Multicore kvetinové záhon fotografieKaždý záhradník sníva o tom, že na svojom mieste vytvorí niečo výnimočné a jedinečné. Úspešným riešením bude výstavba viacúrovňového kvetinového záhonu s riadne vybranými rastlinami. Ide o originálnu a zároveň veľmi jednoduchú konštrukciu, ktorá je viacúrovňová kvetinová záhrada vyrobená z improvizovaných materiálov.

Tento kvetinový záhon vyzerá veľmi elegantne a originálne, môže zveriť individualitu tvorcu. Tento fakt je možné potvrdiť viacerými fotografiami viacúrovňových záhonov vyrobených ručne.

Úspešné zdvíhanie rastlín na každej úrovni, môžete obdivovať jasné farby v lete a dýchať v ich božskej vône. Okrem toho, pre stavbu takéhoto majstrovského diela nevyžaduje veľa priestoru a veľké náklady na materiál.

Na odstupňovanou záhona nevyzeral krikľavý a bez chuti, ako rozhodne o jeho vzniku, je potrebné starostlivo zvážiť všetky konštrukcie a dizajnu. Musia dokonale zapadnúť do celkového krajinného súboru.

Čo môže byť vyrobené z viacúrovňových záhonov?

Pre tento prvok krajiny designu ako odstupňovanou záhonu na chate, môžete použiť akýkoľvek improvizovaný materiál (fľaše, starý nábytok, tehly, drevo, pneumatiky, atď.), Alebo si kúpiť špeciálnu konštrukciu v obchode. Opisujeme niekoľko možností na vytvorenie kvetinového záhonu z improvizovaných materiálov.

Viacúrovňové kvetinové lôžko z kameňa

Kamenná viacposchodová záhonová záhradaAk máte kamene na mieste, ktoré zostali z konštrukcie, potom tento materiál je ideálny pre zdobenie kvetinovej záhrade. A nezáleží na tom, aké tvarové a rozmerové dlažobné kocky sú, pretože kamene a zelené plantáže budú vždy vyzerať správne v každej krajine.

Z kameňov môžete postaviť posteľ vo forme schodiska, pripevniť ho na stenu domu alebo postaviť samostatnú konštrukciu. Toto kvetinové lôžko je dlhé a nevyžaduje špeciálnu starostlivosť. Na dno pripravených oddelení je potrebné nalievať sutiny, piesok alebo bežné stavebné zvyšky. Tento materiál bude slúžiť ako drenáž tak, aby korene rastlín netrpeli prebytočnou vlhkosťou. Zhora nalejte zmes chernozemu s minerálnymi a organickými hnojivami, dobre brúsené a vysadené kvety.

Related  Dekorácia lesa – majestátny buk

Viacúrovňové záhony z drevených debien

Kvety s mnohými stupňami môžu byť vyrobené z dreva vlastnými rukami. Na tento účel sú vhodné dosky, staré škatule, palety alebo tyče. Kvetinovú záhradu možno tvarovať takmer všetky: štvorec, kosoštvorec, trojuholník, polyéder. Všeobecne platí, že let fantázie v tejto veci nie je obmedzený.

Ak chcete vytvoriť taký súbor, musíte zraziť 3-5 boxov, ktoré sa budú líšiť vo veľkosti. Pri trvanlivosti by malo byť drevo namaľované alebo ošetrené špeciálnou ochrannou zmesou na drevo.

Miesto pod kvetinovým záhonom je vykopané a vyrovnané. Kostrajeme na seba a naplníme úrodnou pôdou a nezabúdajme, že položíme 2-3 cm drenážneho materiálu. Aby sa rastliny cítili pohodlne, do pôdy je potrebné pridávať zložité hnojivá.

drevo

z dosiek

Staré pneumatiky – výborný materiál pre kvetinovú záhradu

Ďalšie populárne medzi záhradníkmi materiál pre záhony – to je staré pneumatiky. Z tohto materiálu môžete veľmi rýchlo vytvoriť viacúrovňový krásny dizajn.

Guma môže byť ľahko lakovaná v požadovanej farbe. A môžete si dať pneumatiky na seba v priebehu niekoľkých minút. Ak sa pokúsite pozrieť na pneumatiky o rôznych priemeroch, môžete urobiť krásny kaskádový štruktúru, v ktorej môžu byť okrem kvety zasadil jahody a jahody.

Dutiny vo vnútri pneumatík sú tiež plnené pôdou s hnojivami, kompaktujeme ich a pestujeme vybrané rastliny.

Ak vynaložíte nejaké úsilie, môžete vytvoriť krásny záhradný hrniec z pneumatiky na auto, ktorý môže byť ľahko ozdobený ampelovými rastlinami.

pneumatík

Ako si vybrať správne rastliny?

Ak sa rozhodne pre výrobu viacvrstvových záhonov konečnú a neodvolateľnú, musíme starostlivo zvážiť a vybrať si záhradné rastliny, ktoré sa vzájomne dopĺňajú.

  1. Pri výbere farebnej schémy môžete prejsť dvoma spôsobmi: vyberte kontrastné farby alebo pridržte jeden tón.
  2. Na posteľ vyzerala pekne, budete musieť vyzdvihnúť pre ňu vhodné jednofarebné pozadie (zelený trávnik, tehlové steny alebo plotu);
  3. Je nesmierne dôležité zvážiť veľkosť kvetenstva. Ideálna možnosť bude, keď sa z nižšej vrstvy na hornú kvetenstvo zníži (jedna vrstva kvetov rovnakej veľkosti).
  4. Ak chcete kvitnúť kvetinu celé leto, je potrebné vybrať kvety, ktoré kvitnú po dlhú dobu a veľmi hojne. Je žiaduce, aby všetky vrstvy viacpodlažného záhonového kvetu súčasne kvitli.
  5. Výsadba rastlín, je potrebné dodržiavať tento princíp: čím nižšia úroveň, tým viac rastlín, ktoré milujú vlhkosť, je potrebné vysadiť. Na samom vrchole by mala byť najviac nenáročná na zalievanie kvety, tk. Všetka vlhkosť po napájaní bude odvádzaná zhora nadol.

Related  Starostlivosť a kultivácia v záhrade kamélie

Bez ohľadu na to, aké kvetinové lôžko vytvoríte, hlavnou vecou je postarať sa o zasadené rastliny, pretože sú hlavnou ozdobou akéhokoľvek dacha súboru.

Originálne kvetinové záhony z pneumatík