Rôzne druhy KalanchoeVzhľadom k rodu Kalanchoe rastliny po celom svete je asi dvesto. V tomto prípade sa zdá, že môže vyzerať ako skutočné obrami, 2-4 m vysoký, s stout drevnaté stonky a trpaslíci, žijúci v tichosti na vetvách stromov alebo na skalách a sadzby nepresahujú 15-20 cm. Niektoré druhy Kalanchoe preferujú suché skalné prázdne, iné pohodlnejšie pod vrcholom dažďového pralesa.

Avšak medzi Kalanchoe nie sú žiadni domorodí obyvatelia stredného pásu – všetky rastliny pochádzajú z tropických a subtropických regiónov Afriky, Ázie a Austrálie. Preto sa v našej krajine sú tieto zaujímavé rastliny sú pestované ako hrnce, dobre aklimatizoval na podmienky života v izbe a s náležitou starostlivosťou, veľa druhov Kalanchoe kvitnú pravidelne a ľahko množia.

Kalanchóga Degremona (Kalanchoe daigremontiana)

Kalanchoe z DergemonNajslávnejším zástupcom rodu v našej krajine je Kalanchoe Degremona, pôvodne z ostrova Madagaskar. Trváca bylina so špicatými mäsitými listami v prírode môžu dosiahnuť dva metre, za rovnakých podmienok miestnosti často rast výhonkov nie je dlhší ako 50 cm. Rastliny Listy majú obaja jednofarebné alebo zelenej farby sizuyu a niekedy potiahnutou hnedastá purpurovej alebo škvrnitá a pruhované.

Kvety DergemonV zime, Kalanchoe Degremon, ako na fotke, kvety, ktoré tvoria v hornej časti úniku veľkého voľné kvetenstvo zložené z fialové alebo ružové kvety pretiahnutý tvar. Charakteristickým rysom typu považovaný za početné plod púčiky umiestnené na okraji rozvodového listu a dávajú veľa drobných roziet s vzdušné korene, ktoré sa rýchlo zakorenia na jeseň a vedú k vzniku nových rastlín Kalanchoe.

Kalanchoe pinnata (Kalanchoe pinnata)

Kalanchoe zpeřenáKalanchoe je zvedavý, na fotografii, je to tiež rodák z Madagaskaru, široko rozšírený kvôli jeho liečivým vlastnostiam. Rastlina so silnými vzpriamenými výhonkami tvorí keb do výšky jedného metra. Mäsité oválne listy pod stonkou sú jednoduché a bližšie k hrotu sú rozdelené na 3 až 5 častí. Na rozdiel od toho, Kalanchoe Degremona v tomto druhu sú okrúhle okrúhle okrúhle a listy sú tiež obnažené lesklé.

Kvety Kalanchoe sú zpeřenéPre tento typ reprodukcie je tiež charakteristické pre deti, vytvorených v priehlbinách na okraji listov, ale častejšie sa vyskytuje u už vädnutia listov dosky alebo listy už spadol zo stonky. Ako je zobrazené na kvete Kalanchoe sperené vytvára silný kvetenstvo, kvety visiace limitovaný dĺžkou 35 mm. Rúrka kvetu je nazelenalá alebo škvrnitá, s ružovými škvrnami a koruna je zvyčajne hnedo-červený odtieň.

Kalanchoe proliferating (Kalanchoe prolifera)

Kalanchoe rozširovanieKalanchoe Prolifera vo voľnej prírode sa nachádza v centrálnych oblastiach Madagaskaru, kde môže rásť až takmer dva metre. Mladá rastlina tohto druhu Kalanchoe spočiatku tvorí silnú vzpriamenú stonku, na ktorej vrchole sa vytvára rozeta z horných listov, pretože rastliny tvoria korunu. Postupne klesajú staré listy a podobne ako ostatné druhy Kalanchoe je kmeň holý.

Prvé kvitnutie nastane len niekoľko rokov po výsadbe, bližšie k jari. Kvetinový bodec je veľmi veľký, niekedy až do výšky jedného metra. Panikulárne kvetenstvo pozostáva z pretiahnutých kvetov so zelenými tubami a oranžovými koróliami.

Kalanchoe Behar (Kalanchoe Beharensis)

Kalanchoe BecharTento druh Kalanchoe sa často nazýva slonová bylina alebo maltský kríž. Rastlina, domáci v južnej Madagaskar pridelenej stúpačke a veľkou neobvyklým tvarom listy zahrnuté do modra krátka čo je hustá cítil.

