Thujia Woodwardi v záhradeTui so zaoblenou korunou sa tradične stávajú ťažiskom názorov, nech sú kdekoľvek. Thuja Woodward – jeden z najstarších, osvedčené odrody s hustou korunou, ústretový charakter a nápadný vzhľad, transformuje ker v jasnom skupine “hviezda” a soliternyh pristátie.

Tuya West je lídrom v popularite medzi ihličnatými rastlinami, vhodný na pestovanie v súkromných záhradách, na mestských námestí a kontajneroch. Rusi oceňujú kultúru:

 • pre vysoko dekoratívne;
 • Za malý ročný nárast, ktorý ušetrí čas na zrážku;
 • vďaka nekomplikovanej starostlivosti;
 • pre vynikajúcu zimnú odolnosť;
 • na zachovanie príťažlivosti v lete av zime.

Miesto vykládky Tui WoodwardiThuja occidentalis Woodward záujem o tých, ktorí chcú vidieť každý deň na stránkach pekné robustný rastliny s kompaktným, guľového tvaru koruny, tmavé, husto posiate konáre ihličia a úložné dispozície.

V podmienkach stredného pásma sa ihličnan stal skutočným dlho žilým mužom, odolným voči mrazu, horúcemu letnu a dokonca aj znečistenému vzduchu megacities.

Popis Woodyardi Tui

Ovocie Tui WoodwardiDnes majú k dispozícii majitelia prímestských oblastí desiatky odrôd ihličnatých rastlín. Tuya Woodwardi alebo Thuja occidentalis Woodwardii sa týka odrôd, ktoré opakovane dokázali potvrdiť svoju hodnotu v krajinnom dizajne. Prvá zmienka o rôznych kanáloch pochádza z 20. storočia minulého storočia.

Kedysi v Starom svete ihličnany získali uznanie európskych záhradníkov. Z toho bolo niekoľko dôvodov, ale hlavné je možné uviesť v niekoľkých bodoch:

 • nasýtené, bezfarebné, bezfarebné šupinaté borovicové ihly;
 • hustá koruna, ktorá má v mladých rastlinách guľovitý tvar, a u dospelých, kvôli malému vertikálnemu nárastu, sa stáva viac ostrý;
 • vynikajúca adaptabilita na najnepriaznivejšie podmienky;
 • nenáročné po výsadbe, čo je dôležité vo veľkých parkoch a na malých súkromných pozemkoch.

Vysadená v pôde vo veku 2-3 rokov, ker rastie do výšky iba 1,5 metra až 10 rokov. Následne rast pokračuje, ale jeho miery sú ešte nižšie.

Maximálna výška, ktorú dosahuje Woodwardie, je 2-2,5 metra s priemerom koruny približne tri metre.

Vetvy kríkov sú sploštené, s veľkým počtom zelených výhonkov pokrytých šupinatými borovicovými ihličkami. Jeho farba sa môže meniť od svetlej po tmavozelenú a závisí od podmienok pestovania, veku pobočiek a sezóny. Na dospelých vzorkách sa objavujú ovocie – hnedo-hnedé podlhovasté kužele zbierané vo voľných šľahách.

sadenice Arborvitae WoodwardPodľa opisu Thuja Woodward ako jej najbližší príbuzný, to je svetlo, ktoré vyžadujú kultúry vždyzelené prednosť ľahkých pôdach kultivované. Pre dobrý rast a udržanie dekoratívnosti sú ihličnany nielen ľahké, ale aj vodné. Avšak, stagnácia vlhkosti pod koreňmi výrazne zvyšuje pravdepodobnosť hniloby a plesne v spodnej časti trupu a korunové hĺbky.

Takmer po celom Rusku môže thuya tejto odrody odolávať zimným mrazom. Dospelý Bush je dosť snehová pokrývka, a mladé rastliny v prvých 2-3 rokoch dodatočného ukrytie vrecoviny, takže nie sú ovplyvnené chladné a suché jar slnečné popáleniny.

Vlastnosti výsadby a starostlivosti o drevo

Na vybrané pre výsadbu Arborvitae pľaci dig výsadbu diery alebo priekopy 60-80 cm. Ak máte, aby sa zmestili veľký stromček alebo ker dospelých, zvýšenie priemer a hĺbku, so zameraním na veľkosti jeho koreňový systém.

príprava miesta pristátiaPre thajsko je potrebná voľná kultivovaná pôda s dobrou drenážou. Preto sa pieskovec pridáva do záhradnej pôdy, humusu a rašeliny. Ťažké a husté pôdy sa zmiešajú s pieskom a rašelinou. Na pozemkoch s povodňami alebo stagnáciou vody v zemi, bude thuya nevyhnutne ochorieť a zomrieť. V takýchto prípadoch sa vykoná predbežná a spoľahlivá drenáž, aby sa odstránila prebytočná vlhkosť. V dolnej časti vstupné jamy vrstva piesku pomáha, rozbité tehly, alebo rozšírené hrúbky ílu asi 15 cm. Pôdne zmesi pre plnenie jamy 50-60 gramov pridanej komplexné hnojivo pre ihličnanov.

Ako vrchný obväz nie je potrebné používať čerstvú organickú látku, ktorá môže spáliť mladé korene a vyvolávať vývoj hubových chorôb.

Na zjednodušenie následnej starostlivosti o Woodwardi sa vysádzanie kríkov vykonáva na začiatku jari alebo na jeseň, ak neexistuje žiadna hrozba predčasného prechladnutia. Starostlivosť o rastlinu je:

 • v zalievaní, ktoré by mali byť pre mladé, hnojené tui čisté a pravidelné;
 • pri uvoľňovaní pôdy nie hlbšie ako 10 cm;
 • pri pliesňovaní blízkeho kruhu;
 • na jarnom vrchu.

V horúcom období thuies dobre reagujú na postrekovanie. Mulčovanie oblasti pod korunami nielen pomáha zachovať cennú vlhkosť, ale tiež chráni rastlinu pred napadnutím burinami.

Tui Woodwardi v krajinnom dizajne: Fotografie a spôsoby použitia

tuja woodward v krajineTui Woodwardie je univerzálny. Vyzerá rovnako dobre v parkovom trávniku a v mestskom parku pri diaľnici. Kompaktnosť kultúry umožňuje pestovať vo vybraných nádobách.

tuja Woodwardi na záhon

Tui Woodwardi v krajinnom dizajne, rovnako ako na fotografii, sa používa v jednotlivej i hromadnej výsadbe. Krov s hustou korunou sa môže stať základom pre živé, pomaly rastúce a nevyžadujúce časté rezanie steny. A tolerancia farby na tieň umožňuje pestovať ihličnaté rastliny tak na otvorených plochách, ako aj pod korunami väčšej viacročnej vegetácie.

Thuya Woodwardi medzi ostatné ihličnanyAk sa keby stali súčasťou zeleného ohraničenia, sú vysadené tak, aby boli zviazané zarastené koruny. Z iných rastlín sa thujus vysadzuje vo vzdialenosti najmenej polovice svojho maximálneho priemeru.

Tui Woodwardi v krajine – video