Hyacinty v krajineAk chcete úspešne pestovať takúto rastlinu ako hyacint, je potrebný správny a obozretný prístup. Ak chcete, aby vaša rastlina bola silná a poskytla krásne kvetenstvo, mali by ste dodržiavať niektoré pravidlá, ktoré vám pomôžu veľa.

Po prvé, nikdy nechajte hyacintové žiarovky v zemi pre hibernáciu. Samozrejme, môžu bezpečne prežiť v zime, ale na jar budú slabé a choré kvetenstvo a za rok riskujete, že stratíte rastlinu úplne.

Po druhé, po odkvitnutí žiarovka potrebuje obnovenie do 2 mesiacov. Počas tohto obdobia je potrebné oplodnenie a mierne napájanie.

Po tretie, presne vedieť, kedy vykrútiť hyacinty po kvete, budete vyzvaní svojimi listami, ktoré budú žlté a zaniknú. Počas tohto obdobia bol najvýhodnejší čas na prípravu žiaroviek na “odpočinok”.

Okamžite po odkvitnutí žiarovky hyacint sa neodporúča kopať, pretože môžete poškodiť kvetinu. Nechajte žiarovku v zeme čas, aby získala silu po kvete a pred dobou odpočinku mimo pôdy.

Priaznivý čas na kopanie žiaroviek na skladovanie

Hyacinty pestované v záhradeNajviac ideálny čas na kopanie hyacintu po kvitnutí bol vykonaný správne, to je koniec júna – začiatok júla. Potom, čo listy žltnú a začínajú suché, môžete začať kopať. Žiarovky extrahované zo zeme sú úhľadne očistené, zostávajúce listy sú rezané a umiestnené v plastových preplachovacích boxoch na predbežné sušenie po dobu 3-5 dní v suchej miestnosti. Potom sa vysušené cibule očistia prebytočným lúpaním, suché korene, veľké deti sú oddelené a umiestnené v pripravených debnách na skladovanie.

Výbušná hyacintová žiarovkaKeď vykopáte hyacinty a ako ich ukladáte, pamätať nie je ťažké. Existuje však ďalší dôležitý bod, bez ktorého sa nedosiahne úspech v pestovaní. Ide o dĺžku skladovacích žiaroviek. Celá doba odpočinku 95 dní a 60 dní by mala byť pri teplote 25-27 stupňov, potom pre nich je potrebné zabezpečiť chlad a znížiť teplotu na 17 stupňov. V takýchto podmienkach budú žiarovky stráviť ďalších 30-35 dní. Nezabudnite na vlhkosť. Na úplné vysušenie žiaroviek ich môžete systematicky postriekať vodou a vetrať miestnosť.Vyskrutkujte žiarovky na ďalšie sušenie

Počas skladovania sa žiarovka často tvorí malé deti, ktoré musia byť oddelené a umiestnené v malých hrncoch. Je vhodnejšie ich pestovať 3-4 roky, aby získali objem, a potom rastú s každým.

Ako vysádzať hyacint, praktické odporúčania

Čas vysádzania hyacintuOptimálny čas na vysadenie hyacintov je začiatkom októbra. Predtým, ako pôda zmrzne, budú mať žiarovky čas na to, aby sa dostali do koreňa a získali nejakú silu pred zimovaním. Miesto, kde sa plánuje transplantácia hyacintu po kvitnutí, je najlepšie pripravované vopred. K tomu potrebujete:

  • vyberte miesto, kde je veľa slnka a kde sa voda nehromadí;
  • na ošetrenie pôdy do hĺbky 30-40 cm;
  • robiť humus a minerálne hnojivá.

Related  Staráme sa o japonskú kaméliu správne

Žiarovky hyacintov rôznych období kvitnutiaNepoužívajte počasie na vysádzanie žiaroviek. Ak vy, po tom, ako ste videli slnečné počasie, vysajte žiarovky v predstihu, potom sa hyacinty presunú na rast, môžu zomrieť v zime. A ak ich preháňate a neskôr ich zlikvidujete v prvej polovici októbra, potom je šanca, že nebudú mať čas, aby sa zakopali pred zmrazením pôdy.

Na jeseň sú buldozované domy vysadené v otvorenom priestore. Musí to byť vykonané pred prvým mrazom. V tomto prípade, ak je nepriaznivé počasie, vysadené hyacinty sú dobre izolované, pokryté vrstvou listov alebo ochrannou fóliou dažďa a snehu.

Po oboznámení sa s našimi odporúčaniami, ako sa starať o hyacint po kvete, budete samozrejme predĺžiť život tejto rastliny vo vašej záhrade, vychutnať jej jasné a voňavé kvety. Ale nakoniec chcem uviesť, že nie sú žiadne problémy so stopkami a žiarovka sa stáva zdravá a silná, je potrebné dodržiavať základné pravidlá:

  • poskytnúť dostatočnú dobu odpočinkových žiaroviek;
  • počas prevádzky dodržiavajte teplotný režim a zodpovedajúcu vlhkosť;
  • Zabezpečte optimálne osvetlenie počas destilácie stopky;
  • aby sa vykonalo dodatočné hnojenie vhodnými hnojivami.

A nebolo žiadnej pochybnosti o tom, že budete krásnym, starostlivým a skúseným záhradníkom. Posledným krokom je trpezlivosť, získanie žiaroviek a na jeseň na začiatku zasadiť malý trávnik hyacintu, aby sa na jar rozkošil skrytý a voňavý hyacintový koberec vytvorený vlastnými rukami.

Vysielanie videohnín na jeseň