Related  Najviac nenáročné a krásne dekoratívne kríky na letné sídlo a záhradu

Rovnako ako ostatné príbuzné rastliny, klenuté kvety calanchoe, ktoré tvoria drobivé kvetenstvo malých, až 7 mm v priemere, nazelenalé a svetlo žlté kvety na vrchole strieľať. Tento druh Kalanchoe dobre znáša suché obdobia a chlad.

Kalanchoe blossfeldiana (Kalanchoe blossfeldiana)

Kalanchoe z BlossfeldJeden z najkrajších druhov kaloňočiek Blossfeld, ktorý je na fotografii, je známy amatérskym pestovateľom kvôli bujnému kvitnutiu. Táto rastlina v prírode tvorí polokrvné tvary pozostávajúce z vztýčených nízko rozvetvených výhonkov vo výške od 30 do 60 cm.

Tvar neoficiálnych, lesklých listov je oválny. Listová doska je hustá, mäsitá. Spodné listy sú väčšie ako tie, ktoré sú bližšie k vrchu. Priemerná dĺžka je asi 4 až 6 cm.

Kvety Kalanchoe Blossfeld, ako na fotografii, zhromaždené v kvetenstve. Priemer kvetu je 12-15 mm. V prírode existujú najmä rastliny, ktoré tvoria červené kvety, ale kvôli výberu kvetinárstva je možné pestovať kalančie rôznych farieb.

Kalanchoe terry BlossfeldNajobľúbenejším druhom kalanchoe blossfeldiana Terry, na snímke Calandiva príjemné dlhé kvitnúce a svieža kvetenstvo s bielou, žltou, oranžovou, ružovou a Crimson púčiky.

Kalanchoe tomentosa

Felted KalanchoeĎalšie rodák z Madagaskaru, Kalanchoe Felt niekedy označované ako mačacie uši pre vajcovitého tvaru, s predĺženou špičkou listami a hustým felted povlak na nich. Výhonky tohto druhu Kalanchoe sú tiež vztýčené, tesne zosilnené z vrchu strieborno-šedými listami.

Kvitnuté plody KalanchoeNa vztýčených stopkách sú kvetenstvo vytvorené v podobe dáždniku alebo pancielky. Kvety nie sú veľké, s pôrodnou striebornou rúrkou s dĺžkou až 12 mm a hnedou, fialovou alebo červenou korolou.

Kalanchoe marmorata (Kalanchoe marmorata)

Kalanchoe mramorKalanchoe mramor alebo pestré môže byť videný v horských oblastiach Etiópie, s pol metra, silný ker s veľkým opakvejčité listami najlepší pocit nie je v údoliach a v nadmorskej výške 1500 až 2500 metrov, kde častá obdobie sucha a chladu.

Listy majú okrúhly okraj a farbu, ktoré dávajú názov celej rastline. Listové listy zeleno-hnedej farby sú pokryté veľkými fialovými alebo hnedými škvrnami, ktoré maskujú rastlinu dobre proti ílovitej pôde a kameňom.

Kvety Kalanchoe z mramoruKvetenstvo mramoru Kalanchoe má tvar dáždnika a pozostáva z elegantných bielych kvetov so štyrmi špičkovými okvetnými lístkami a predĺženej trubice s dĺžkou až 7 cm.

Kalanchoe veľkokvetý (Kalanchoe grandiflora)

Veľkokveté KalanchoeNajbližšie príbuzné druhy Kalanchoe mramoru pochádza z Indie. Táto kalančia je veľkokvetá, zvonka veľmi podobná predchádzajúcej rastline, ale nemá charakteristický vzor na listoch.

V prírode výška tohto kalanche nepresahuje 60 cm. Na rovných stonkách sú listy svetlej zelenej farby husto umiestnené na krátkych čapiach. Keď narazia na listové listy slnka, získajú ružové alebo fialové sfarbenie, obzvlášť viditeľné pozdĺž okraja.

Kvetenstvo pozostáva z bledožltých kvetov so štyrmi okvetnými lístkami a výraznej arómy. Kvitnutie tohto druhu Kalanchoe sa vyskytuje na jar. Rastlina je dobre znášaná nedostatkom zavlažovania a pobytu v chladných miestnostiach.

Kalanchoe marnieriana (Kalanchoe marnieriana)

Kalanchoe MarnierPolorón so modravými, šťavnatými listami umiestnenými na oboch stranách výhonkov dosahuje výšku 60 cm. V dôsledku rastúcich výhonkov môže rastlina zaberať plochu až do priemeru 70 cm.

