Velvet ružeJasné, jemné, očarujúce a nádherné ruže nemôžu nechať ľahostajného žiadneho záhradníka. Ale mať za cieľ usadiť na mieste je prírodný zázrak, mnoho z nich sa stretávajú s problémom, ako usporiadať ruženec, aby sa otočil a efektné, a zapadať do celkového štýlu záhrady, a nie príliš náročná odísť.

V snahe vyrovnať sa s náročnou úlohou ešte pretože svet ruží je tak široká, že iba názvy niektorých druhov môže dôjsť k strate: Stam a prvosienka, miniatúrne a horolezectvo, floribunda a grandiflora … a potom je tu triedu a desiatky farieb a tvarov. A to všetko by sa malo zvážiť, počnúc dizajnom kvetinového záhonu ruží.

Umiestnenie kvetinového záhonu s ružami

Ale stále musíte začať tým, že si vyberiete miesto pre budúcu kvetinovú záhradu. Roses preferujú slnečné vetrom chránenej oblasti, kde sa v ranných hodinách a najhorúcejších, obedňajších kvetov môžu skrývať v čiastočnom tieni, ale vo večerných hodinách nie je nič úzke kvety pred slnkom.

K zemi majú ruže aj svoje vlastné požiadavky:

 • Podzemná voda by nemala byť menšia ako dva metre od povrchu;
 • Dobrá drenáž a primeraná výživa sú dôležité;
 • A ak je pôda hustá a hustá, je lepšie, aby sa vopred premiešala piesok alebo rašelina.

Najjednoduchší spôsob, ako ozdobiť kvetinovú záhradu s ružami, nie je v strede miesta, ale v blízkosti budov alebo plôch, v blízkosti stromov alebo pozdĺž ciest. To chráni rastliny pred vetrom, zakryje ich na zimu a dlho na udržanie dekoratívneho účinku výsadby.

Pravidelný ruženec

Taký pristátie v štýle palácového parku, aj keď, samozrejme, skvelé, ale často odôvodnené v južných oblastiach, kde môžu ruže, nebojí sa mrazu. Klasické zemný ruženec prevedenie môže byť usporiadané takto: V centre geometricky správnej zmesi, umiestnené medzi dvoma parkových ciest, kríky ruží sú umiestnené bližšie k okraju vysadené hybridný čaj, a hranice sú nažive prvosienka.

Pre postele z ruží, zdobené v pravidelnom záhradnom štýle, charakteristický pre statické stredu kompozície, nahradí kríkov ruží – to môže byť, napríklad, socha, vysoká váza alebo dokonca fontána.

Kvetinový ruženec

Často taký neformálny plán kvetinového záhonu s ružami zabezpečuje vysádzanie malého množstva rôznych veľkostí a tvarov rastlín, ako aj asymetrie a fantázie sú tu vítané. Ruže, rovnako ako žiadna iná rastlina, sú vhodné na zdobenie oblúkov a altánkov. Tento štýl je vítaný len takou aplikáciou nádherného krovu

ruže v dekorácii

Kombinácia pečiatok, čaj-hybrid a lezenie ruží, môžete rozšíriť kvitnutie miesta, aby bolo viac všestranné a zaujímavé. Plánovanie záclon, je dôležité si len pamätať, že zaoblené skupiny výsadby vyzerajú lepšie ako jednotlivé rastliny.

Related  Spathiphyllum “ženské šťastie” v kvetináči

Štruktúrny ruženec

Univerzálny dizajn záhonov z ruží na rohu záhrady s vnútornými chodníkmi alebo lavičkami v blízkosti terasy alebo rybníka. Takéto vysádzanie nie je príliš veľké, ale môžete vidieť každú kvetinu a kto – a ruže tohto hodného. Elegance liniek zdôrazní dlažbu pozemku so štrkom alebo prírodným kameňom.
Možnosti vytvárania záhonov s ružami sú nespočetné.

v blízkosti rybníka

Jeden ruženec ozdobí klasické sochy alebo imitáciu staršej anglickej záhrady vo forme altánu usporiadaného v baldachýze ruží. Niekto sa rád čínsku záhradu s bohatými hybrid čajových ruží, ale niekde na východe pretiahol luxusné ružovej záhrade v maurskom štýle s voňavými kríkmi ruží.

ruže na stene

Ako vyzdobiť kvetinovú záhradu s ružami na svahu

Ak lokalita nie je presne na úrovni, potom sa to nestane prekážkou výsadby ruží. Hlavná vec je, že zvolený svah nemá severnú orientáciu. Čím väčší bude plot na juh, tým dlhšie kvitnutie bude trvať a bude ľahšie udržať ruže v mrazení.

na svahu

A ak sa v južných oblastiach tento ružiach ustlané môže pozostávať výlučne z ruží sám, v prostrednom jazdnom pruhu je lepšie kombinovať s brečtanom a lesné fialky, Aubrieta a Arabis, alpské Phlox, sezónne cibuľa, machov, rozchodník. Klasicky s ružami môžete kombinovať hostiteľov.

