Rudenį jis padarė nedidelį šiltnamį daržovėms. Tai yra mano pirmoji ankstyvojo augimo patirtis. Pasakyk man, koks geriausias laikas pasodinti pomidorą šiltnamyje, kad sodinukai gerai įsitvirtinę?

Pomidorus augina visi, kurie turi bent jau nedidelę žemės sklypą. Kai kurie tai daro tik savo reikmėms, kiti – parduoti. Tačiau visi sunkvežimių ūkininkai stengiasi surinkti gerą derlių ir kuo greičiau. Todėl, jei įmanoma, pomidorai auginami šiltnamiuose. Šiltnamio sąlygomis augalai gerėja ir kenčia mažiau. Be to, vaisiai brandina kelias savaites anksčiau, bent jau du kartus.

sodinukai šiltnamyje

Pomidorų auginimo procesą šiltnamyje galima suskirstyti į šiuos etapus:

  1. Sėjama ant sodinukų.
  2. Suaugusių sodinukų paruošimas transplantacijai šiltnamyje.
  3. Šiltnamio ruošimas.
  4. Pomidorų sodinukus perneškite į šiltnamį.
  5. Tolesnis pomidorų priežiūra ir derlius.

Vienas jų pagrindinių dalykų yra teisingas laikas sodinti pomidorų sodinukus šiltnamyje. Per anksti arba, atvirkščiai, vėlyvas sodinimas gali paveikti tolesnį pomidorų augimą.

Paruošimas sodinukų pomidorams auginti šiltnamyje

sėklų paruošimas

Norėdami gauti pomidorų sodinukus, sėklos sėjamos šiltnamyje vasario ar kovo pradžioje. Sėjama drėgnoje ir šildomoje žemėje. Jei tai neįmanoma, jūs galite auginti sodinukus tiesiai į butą, įdėdami puodelius į lengvą palangę. Kai daigai jau pakankamai senas, būtina ją drėkinti, pasirengti temperatūros pokyčių (ty persodinti į šiltnamį).

Grūdinimo procesas turėtų prasidėti ne vėliau kaip prieš dvi savaites prieš iškraunant šiltnamyje.

Iš kambario atidarykite langus pirmą kelias valandas ir palaipsniui didinant laiką. Nuo ketvirtos dienos sodinukai gali būti vežami į balkoną, o jei oras gerai, palikite jį ten naktį. Jei sėklos sėjamos šiltnamyje, jos pakelia vėdinimo rėmus, tada visiškai jas pašalina.

Tuo sėjinukui, paruoštam transplantacijai, lapai turi purpurinį atspalvį, jo aukštis ne mažesnis kaip 25 cm.

Prieš keturias dienas prieš transplantaciją sodinukai su pumpurais purškiami boro rūgšties tirpalu, kurio greitis yra 1 g vaisto litrui vandens (taip, kad jie nepatektų). Ir dvi dienas prieš nusileidimą, du apatiniai lapai yra supjaustyti, kad sodinukai būtų lengviau įsišakniję.

Paruošimas šiltnamio efektą sukeliančių

šiltnamių paruošimas

Šiltnamio pomidorų sodinimo laikas priklauso nuo jo rūšies:

  • stiklo šiltnamiuose – balandžio mėn .;
  • kino šiltnamiuose – gegužė.

Bendras abiejų šiltnamių tipų reikalavimas yra gerai pašildyto dirvožemio buvimas 15 cm gylyje (ne mažiau kaip 13 laipsnių šilumos). Patikrinkite dirvožemio pasirengimą termometru.

Anksčiau atnaujinta dirvožemio šiltnamiuose: nuimkite viršutinį sluoksnį, o likusioji žemė yra apdorojama vario sulfatu. Už savaitę prieš sodmenų sodinimą, lovos atsipalaiduojamos ir įpilamos humuso.

Sodinti sodinukus šiltnamyje

Daigai sodinami vakarais 50 cm atstumu vienas nuo kito laipsniškai. Prie kiekvieno krūmo yra sumontuota parama, prie kurios jis susies.

Seniūnijos veislės yra šalia langų, o už jų – aukštesnės. Šiltnamyje reguliariai vėdinama. Sėjinukai apvaisinti superfosfatu ir pasynkuyut.

Pomidorų sodinimas šiltnamyje – video