Related  Originálne nápady na darovanie a záhradu vlastnými rukami

V prírode, v zime, listy Kalanchoe Marnier sú sirenovato-ružové, čo zvyšuje dekoratívnosť rastlín. Oranžovo-ružové alebo červené kvety sa nachádzajú na klesajúcich stopkách a vytvárajú malebný obraz, kde sa pestuje kalanchó. Na Madagaskare, rodine tohto druhu, sa Kalanchoe nachádza na vlhkých skalnatých miestach na severovýchode ostrova.

Kalanchoe mitelchatortkovoe (Kalanchoe tyrsiflora)

Snehová vločka CalanchoeTrávnatá trvalka, ktorej stonky rastú až 60 cm, pochádza z skalných oblastí Južnej Afriky. Stonky vzpriamené, takmer bez vetvenia, sedia s opornými listami zužujúcimi sa na stonke. Mäsité, husté listy majú zelenú farbu, niekedy na okraji červenej alebo červenej farby. Listové dosky spodných listov sú oveľa väčšie ako horné, mladé.

Na vrchole jarného výhonku sa vytvorí panikulárne predĺžené kvetenstvo, ktoré kombinuje žlté kvety s priemerom 1,5 cm. Po kvitnutí sa na Kalanchoe objavujú početné dcérske rozety, ktoré sú dobre zakorenené a dávajú ďalšej generácii rastlín.

Kalanchoe Lucia (Kalanchoe luciae)

Kalanchoe LuciaTento druh Kalanchoe sa vyznačuje veľkými, veľmi mäsitými listami podobnými krabiu kraba, ktorý sa nachádza v pároch na dvoch stranách stonky. Spodné listy majú jasnú zeleno-fialovú farbu a horná, zelená farba je sivá vďaka vosku, ktorá chráni tkanivá pred slnkom. Listy sú usporiadané v podstate vertikálne pripojený k pôvodnému tvaru kalanchoe, takže vzhľad rastlín ako tábore na skalách Barnacles iných kôrovcov.

Kvitnúca Kalanchoe luciae nemôže počkať dva až tri roky po výsadbe. Dospelý Bush tvorí silný dlhý kvetinový hrot, ktorý je rozotieraný žltými kvetmi. Najčastejšie, po ich vyčerpaní, rastlina zomrie, ale je ľahké ju obnoviť pomocou detských rozetov tvoriacich sa v základni.

Kalanchoe trubica-farba (Kalanchoe tubiflora)

Kalanchoe tube-coloredRovnako ako Kalanchoe z Degremonu, na fotografii je zastúpená kalančia tubulárna, tvorí na listoch množstvo detí. Tento druh obýva aj suché polopúšte Madagaskare a tvoria silné kríky až 70-80 cm. Vo zvyšku najbližšej rodiny je ťažké porovnávať.

Kvetenstvo tubulárnej farby KalanchoeNa prvý pohľad je tubulovitá čiapočka priťahovaná úzkymi až 13 cm dlhými listami šedozeleného sfarbenia. Na svetlej farbe pozadia sú jasne viditeľné hnedé škvrny, ktoré dávajú rastline ešte neobvyklý vzhľad. Kvety, ktoré sa objavujú na vysokých stopkách, majú pretiahnutý tvar a vínovo červenú farbu.

Rozpad Kalanchoe (Kalanchoe laciniata)

Kalanchoe splitV prírode sa vyskytuje kalančó v subtropických oblastiach Afriky. Z ostatných príbuzných sa rastlina vyznačuje hlboko rozrezanou, takmer zúbkovanou formou šťavnatých jasne zelených listov. Stonky vzpriamené, ale so značnou dĺžkou môžu klesnúť. Na vytvorenie kompaktného kruhu musí byť kalančie strihané.

Kvitnúca je bohatá, žlté alebo oranžové kvety sú jednoduché, so štyrmi špičkami okvetných lístkov.

Kalanchoe mangina (Kalanchoe manginii)

Kalanchoe ManginaTáto ampelová odroda Kalanchoe je najznámejšia medzi milovníkov vnútornej kvetinárstva. Strieľa Kalanchoe Mangin najprv vzpriamene, a potom klesnúť na dĺžku môže dosiahnuť 35-40 cm. Listy majú zaoblené alebo opakvejčité zelenej alebo fialovej farby v závislosti od odrody.

Kvitnúce na konci zimy, rastlina sa uspokojuje s množstvom oranžovo-ružových zvonovitých kvetov, ktoré sa nachádzajú v rukách na koncoch stoniek. Tento typ Kalanchoe je ideálny na zavesenie košov. Pestovanie nevyžaduje špeciálne vedomosti a podmienky zadržania.

