plamienkuDivoko svetlé farby floxov sú ideálne pre organizáciu kvetinových záhonov. Tieto bujné trvalky sú v ich starostlivosti nenáročné. Vyzerajú skvele a zakoreňujú na jednom území iné druhy kvetov, kríkov a tráv. Takže môžete vytvoriť kvetinové záhony s rôznymi druhmi: mixboarder, koberec, nepravidelná alebo pravidelná kvetinová záhrada, skupina, parter, obruba, pole a králik.

Ale ich najdôležitejšie výhody sú obdobie kvitnutia a mrazuvzdornosti.

Kvôli veľkému počtu druhov phlox (asi 60) pre záhradu s kvetmi v dome si môžete vybrať skupiny rastlín, ktoré majú rôzne obdobia kvitnutia. Tak zasadil v oblasti s kvetinové záhony Phlox poteší ostatné svetlé a exotické farby (ochucovadlá) s prvými naozaj teplé dni jari do jesene.

Čo môže byť kvetinová záhrada s phloxom (možnosť vysadenia fotografií a kvitnúci kalendár)

Medzi všetky odrody phloxu patria:

 • Siewers (zemný kryt) rastliny.
  Tento druh kvetov začína byť zelený a kvitnú prvý – niekde v strede – v blízkosti konca mája (záleží na počasí). Vo väčšine prípadov návrhári použiť na vytvorenie pozadia krajinné kompozície, ktoré sa môže zúčastniť aj kríky a ďalšie prvosienky a ovocné stromy. Z plodných rastlín rastliny sa získajú jasne fialové, šťavnato-červené, ružovo-biele kvetinové kvetinové záhony, obrubníky, masívy a rabatki. Snímky ukazujú neobvyklú posteľ s Phlox, diagram, ktorý je nepravidelný, ktorú organizuje od styloid druhov farieb. Je ideálny pre alpské kopce a jednotlivé záhony, dekoráciu oporných stien.
  Vysúvateľné phloxy
 • Jemné rastliny.
  Prechodné druhy phloxu, ktoré sa nerozšíria pod zemou, pretože má malú (pod priemernú) dĺžku stonky. Kvitne po zemskom povrchu odrôd rastlín a je považovaný za najprestížnejšieho zástupcu rodiny. A tiež exotické, pretože jeho kvetenstvo je svieža banda malých kvetov svetlej fialovej, fialovej, ľanovej alebo bielej farby. Ďalšou výhodou odrody je fialová aróma kvetov a najdlhšia doba kvitnutia. Pomôže vám posúdiť, ako bude vypadať kvetinové záhonové riešenie, obrázok je uvedený nižšie.
  Pevné phloxy
 • Kroviny zakrpatené rastliny.
  Tento druh phlox kvitne takmer celý jún a je vonný so sladkou arómou. Na vrchole stonky kvetu nepresahuje 100 cm, a kvetenstvo sa skladá z mnohých malých bielych, bielej a fialovej, nasýtená červená alebo tmavo ružové kvety. Tieto rastliny majú jeden zásadný rozdiel od svojich predchádzajúcich príbuzných. Majú radi kyselinovú pôdu. V ňom sa dokonale aklimatizujú a prudko kvitnú. Ak chcete usporiadať kvetinový záhon s phloxom, schéma nie je potrebná. Tento druh rastliny vyzerá skvelo v kvetinovej záhradnej koláži.
  Klíčky s nízkym obsahom krov
 • Vysoké kroviny.
  Najpopulárnejší, najrozsiahlejší a najznámejší druh phloxu. Niektorí zástupcovia druhu kvitnú niekde v polovici júna, niektoré začiatkom júla a iné v auguste. Ich kvitnutie trvá asi mesiac. Vysoké rastliny majú zástupcov s malými a veľkými, s kvetnatými a nepríjemnými kvetmi v kvetenstve. A tiež s nezvyčajným tvarom kvetenstva. Tu sú kvetinové záhony z phloxov – fotografia bola urobená na vrchole kvitnutia.
  Foto krov vysoký phlox

Related  Foto rôznych typov špirál – unikátne okrasné rastliny pre dizajn krajiny

Svieža kvetinová záhrada s pivonkami a phloxom: vhodné rastliny na kombináciu

Pred uvedením do zoznamu, s ktorými rastliny sú perfektnou kombináciou phloxu, je potrebné pripomenúť niekoľko pravidiel pre výrobu záhonov s flóxami:

 • Jasne kvitnúci zástupcovia s nepríjemným kvetenstvom sú lepšie rozriediť nekvitnúce alebo nenápadne kvitnúce bylinky. Táto kombinácia umožní predstaviť krásu kvetu v priaznivom svetle a dokonca aj kvetinové záhony s takou organizáciou má esteticky príjemnejší vzhľad.
 • Nízke a rozširujúce odrody v organizácii záhrade by mali byť v popredí. Čím vyššia je rastlina, tým bližšie k stredu alebo okraju (skupina, okraj) by mala byť umiestnená.
 • Svieža kvetenstvo vysokých kvetín sa dokonale zmiešava s pivonkami. Uistite sa, že to pomôže foto lôžok s pivonky a phlox – kombinované rastliny s kvetmi ružových a fialových tónov.

Na rozdiel od pivonky plamienku môžu byť doplnené: trpasličí kosatca, prvosienok hybridný, Muscari, kosodrevina kríkov, plesnivca, maku, trpaslík palina, pelargónie a mnoho ďalších. Zbieranie kvetov pre kvetinové záhony s phloxom, nemôžete zabudnúť na obdobie kvitnutia všetkých rastlín. Každá jednotlivá odroda sa musí odlišovať od ostatných. Pomocou takejto schémy výsadby kvetov bude možné vytvoriť kvetinovú záhradu, ktorá poteší oči počas celého letného obdobia.

Video: starostlivosť o phlox