Mes labai džiaugiamės arbūzais, todėl pirmuosius vaisius dažnai perkaime rinkoje. Tačiau praėjusią vasarą pirkimas baigėsi rimtu apsinuodijimu. Pasakyk man, kaip nustatyti nitratų arbūzas, kad šiais metais apsisaugotų nuo situacijos pasikartojimo?

Arbūzas yra vienas iš labiausiai mėgstamų gėrybių, tiek suaugusiems, tiek vaikams. Striukuota gigantiška uoga yra ne tik skanus, bet ir labai naudingas organizmui. Arbūzas yra ne veltui rekomenduojama dietos, nes jo naudojimas padeda išvalyti inkstus ir šalina toksinus.

Tačiau daržovių ir uogų sezono pradžioje vartotojai susiduria su žemos kokybės produktų įsigijimo rizika. Faktas yra tai, kad ankstesnio derliaus gamybai gamintojai beveik visose kultūrose šeriami nitratais. Dėl didelių pelnų gana dažnai viršijamas leistinas nitratų kiekis. Arbūzas, “užpildytas” jomis, tampa pavojingas sveikatai ir sukelia apsinuodijimą maistu. Todėl labai svarbu pirkti pirmuosius ankstyvus vaisius ir uogas, ypač vaikus.

nitratometras

Kaip nustatyti didesnį nitratų kiekį arbūzoje, siekiant apsaugoti jūsų šeimą nuo nepageidaujamų padarinių? Labiausiai tiksliai bus naudoti laboratoriniai metodai arba specialus prietaisas – nitrato matuoklis, tačiau tai nėra labai priimtina namuose. Visų pirma, perkant ir atidžiai išnagrinėję, turėtumėte pasirinkti tinkamas uogas.

Kaip pasirinkti kokybišką arbūzą?

nitratų požymiai

Arbūzui reikia siųsti į specializuotas daržovių eilutes. Skirtingai nuo spontaniškų rinkų, ten pardavėjai turi dokumentus, leidžiančius parduoti ir saugoti.

Renkantis uogas, reikia atkreipti dėmesį į šiuos dalykus:

  • Vaisiai turėtų būti sveiki, be odos pažeidimų;
  • liesti arbūzą iš visų pusių – kietas, be minkštos, puvinio, pleistrai, šiek tiek grubus, bet ne lygus;
  • stiebas prie prinokusio arbūzo yra sausas, o vaisius pats skamba smūgiu;
  • žemės taškas ant šono, kurį arbūzas palietė žemei, turi net geltoną spalvą.

Namų tvarkymo metodai nitratų buvimui nustatyti

arbūzas vandenyje

Arbūzuose nitratų savireguliavimas gali būti atliekamas naudojant įprastą vandenį. Yra dvi galimybės patikrinti:

  1. Didelėje talpykloje užpilkite vandenį ir pamerkite į visą arbūzą. “Nusigėrusios” vaisiai rodo didelį nitratų kiekį, o plūduriuojantis gali būti suvartotas be jokių baimių.
  2. Supjaustykite gabalėlį arbūzų minkštimo ir padėkite į puslitėlę vandens. Skystis turėtų šiek tiek pasidaryti rausva arba debesuota. Sočiosios rožinės, raudonos arba violetinės spalvos vanduo patvirtina nitratų buvimą.

Dauguma nitratų kaupiasi arbūzo oda, todėl ją reikia pjauti į rausvą minkštimą.

nitratų arbūzas

Kartais galite patikrinti uogų saugumą akimis. Overfed arbūzas nitratas matomų dryželiais geltona vietoj baltos kontekste, o pati kūnas nenatūraliai raudona. Be to, arbūzo oda yra visiškai lygi ir blizga. Norėdami nusipirkti tokį arbūzą, dar daugiau, tu negali jo naudoti.

Arbūzo tikrinimas nitratais – video