Jie sodino medieną iš dachos, paliko daug pjuvenų, gėda jį išmesti. Kažkur girdėjau, kad galite naudoti pjuvenas, kad gautumėte sodinukus. Papasakok man, kaip padaryti savo ranka substratą sodinukams iš pjuvenų?

Atsižvelgiant į pavasario požiūrį, vasaros sodininkai galvoja apie pomidorų, agurkų, paprikos, kopūstų ir kitų kultūrų sėjinukų auginimą. Karštas sezonas taip pat artėja prie gėlių. Galų gale, daugelis žmonių nori sodinti, auginamą savo rankomis. Tinkamas sodinimas ir priežiūra daugeliu atžvilgių pranoksta vietinių daigų.

Auginant sodinukus, antrasis svarbiausias klausimas, atrinkus sėklą, yra kokybiško substrato (arba dirvožemio) parinkimas. Parduotuvėse siūloma didžiulė pasirinkimas, tačiau netolygus sodinukų pagrindas gali būti pagamintas iš pjuvenų.

pjuvenos

Pjuvenų pagrindo privalumai ir trūkumai

Padažų pagrindas naudojamas sėklų daigumui. Po pjuvenų daug geriau nei oras ir drėgmė, o tai reiškia, kad bus sukurtos idealios sąlygos sukurti galingą ateities sodinukų šaknų sistemą. Be to, sėjinukai gali būti lengvai persodinami nepažeidžiant jų.

Vienintelis tokio substrato trūkumas yra tai, kad jo sodinukai yra išauginti iki tam tikro taško. Sėklų daigumo stadijoje, pjuvenos yra tiesiog nepakeičiamos. Tačiau, kai pirmieji tikri lapai pasirodo ant ūglių, sodinukams reikia persodinti.

Taip yra dėl to, kad pjuvenos nėra maistinių medžiagų. Jie negali visiškai pakeisti dirvožemio ar dirvožemio mišinio. Sėjamosios pjuvenose auga, naudojant sėklose įterptų maistinių medžiagų atsargas. Pasibaigus sėklų daigumui, jo vitaminų atsargos išeikvojamos, o tolesniam auginimui sodinukai persodinami į maistinių medžiagų dirvožemį.

Kaip sudygti sėklą pjuvenų pagrindu

dygsta sėkla

Prieš sodinant sėklos, pjuvenos yra sudrėkintos iš anksto. Tada turėsite atlikti šiuos veiksmus:

  1. Tinkamoje talpyklėje (talpykloje, puodelyje ar dėžutėje) supilkite pjuvenų sluoksnį.
  2. Augalų sėklos.
  3. Viršuokite antruoju pjuvenų sluoksniu, bet sudėkite jį plonesni – tiesiog padengti sėklų. Tai būtina, kad sėklos neišdžiūtų. Antrasis sluoksnis negali būti padarytas, bet tada reikės nuolat (kasdien ir dar dažniau) kontroliuoti sėklų drėgmę.
  4. Uždenkite indą su pjuvenomis su plastikiniu maišeliu (neuždenkite jo visiškai) ir padėkite į šiltą vietą, esant 25 laipsnių šilumos oro temperatūrai. Tai tinka šilta baterija.

Dėl substrato naudojamos pjuvenos.

agurkai, pjuvenos

Su pirmųjų ūglių atsiradimu perkelkite talpyklą į aušintuvą ir išpakuokite ją iš pakuotės. Švelniai, kad nebūtų pažeista sodinukai, nuo viršaus iki pjuvenų supilkite maistinių medžiagų dirvožemio sluoksnį (0,5 cm storio). Jei reikia, papildomai paryškinamos ūgliai.

Related  Kaip auginti imbierą sode?

Kai tik sėklos formuojasi pirmieji tikri lapai, į paruoštą dirvą jie persodinami atskirais puodais. Sėjinukams paruošti taip pat galite naudoti pjuvenas, tačiau jas sumaišius su smėliu proporcingai 6: 4. Arba sukurkite universalią dirvožemio mišinį, tinkamą auginti daugumą pasėlių. Norėdami tai padaryti, sumaišykite vieną pjuvenų dalį su šiais ingredientais:

  • viena durpių žemumų dalis;
  • viena humuso dalis;
  • dvi žemės dalys.

Paruoštą substratą įpilkite 40 g kompleksinių trąšų.

Agurkų sėklos daigumas pjuvenose – video