Kalanchoe list s deťmiKalanchoe sa týka tých rastlinných druhov, ktoré sa dajú ľahko rozmnožiť rôznymi spôsobmi. V tomto prípade môže dokonca aj neskúsená kvetinárka ľahko zvládnuť túto úlohu. Kalanchoe, rozmnožovanie, ktoré možno vykonať osiva, detských, potomstvo, listovej a kmeňovými rezne, patrí do rodu sukulenty, ich rýchly rast. Pre vegetatívnu reprodukciu rastliny je možné použiť aj staré padlé listy, ktoré sa ľahko zakoreňujú.

Reprodukcia Kalanchoe podľa kŕčov (kojencov)

Obličkové listyOdpoveď na otázku, ako sa plod násobí kalanchoe lupeňov púčiky (Baby), je potrebné poznamenať, že nie všetky z nich sú šťavnaté. Malé dcérske rastliny sa vytvárajú na listoch “viviparous” Kalanchoe. Iné odrody tejto kvetiny ich netvoria. Deti Kalanchoe majú niekoľko listov a koreňov. Dospelé sukulenty často sami vylučujú plodové obličky, ktoré zakoreňujú na úpätí materskej rastliny. Môžu byť vysadené v samostatných hrncoch s plodným substrátom. Kompletne vytvorené potomstvo je starostlivo oddelené od dospelého listu a mierne zakopané v pripravenom substráte.

Reprodukcia listovými listami

Reprodukcia Kalanchoe pomocou štítkuReprodukcia listov Kalanchoe sa uskutočňuje kedykoľvek počas roka. Aby ste to urobili, nakrájajte list pre dospelých a nasypte ich do hrnca s dobre navlhčeným plodným podkladom. Zakryte list sklom alebo pohárom. O niekoľko dní neskôr sa list zakorení a z nej sa vytvorí plnohodnotná rastlina. Na reprodukciu sa často používajú časti listového listu uloženého v pôde. Z nich sa tiež rýchlo rozvíjajú mladé rastliny. Bol vysadený list Kalanchoe

Ak nechcete odrezať listy z dospelých rastlín na reprodukciu, padlé listy, ktoré nemali čas na vyschnutie, budú tiež vhodné. Aby mohli rýchlo dať svoje korene do pohára vody. Keď sa prvé korene objavia na listoch, sú transplantované do hrncov s plodným substrátom.

Reprodukcia Kalanchoe odrezaním 

Rezy na reprodukciu kalancheKalanchoe, šírenie odrezkami, ktoré môžu byť vykonané v priebehu formovania puzdra alebo transplantácie rastliny korene vo vlhkej pôde za 2 týždne. Pri výrezoch vyberte silné výhonky. Môžu mať ľubovoľnú dĺžku, ale to je najlepšie, aby im skrátiť až na 6-8 cm. Najčastejšie sa tak deje pomocou natáčania špice, ktoré sú mäkké a bohaté tkaniny. Oni sú rezané a vysadené vo vlhkom plodnom substráte alebo umiestnené do skla s vodou, až kým sa nezobrazia korene. Mladé rastliny odvodené z odrezkov tvoria úhľadný malý krík a ľahko sa tvoria.Zakorenené odrezky z Kalanchoe

Related  Dekoratívne a liečivé rastliny vo vašej záhrade – princ

Rezy Kalanchoe pomáha pokračovať v živote milovaných druhov rastlín vysadených na kvetinovom lôžku a získať plnohodnotnú vnútornú kvetinu.

Populárna v kvetinárstve typu Kalanchoe – Blossfeld dokonale vynáša rezy. Na výhonky tohto krásne kvitnúceho šťavnatého sa často tvoria vzduchové korene. Rezy z materských rastlinných odrezkov s leteckými koreňmi veľmi rýchlo zakoreňujú vo vlhkej pôde. Takýto Kalanchoe sa rýchlo rozvíja. V budúcom roku produkuje plne kvitnúcu kvitnúcu rastlinu.

Propagácia Kalanchoe od potomkov

Zakorenené potomstvo KalanchoeKalanchoe je niekedy propagované potomstvom dospelého rastliny. Na stimuláciu ich vývoja sú vrcholy stoniek pichnuté po tom, čo sukulentný je sfarbený. Potom sa vedľa materskej rastliny pestujú mladí potomkovia, ktoré sa používajú na reprodukciu. Keď dosiahnu 1/3 výšky dospelého rastliny, sú od neho starostlivo oddelené, dávajúc pozor, aby sa korene nepoškodili. Potomci sú vysadené v kvetináčoch s podkladom z rašelinového piesku. Také výhonky sa rýchlo zakoreňujú a rastú.

Reprodukcia kalanchée v axilárnych púčikoch

Niektoré druhy Kalanchoe sa vyznačujú tým, že po odkvitnutí a na jeseň lístie na zemi list dutiny objavia púčiky nových výhonkov, vzhľadovo pripomínajúci kochanchiki klíčky. Keď tvoria stonku v 1-2 cm, sú opatrne rezané čepeľou a zasadené v substráte obsahujúcom veľké množstvo piesku. Asi o týždeň neskôr sa axilárne púčiky ustúpia do aktívneho rastu.

Rozmnožovanie kalanchózy semenami

Rozmnožovanie Kalanchoe zo semienKalanchoe, chov doma, ktorý sa najčastejšie vykonáva na začiatku jari, možno tiež získať zo semien. Vyznačujú sa dobrým klíčením. Pred ich výsevom sa pripraví dobre odvodnená úrodná pôda. Teplota v miestnosti určenej na klíčenie semien by nemala klesnúť pod 20 ° C. Pestovateľský materiál je rovnomerne rozložený na povrchu vlhkej pôdy. Potom sú stlačené prstom. Hrniec alebo krabica so semenami pokrytými sklom alebo fóliou.

Pravidelne sa sklo alebo fólia odstráni, aby sa plodiny vysypali. Pri izbovej teplote ich sprejme vodou. Zabráňte vysúšaniu podkladu. Sklo alebo film sa odstráni po vzniku. Mierne pestované sadenice sa potápajú, čím sa odstraňujú najslabšie vzorky. Mladé sukulenty sa transplantujú do hrncov naplnených substrátom.

Vlastnosti reprodukcie rôznych druhov Kalanchoe

Rastlina vyžaduje transplantáciu a reprodukciuKalanchoe, ktorého rozmnožovanie sa vo svojich rôznych druhoch uskutočňuje rôznymi spôsobmi, má niekoľko základných metód reprodukcie:

  • plodové obličky (deti): Dergemon, perličkový, tuberkulárny;
  • odrezky listov: všetky druhy s veľkými mäsovými listami;
  • odrezky: Blossfeld, mangín;
  • potomstvo: Blossfeld;
  • axilárne púčiky: rozvetvené;
  • semená: špičaté, plstné.

Na zakorenenie sadivového materiálu Kalanchoe používajte zmes humusu, listovej pôdy, rašeliny a piesku (1: 1: 1: 0,5). Na tento účel sú vhodné aj špeciálne pôdne zmesi predávané v špecializovaných predajniach. Na dne nádoby musí položiť drenážnu vrstvu z expandovanej hliny alebo lebky lebky.

Video o reprodukcii Kalanchoe