Šiais metais, palei sodą, padariau sodą su žirneliais, o dabar noriu pasėti morkas. Vieta yra gera, šalia kelio eina – man nereikėtų eiti toli, kad gautų porą nuo sriubos. Pasakyk man, ką dar galėčiau auginti po žirnių?

žirnių lovelėTarp sodo augalų, žirniai yra vienas iš labiausiai naudingų ne tik vasaros gyventojai, bet ir jo sklypas. Tačiau jis, kaip ir kiti ankštiniai augalai, retai serga ir praktikoje kenčia nuo kenkėjų.

Žiurkės yra labiausiai aplinką tausojančios žirniai, nes cheminei medžiagai (skirtingiems fungicidams ar insekticidams) taip pat sunkiai taikomos ir kodėl tai turėtų būti padaryta, jei ji gerai auga be jų.

Verta paminėti, kad žirniai dažnai auginami kaip siderata, o jo priežastys yra gana reikšmingos, nes ir viršutinė augalo dalis, ir šaknys praturtina žemę maistinėmis medžiagomis:

  • Lapai ir daigai nekaupia vegetacijos metu kenksmingų medžiagų ir yra puikus šaltinis virškinamas mineralų, organinių, kalio ir fosforo, kai įdėjimas juos į dirvą, taip praturtindami ir atsigauna po to, kai kitas kultūras;
  • ne mažiau naudinga ir ankštinių ankštinių šaknų sistema – joje yra mikroorganizmų, kurie susimaišo žemę su azotu.

Kas gali augti buvusių žirnių lovose?kopūstai ant lovos

Turėdamas tokias įdomias ir naudingas savybes, žirniai tampa visuotiniu pirmtaku. Kas gali būti pasodinti po žirnių?

Ir jūs galite gaminti beveik visus sodo augalus, tačiau geriausia augti žirnių lovose:

  • visos rūšies kopūstų;
  • šakniavaisiai (ridikai, ropės, morkos, runkeliai);
  • Solanaceae (pomidorai, bulvės, paprika, baklažanai);
  • moliūgai (cukinijos, agurkai, melionai, patys moliūgai).

Kokias kultūras negalima sodinti?pupelės ant lovos

Nepaisant žirnių universalumo, sėjomainos taisyklė taip pat veikia su ja, sakydama, kad viena kultūra neturėtų augti toje pačioje vietoje. Atsižvelgiant į tai, po kitų metų žirnių nerekomenduojama auginti visų ankštinių augalų, būtent:

  • pupos;
  • pačios žirniai;
  • pupos;
  • Šios šeimos augalų sideratos (liucerna, lubina, sosforis).

Related  Agurkų mozaika: ligos požymiai ir gydymo metodai

Be to, jūs negalite pasėti ploto daugiamečių žolių.
Žinoma, jei sode nėra vietos, tada nereikia rinktis, o dažnai žirniai pasodinami toje pačioje lova. Tai iš esmės leidžiama, bet dažnai ir išskyrus vieną variantą. Tai priklauso nuo vasaros oro. Net labiausiai atsparios derlių vasaros derlių negalima atsispirti grybelinėms infekcijoms ir puvimui. Taigi, jei tai atsitiko ir žirnis susirgo, sodinti jį toje pačioje vietoje (kaip ir kiti ankštinių augalų šeimos augalai) yra visiškai neįmanoma.

Žirnius galima grąžinti į senąją lova ne anksčiau kaip po 5 metų, kai dirvožemyje išnyksta visos patogeninės bakterijos, ir ji vėl bus saugi.

Kokios daržovės gali būti sodinamos šalia – video