky, ktoré ich použijú na reprodukciu. Vložte do nádoby s vodou, dajú korene. Zakorenené sadenice môžu byť zasadené do zeme.

Miesto a typ pôdy

sadenice na výsadbu v otvorenom teréneTuya označuje fotofilné rastliny. Netrpí nepretržitý tieň, stráca jas farby ihiel. Súčasne je aj jej neustále ohrievanie škodlivé. Optimálna voľba pri výbere miesta na pestovanie bude penumbra. V predmestských oblastiach je žiaduce, aby sa stromy pestovali zo západnej alebo východnej strany budov.

Related  Starostlivosť a údržba "živých kameňov" domácich lízat

Najpriaznivejšou pôdou na pestovanie thujov západného Brabantu je hlina, hoci môže rásť na akejkoľvek pôde. Na svetlej pôde sa rastlina vyvíja lepšie a vyzerá viac dekoratívne. Pestovanie thuju je vhodnejšie na jar alebo na jeseň, ale je to možné aj v lete.

pristávacia

Tui Brabant pristátieK vykopaniu je vykladaná jamka s hĺbkou 60-80 cm, šírkou pod veľkosťou koreňového systému. Pit je zaplavený vodou a necháva sa absorbovať vlhkosť. Ak je pôda ťažká, je potrebné položiť minimálne 15 cm odtokovej vrstvy. Koreňový krk je umiestnený na úrovni zeme a sadenica je pokrytá vopred pripravenou zmesou pôdy. Je žiaduce, aby obsahovalo rašelinu, piesok a plechovú zeminu v pomere 1: 1: 2. Na zlepšenie rastu sa k zmesi pridá nitroamfosfóza. Potom napojte rastlinu.

starostlivosť

predaj veľkých sadeníc tuja BradantPo výsadbe je potrebné pravidelné zavlažovanie približne raz za týždeň. Pri výsadbe v horúcom čase sa frekvencia zavlažovania zvyšuje. Rastlina dobre reaguje na postrekovanie. Na to môže byť použitá postrekovacia hadica. V suchých pôdach sa tuja vyvíja zle, ihly sú žlté a rozpadajú sa.

Pôda by mala byť uvoľnená do malej hĺbky, pretože rastlina má povrchový koreňový systém. Na ochranu koreňov pred vysychaním a prehrievaním je žiaduce pokryť pôdu mulčovaním, kompostom, pilinami, kôrou.

Od zimných mrazov thuja netrpí, ale na jar sa môže spáliť. Najmä je potrebné chrániť mladé stromy a chrániť ich pred slnkom materiálom, ktorý je vhodný pre slnečné žiarenie. V stálezelenej rastline sa proces fotosyntézy vyskytuje aj v zime. Na miestach, kde sa vyskytujú silné snežnice, sú koruny stromov pevne utiahnuté lanom na zimu.

V prvom roku, zatiaľ čo korene nie sú dostatočne silné, hnojenie sa vykonáva až trikrát za sezónu. Rok po výsadbe, každý rok na jar, hnojenie sa vykonáva s komplexným hnojivom. Prerezávanie sa najlepšie vykoná 2-3 roky po výsadbe. Tento postup je lepšie urobiť dvakrát – začiatkom leta a koncom augusta. Malé úpravy koruny sa vykonávajú celú sezónu. Ako môžete vidieť, výsadba a starostlivosť o Tue Brabant (foto) nie je obzvlášť ťažké.

Použitie Tui Brabant v dizajne záhrad

Tui Brabant plotVýhodou odrody je, že je veľmi rýchla. Táto nehnuteľnosť Tui Brabant v krajinnom dizajne sa úspešne používa. Thuya je univerzálnym prvkom na vytvorenie jedinej gule, čistého kužeľa, pyramídy. Neštandardné jednotlivé figúrky z dreva môžu byť zasadené v ľubovoľnej povrchovej úľave. Ale ak je plánovaná nádherná geometria z Tui Brabant alebo Smaragd, potom by mal byť miesto na pristátie dokonale ploché.

Je lepšie znížiť tuju západného Brabantu v zakalených dňoch. Tým sa zabráni spáleniu mladých výhonkov na slnku, ktoré boli skryté pred účinkami pod dlhými vetvami.

Vyložené v rade thuja nahradiť zaistenie. Ak orezáte tento plot pod obdĺžnikovým tvarom, vyzerá úplne inak. Pri plánovaní pestovania zaistenia z Tui Brabantu by sa semenáčiky mali vykopať vo vzdialenosti asi 1 m od seba, pretože na základni koruny budú pomerne široké. V priebehu času sa koruny stromov zatvoria a takýto plot s hustou zelenou oponou bude pokrývať miesto z pohľadných očí a bude slúžiť ako vynikajúca dekorácia.

Related  Zázrak s červenými vetvami – vrba fialová

Thuya Brabant účes v podobe obdĺžnikaVytvorenie zariadenia začína, keď dosiahne požadovanú výšku. Prerezávanie Tui Brabant je najpracovnejšou súčasťou starostlivosti o rastlinu. Rezanie sa vykonáva s ostrým strihacím nožom, ktorý nebude schopný v mieste rezania aplikovať zúbky. K stromu nie je oslabený, tretina streľby by mala byť odrezaná.

Thuya Brabant, rovnako ako všetky ihličnany, poteší celý rok sviežou zeleňou, čistí vzduch a obohacuje ho kyslíkom. Ďalšou výhodou je dekoratívnosť. Kombinácia rôznych druhov tuja s inými kríkmi a kvetmi vám poskytne jedinečný unikátny tvar.

Video o Thuya Bradantovej