Na svahoch najlepšie pestovať tieto druhy ruží, ktoré sú bližšie k úrovni terénu: prízemný kryty a horolezectvo, ktoré možno upevniť na skalách a používané na nerovnom teréne rekvizity.

Dekorácia snov

Králik s ružamiRabatki, čo to môže byť: jednosmerné alebo prezerať zo všetkých strán, je plánované v súlade s dôležitú zásadu – v centre najvyšších rastlín, a bližšie k okraju nižšia. S ohľadom na ružiach, a berie do úvahy protihrotu kríky, takže dráha by mala byť len ruže bez tŕnia, inak budeme musieť zvýšiť šírku stopy alebo obmedzenia na ružiach ustlané hraníc.

Ružový trávnik

S dostatkom miesta na mieste môžete zariadiť masívny koberec terénu alebo lezenie ruží, usporiadaný s obilninami a inými okrasnými kvitnúcimi rastlinami. Horolezecké ruže s týmto dizajnom záhrady sa pestujú, podobne ako zemný kryt, pripevňujú pružné výhonky do pôdy s kovovými čapmi.

Ak chcete navrhnúť kvetinovú záhradu s ružami, ktoré vyzerajú ako trávnik, nestojí za to, že odoberáte rastlinné odrody, ktoré majú tendenciu výrazne rásť.

Trávnik s ružami môže vykonávať rad celkom užitočných funkcií:

 • Dlho vysoko dekoratívne a nevyžaduje špeciálnu starostlivosť;
 • Pomáha formalizovať voľné pôdy;
 • Nevyžaduje kosenie;
 • Pozitívne ovplyvňuje pôdu a mikroklímu miesta;
 • Udržiavajte vlhkosť blízko povrchu pôdy;
 • Je ťažké pestovať burinu.

Related  Čo môže byť krásnejšie ako živé plody

Zo zmesi tradičných kosačiek trávy, kvitnúce trvalky a na jar osiate rovnakého veku, môžete vytvoriť efektné na ružiach ustlané odrôd pôdneho krytu v štýle maurského trávnik.

Ruže pre živé ploty

Návrh živých plotov z ružíRuže sú skvelé pre vertikálne terénne úpravy. Živý plot z tŕnistých kríkov sú aj dekorácie a ochrana záhrady, a pre takéto štruktúry a pol metra vysoká, môžete si vziať nielen záhradné ruže, ako je vysoký floribunda, a grandiflora parku odrody, ale aj šípky.

Nožnice na kríky vysadené v šachovnicovom vzoru vo vzdialenosti pol metra, a medzi vysadených nízkymi rastúcich ruží alebo rastliny záujmových vhodných vo farbe, veľkosti a načasovanie kvitnutia.

Avšak, zabezpečenie hedging ruží je dôležité mať na pamäti, že okrem mnohých výhod, a tam sú nevýhody:

 • Pre ruže je potrebné slnečné, chránené miesto od vetra;
 • V jesenných mesiacoch, po vyradení listov s ružami, môže takéto zaistenie vidieť nahé a neatraktívne. Riešenie problému pri výbere odrôd, ktoré kvitnú až do neskorej jesene, nevykazujú lístie alebo majú jasné dekoratívne plody;
 • Dokonca aj pri starostlivom prerezávaní nie je vždy možné dosiahnuť čistý plot.

Sadenice hedgeové lepšie, aby sa dva alebo tri roky, sú zasadené v priekope hĺbke 60 cm. Listnaté leto ruže kvitnúca rastlina život v prvej polovici roka na jeseň, a vždyzelených odrody jar.

Dekorácia plotu ruží

plot

Zmiešaná kvetinová záhrada s ružami

kvetinovýPri vytváraní zmiešaných rámov s ružami nesmierne dôležité zvážiť zoskupenie rastlín, nielen ruže, ale aj všetky ostatné typy výšky a samozrejme, na načasovanie kvitnutia.