Related  Vyberáme plameň výlučne pre moskovskú oblasť

Calanchoe purple (Kalanchoe Porphyrocalyx)

Calanchoe purpleishMedzi druhmi Kalanchoe, ktoré rastú na Madagaskare, sú skutočné epifyty, ktoré sa usadzujú na miestach, kde je ťažké dokonca hovoriť o prítomnosti nejakej úrodnej pôdy. Kalanchoe s úžasnými farbami v podobe dvojitých farieb zvončekov dokáže perfektne cítiť pocit ako na kmeňoch stromov, tak aj na kameňoch.

Na kroviach až do výšky 30-35 cm je množstvo svetlo zelených pozdĺžnych listov. Kvitnúca, na rozdiel od iných druhov Kalanchoe, je krátka a trvá len dva týždne.

Kalanchoe trpasličík (Kalanchoe Pumila)

Trpaslík Kalanchoe PumilaDruhy Pumila z centrálnych oblastí Madagaskaru sú trpaslíkom medzi ostatnými druhmi Kalanchoe. Výška elegantného kríka je len 20 cm. Výhonky, ktoré pôvodne zachovali svoju vertikálnu polohu, visia pri raste.

Vonkajšie listy s vlnitým okrajom v mladom veku majú tmavozelenú farbu a sú pokryté vrstvou sivého vosku, ale neskôr sú fialové alebo hnedé.

Kvety BumilaJasné na pozadí šedivých lístia, kvetiny sú zhromažďované v malých panikulárnych kvetenstvách a vyznačujú sa fialovo-ružovým sfarbením a krásne zakrútenými lístkami.

Kalanchoe načechraný (Kalanchoe laxiflora)

Kalanchoe načechranýKalanchoe načechraný je domorodý obyvateľ skalných mokradí Madagaskaru, kde rastliny výhonky, až 50 cm dlhé, môžu ľahko stúpať strmé rímsy a kamene. Listy sú modro-zelené, zvyčajne s červenkastou hranou pozdĺž okraja. Niekedy sa vyskytujú odrody s hnedou alebo červenavou lístiou. Rastlina má podobnosť s Kalanchoe Mangina, ale je väčšia a silnejšia.

Listové listy sú dlhé a nepresahujú 6 cm. Okraje listov sú okrúhle. Stopky dosahujú dĺžku 50 cm, zatiaľ čo visí na nich sú zložené z zelené a červené rúrky, levanduľa, oranžová, alebo fialovo ružové dĺžke koruna 10 až 20 mm.

Kalanchoe Gastonis-Bonnieri (Kalanchoe Gastonis-Bonnieri)

Kalanchoe Gastonis-BonnieriĎalším druhom Kalanchoe z Madagaskaru, v dôsledku tvaru predĺženého, ​​zloženého pozdĺžnej línie listov si zaslúžil doma porovnanie s osla uši. Výška rastliny dosahuje 50 cm. Mladé, striebristo zelené listy sú jasne viditeľné na pozadí listov nižších vrstiev, maľované hnedými alebo červenkastými tónmi a pokryté tmavými škvrnami.

Kvety Kalanchoe v zime, odhaľujúce jasne žlté kvety na dlhých hnedých stopkách.

Kalanchoe Hilderbrandt (Kalanchoe hildebrandtii)

Kalanchoe z HilderbrandtTáto odroda Kalanchoe sa často nazýva “strieborné lyžice, pretože zrejmé podobnosti a tvaru listov s príborom a ich farby s nádychom ušľachtilého kovu. Výška krovu je od 30 do 40 cm. Kvitnú sa v zime, keď sa objavia malé kvety jasne oranžovej odtiene.

Kalanchoe synsepala (Kalanchoe synsepala)

Kalanchoe SinesepalaVeľké hladké zelené listy so zúbkovanými okrajmi a kontrastným oblúkom z bordelu nemôžu len priťahovať pozornosť. Kalančó z tohto druhu je obyvateľom kamenistých skládok a svahov. Rastlina je extrémne nenáročná a môže vydržať aj teplo, ako aj pokles nočných teplôt na 15 ° C.

V dospelých kalančoch tohto druhu sa tvoria dlhé výhonky v axilách listov, na konci ktorých vzniká nová rozetka listov. Takže nádherný bush odolný voči suchu sa usadzuje. Kvetenstvo paniculate, drobivé, jednoduché kvety, malé veľkosti s bielou alebo ružovou korolou.

Video o Kalanchoe