Kadagis auga mūsų šalyje. Krūmai jau pakankamai dideli ir visą laiką jie buvo žalia, tačiau šią pavasarį daugelyje geltonų adatų pasirodė daugybė. Kai kurie krūmai dabar yra pusiau geltoni. Pasakyk man, kodėl geltona kadagio po žiemos ir ką daryti, kad išsaugotų krūmus?

kadagys tapo geltonuJuodieji kadagių krūmai atrodys gražiai bet kokioje kompozicijoje, bet kartais jie gali nuliūdinti savo meistrą. Viena iš labiausiai paplitusių problemų, susijusių su spygliuočių auginimu, yra pačių adatų pageltimas, dažniausiai tai galima pamatyti pavasarį. Kad galėtumėte padėti savo augintiniams, turite nustatyti priežastį, kodėl pasimatėliai po žiemos tapo geltonos, o tada paaiškėja, ką galima padaryti, kad juos išsaugotumėte.

Efedra tampa geltona ir gali išdžiūti dėl tokių veiksnių:

 • saulės nudegimas;
 • ligos;
 • kenkėjai.

Kenksmingi spinduliaisaulės nudegimas

Kaip žinote, pavasario saulė spindi pakankamai ryškiai ir jos įtaka spygliuočiai pradeda aktyviai pažadinti, sukelia fotosintezės procesus. Tačiau tuo pačiu metu krūmai taip pat turi drėgmę, kurią dar negali suteikti šildoma žemė. Dėl to adatos geltonos spalvos ir išdžiūvo, ypač pietinėje augalų pusėje.

Siekiant išvengti tokios situacijos, ankstyvą pavasarį būtina abrikosuoti kadagį austine medžiaga, taip pat šildyti dirvą, išpilant jį šiltu vandeniu.

Žiemai turi būti sujungtos veislės, kurioms būdinga vertikali forma, o horizontaliai augantys spygliuočiai periodiškai turėtų būti išleisti iš sniego dangos. Jei to nepadarys, sniego svorio ūgliai taps trapūs, todėl adatos džiūsta.

Sumažinti adatų, kaip ligos pasireiškimokadagis susirgo

Daugelis spygliuočių ligų taip pat sukelia adatų džiūvimą. Taigi, kadagio geltonos spalvos atveju pasireiškia tokios ligos pralaimėjimas:

 1. Rūdys. Dėl šakų ir adatų susidaro geltonos išaugos, kurios palaipsniui susitraukia ir virsta žaizdomis. Ginčai krinta iš paveiktų kaimynystėje augančių lapuočių sodų rūšių (obuolių, kriaušių, gudobelių). Gydymas: Pašalinimas visų pacientų fragmentų, įskaitant kaimyninių kultūrų ir perdirbti sveikų ūgliai fungicidų.
 2. Sumažėję ūgliai grybelinėse infekcijose. Adatos virsta geltona ir trupa, o pavasarį žievė yra mažų sporų. Gydymas: panašus į kovą su rūdžių.
 3. Schütte. Vasara vasarą visiškai “parodo”: ant adatų tampa matomos tamsios dėmės, adatos tampa geltonos ir miršta. Gydymas: pabarstykite greitai ar keturiasdešimt, apgręžkite paveiktas šakas.
 4. Vėžys. Su biotoreliniu vėžiu šakų žievė susilygina, virsta geltonai ir miršta, todėl adatos pagelbiamos ir augalas visiškai miršta. Nectrinis vėžys taip pat sukelia adatų mirtį, o šakose, be to, susidaro rausvai augalai. Gydymas: abiem atvejais su dideliu pralaimėjimu, kadagiai geriau sunaikinti. Bet jei liga yra laiku pastebima, jūs galite kovoti už juos, išardyti sergančius šakelius ir gydyti krūmą su “Skorom” arba “Vector”.

Kad būtų išvengta ligos plitimo, turėtų būti sudegintos visos iškirptos kadagių dalys.

Kenksmingi vabzdžiaikenkėjai

Ne mažiau pavojinga kadagio ir kenkėjų, kad čiulpia sultys iš augalų, sukelia adatų geltą. Daugiausia krūmai atsiranda iš tokių vabzdžių kaip:

 • amarai;
 • šašas;
 • erkės;
 • grybai;
 • pjūklas;
 • pelėsiai;
 • mol.

Jei rasta kenkėjų krūtinse, jas reikia apdoroti tinkamais insekticidais.

Vaizdo įrašas apie tai, kaip taupyti gelsvą pavasario efedroje