V ideálnom prípade, ak koniec kvitnutia jednej z odrôd sa zhoduje so začiatkom kvitnutia iného. Pokiaľ ide o trávniky, na mixborders nie je potrebné vykonávať rýchlo rastúcich ruží, ktoré nepomôže vytlačiť ostatných rastliny a môžu teda časom výrazne znížiť ozdobné záhony s ružami.

Jednostranné mixborders výsadbu vysokej kríky organizované od diváka, sú zasadené v stredu z najpozoruhodnejších druhov strednej veľkosti a v popredí vydržať miniatúrne alebo pôdokryvna ruže na všetkých stupňoch.

V zmiešaných kvetinových záhonoch zo všetkých strán sú vysadené vysoké rastliny pozdĺž línie symetrie alebo v strede.
V závislosti od typu a veľkosti ružových kríkov je pre rastliny dôležitá v určitej vzdialenosti od seba a zvyšok pretekov a najbližšie k číslu stopy nie je organizovaná menej ako dve stopy od obrubníka.

Okraj záhrady

To isté platí aj pre výsadbu úzkych okrasných obrubníkov s ružami.

Ruže s nízkymi ružami dokonale zdokonaľujú ohyby stôp alebo zdôrazňujú prechod z horizontálnej na vertikálnu úpravu.

Obrubníky sú vysadené z ruží floribunda, zemné krycie ruže s okrasnými listami a krátkymi rozmermi.

Related  Vyberáme ampelovú rastlinu pre záhradu a dom – pelargonium spletené brečtanom

ruže v pruhoch cesty

Pravidlá pre vytvorenie kvetinového záhonu s ružami

 • Ruže neradi rád osamelosť, takže odroda musí byť reprezentovaná tromi alebo piatimi kríkmi.
 • Neharmónne vyzerajú neporiadne výsadbové ruže rôznych výšok.
 • Uistite sa, že zvážte škálu kvetinového záhonu, kde by mala byť ruža v súlade so zvyškom rastlín, ale nemala by byť zlúčená so všeobecným zázemím.
 • Červené kvety sú zriedené bielou a krémovou, dobré škvrny sú žlté a jemné lila alebo modré tóny. Ale lila ružové sú stratené proti šarlátové kvetenstvo.
 • Odrody s farebnými kvetmi by mali byť umiestnené oddelene.
 • V strede veľkého kvetinového záhonu s ružami je jasný vysoký krov alebo razná ružica.

Hlavnou výhodou zmiešaných rámov s ruží je dĺžka smeny a kvitnúcich rastlín: kým ruže nie sú kvitnúce, kvetinový dať dekoratívny vzhľad ranotsvetuschie iných rastlín, ako je cibuľa; potom ríše nadobudnú platnosť a po ich vylievaní sa objavia jesenné kvety, trávy alebo sušené kvety.

Rastlinné spoločenstvo pre ruže:

 • Ihličnaté rastliny všetkých druhov a veľkostí;
 • Jarabovka, strieborné druhy Artemisia, Loch a vezikúpka;
 • Sezónne cibuľovité rastliny;
 • Clematis;
 • Nenápadné dekoratívne trvalky, ktoré slúžia ako pozadie ružových kríkov;
 • Zasievanie ročných kvitnúcich rastlín, vyplnenie dutín v výsadbe.

Okolo záhony ruží môže lemovanie štrk, dlaždice alebo kameň, to vyzerá dobre prirodzené mulčovacej kôry alebo kameniva. Z okraja cesty k prvému radu ruží je dôležité nechať aspoň 50 cm.

Kvetinové lôžko ruží vlastnými rukami

Po prvé, definovať hranice lôžok, ďalšie nečistoty sú odstraňované 10 – 15 cm, spodná a zhutnené organizovať budúce oplotenie záhonu k vymedzeniu jeho presné hranice. Vonkajšia výzdoba kvetinových záhonov s ružami sa vykonáva s kamienkami alebo zásypom s malým štrkom, mulčovaním alebo štrkom.

Pri sadení ruží by ste nemali vytvárať kvetinové záhony so zložitými vzormi a množia sa desiatkami rastlinných druhov. Hlavný dôraz by mal byť zameraný na ruže a zvyšné rastliny slúžia iba ako slušné pozadie.

Na zmiešanej romantickej posteli s ružami, na ktorej je tu zobrazená fotografia, sa pestujú najprestížnejšie trvalky: Veronica s fialovými šípkami a ružovým petrelom. Nemôžeme však povedať, že kvetinová záhrada len troch druhov vyzerá nudná alebo chudobná.

Video: kombinácia ruží s inými farbami