Mano paskutiniame apsilankyme vilnos aikštelėje pastebėjau, kad mano runkelių lapai buvo keistos spalvos – jie išnyko kai kuriose lovose, o likusieji – jie tapo raudoni. Pasakyk man, kodėl runkelių lapai auga raudonai ir ką reikėtų nuveikti šiuo atveju?

runkelių viršūnėsKai auga runkeliai, sodininkystės vargo yra šiek tiek – vandens, piktžolių ir pertraukos. Be to, daržovių auga savarankiškai ir galima ne žvilgtelėti į lovos iki derliaus nuėmimo. Kita vertus, nepakanka praleisti problemų, kurios gali žymiai sumažinti šakniavaisių skaičių ir pabloginti jų kokybę. Viena iš tokių dažniausių problemų yra spalvų viršūnių pasikeitimas. Sveikiose krūmose petioles yra raudonos spalvos, lapai yra žali, bet kartais raudona spalva pradeda perkelti į lapų plokštę.

Kodėl lapai raudonai ruošiasi runkeliuose, o tai, ką daryti, priklauso nuo konkrečių šio reiškinio priežasčių. Dažniausiai jie yra:

  • mikroelementų trūkumas;
  • padidėjęs dirvožemio rūgštingumas.

Maisto trūkumas

runkelių nepakankama mityba

Burokėlių viršūnės yra augalų sveikatos rodiklis. Kai tik jis pradeda trūkti mikroelementų, jis nedelsdamas paveikia lapus. Remiantis pokyčių pobūdžiu, galima nustatyti, kokioje medžiagoje runkeliai reikalingi:

  1. Natrio trūkumas. Iš išorės sveiki sultingi lapai įgauna raudoną spalvą. Problemos sprendimas: išpjaukite staliuką tiesiogiai iš viršaus su virtuvės druskos tirpalu (250 gramų už vandens kibirą).
  2. Trūksta fosforo. Lapai pirmiausia išnyksta, tada pasidaro tamsi, o tada pasidaro raudona. Problemos sprendimas yra pridėti superfosfatą prie lovų.
  3. Kalio stygius. Žalioji lapijos žalia spalva palaipsniui išnyksta, o jo vietoje pasireiškia turtingas tamsiai raudonas atspalvis, lapai sukasi. Problemos sprendimas yra pašarų runkelių su kalio chloridu.

Svarbu tiksliai nustatyti, kokiai medžiagai burokams trūksta, nes mikroelementų perteklius taip pat turės įtakos ateities pasėliams.

Didelis rūgštingumas

mažos raudonos burokėlių lapai

Burokė sūrausi ir, jei dirvožemis, kuriame jis auginamas, padidina rūgštingumą. Runkeliai gerai auga ir duoda vaisių tik neutraliuose dirvožemiuose.

Jūs galite patikrinti žemės rūgštingumą tautiniu būdu. Norėdami tai padaryti, sudrėkinkite saujelę dirvožemio, supilkite į plokščią pyragą ir įpilkite šiek tiek acto ant viršaus. Burbulų išvaizda rodo, kad žemė yra šarminė.

Related  Du gipsofilos auginimo būdai

Jei nieko neįvyks, pagamink dar vieną pyragą ir pabarstykite įprastu soda. Su padidėjusiu rūgštingumu jis švytėjo, neutraliai – jokios reakcijos.

Siekiant sumažinti dirvožemio rūgštingumą, į 100 kvadratinių metrų ploto kvadratinį metrą įpilama pelenų.

Vaizdo įrašas apie runkelių augimą