biele akáciové kvetyBiely akáciovitý rast dobre v južných oblastiach a v miernom pásme. Jej výsadba a starostlivosť nie je ťažké: stačí brať do úvahy vlastnosti nenáročného dreva.

Stromy sú nepostrádateľným prvkom terénnych úprav lokality a biela akácia je pre túto úlohu vynikajúca. Má dekoratívny vzhľad, jeho kvety vyžarujú príjemnú, ale nenápadnú arómu a špeciálna starostlivosť o rastlinu sa nevyžaduje. Okrem toho toleruje nepriaznivé poveternostné podmienky a rýchlo rastie, a to aj v strednej zóne.

Zoznámenie sa s bielou arabskou gumou

biela akácia v parkovej zóneZ botanického hľadiska je názov druhu nesprávny: výrazom “biela akácia” sa rozumie robinia falošnej akácie. Ona je najbližší príbuzný akácie “pravda”, vstupuje s ňou do rodiny Bobov, ale rodia rastlín sú odlišné.

Tento rozširovací strom s otvorenou korunou dosahuje výšku až 18 m. Rastú veľmi rýchlo: rozširuje sa až na 5 m až 3 m. Listy sú jasne zelené. Kvety zdobiace strom od konca mája do júla sú ako malé biele mory. Sú zhromaždené v klesajúcich zhlukoch. Kvetenstvo príjemne vonia a priťahuje včely, takže strom je voštinový.

V južných oblastiach je robinia stálezelená rastlina, ale v strednej zóne vylučuje lístie, ktoré na jeseň nadobudnú zlatú farbu.

Biela akáciová doska pre dospelýchRobinia je cenná dekoratívna kultúra. Používa sa v skupinových a jednorazových výsadbách na ozdobenie pozemkov v blízkosti domov a inštitúcií, ulíc, ciest a parkov. Môžete oceniť jej krásu vo fotografii bielej akácie v krajinnom dizajne.

Každý rok biela akácia pridáva asi 80-100 cm na výšku (najmä u mladých stromov), a na šírke koruny – 30 cm.

pristávacia

biele arašidové sadeniceExistujú dva spôsoby reprodukcie – prostredníctvom semien (klíčenie v skleníku) a radikálneho rastu. Druhá možnosť sa používa častejšie, pretože je rýchlejšia a jednoduchšia.

Začnite prípravu na výsadbu s voľbou miesta. Preto je užitočné poznať preferencie robinia:

  • strom miluje slnečné svetlo, preto sa odporúča, aby ste ho vysadili na otvorených miestach;
  • falošná akácia toleruje znečistenie ovzdušia a je vhodná pre terénne úpravy v mestách a regiónoch s nízkou ekológií;
  • rastlina je mrazuvzdorná: môže byť vysadená v miernom podnebí, pretože dospelé vzorky vydržia teploty -35 ° C;
  • bolestne reaguje na studený vietor a prievan;
  • je nenáročná na pôdu, ale uprednostňuje ľahký základný náter (bez alebo s minimálnou hlinkou) a netoleruje stagnujúcu vodu.

Related  Večne zelené stonožce zemských – ihličnatých stromov

Výsadba a starostlivosť o bielu akáciu, ktorej fotografia nepredstavuje krásu stromu, nie je zvlášť náročná. Je potrebné zohľadniť podnebie: ak je oblasť charakterizovaná severným vetrom, odporúča sa pestovať bielu arabskú gumu na chránenom mieste. Napríklad za stenou domu alebo stromami s hustou korunou.

starostlivosť o bielu arabskú gumuDospelé stromy zvyčajne dávajú základný výhonok. Stačí stačiť vykopať proces a zaradiť ho na nové miesto. Aby ste to urobili, urobte malú jamku, upevnite rastlinu v nej a zbavte pôdy. Veľmi skoro sa sadenica zvykne a začne rýchlo rásť.

Biela akácia nemá rád slanú pôdu. Preto by sa mala odstrániť bazálna plocha, odstrániť buriny s dlhými koreňmi a mulčovanie. Z toho istého dôvodu sa strom neodporúča pestovať v blízkosti ovocných stromov, ktoré majú vyvinutý koreňový systém.

Tvrdšie rozmnožiť robinia s falošne-akáciových semien. Fazuľa dozrieva do konca novembra, po ktorej sú zhromaždené a uložené v papierovej forme v chladničke. Najlepší čas na pestovanie je jar.

Semená sa musia podrobiť predsejovej úprave: oparením vriacou vodou a následným ponorením do studenej vody počas 12 hodín. Potom sú vysadené vo voľnej pôde alebo v skleníku. Optimálna teplota pre vývoj mladých bielych akácií je od 22 ° C do 25 ° C. Do konca roka sadenice dosiahnu 1 m. Na jar budú môcť byť transplantované na trvalé miesto.

Vzdialenosť medzi vysadenými semenami by mala byť aspoň 20 cm.

Pokyny na starostlivosť

prístrešok na zimuZvláštna starostlivosť je potrebná pre mladé sadenice. Pôda okolo nich by mala byť pravidelne odstraňovaná a uvoľňovaná. Že rastlina rastie rýchlejšie, odporúča sa vytvoriť organický vrchný obväz a postriekať fistostimulátorom (napríklad “Epin”). V regiónoch s chladnou zimou sú mladé exempláre chránené, aby nezomreli na mrazu.

Dospelá biela akácia je nenáročná na starostlivosť. Nemusia byť izolované na zimu. Zvyčajne je strom spokojný s prírodnými zrážkami, takže dodatočné napájanie bude potrebné len vo veľmi suchom lete.

Plus biela akácia – závideniahodná odolnosť proti škodcom a chorobám.

Všetky robynii dobre reagujú na zavedenie organických. Vynikajúci nasávaný hnoj. Na úrodných pôdach postačujú dva ďalšie obväzy: na začiatku jari a na začiatku kvitnutia, a nie vyčerpaný, odporúča sa oplodnenie každý mesiac.

Related  Pestovanie jalovca čínskeho prísneho

Biela akácia je vhodná na tvorbu koruny a prerezávanie rezných výrezov. Optimálny čas pre postup je skoro na jar. Odstráňte suché výhonky a výhonky okolo koreňov.

Výsadba bielej akácie a odchod na predmestiach (rovnako ako v iných regiónoch s podobnou klímou) si nevyžaduje veľa času a úsilia. Najdôležitejšie je vybrať jasné miesto pre strom bez stagnácie vody. Mladé exempláre si vyžadujú o niečo viac pozornosti: zalievanie a prístrešie pre zimu a dospelí robiče perfektne rastú bez veľkej starostlivosti, s potešením očí s bielymi kvetmi.

Video o bielej akácii