Netoli mūsų namų auga jaunoji viburnum. Jau trečius metus, kaip ankstyvą pavasarį sveikas krūmas, lapai pradeda verkti į vasarą. Ar kaimynas sako, kad tai yra laputė. Pasakyk man, kaip elgtis su kalida? Ar yra kokių nors liaudies metodų?

aphidLush kalone krūmai yra plačiai naudojami kraštovaizdžio dizaino. Jie yra gražūs bet kuriuo metų laiku: gražūs žalieji lapai, balti žiedynai arba raudonieji vaisiai, viburnum tampa svetainės ornamentu. Tačiau netgi jis nėra apsaugotas nuo kenkėjų išpuolių, dėl kurių krūmai atsiranda apčiuopiama žala. Daugumoje viburno užpultos amarų – labai mažas, bet baisiai piktybinis vabzdys.

Kaip atpažinti laputę?

amarai

Daugiausia Kalina mėgsta juodųjų lapų. Tai yra nedideli tamsiai rudos spalvos vabzdžiai su dideliu vaisingumu. Jie numato kiaušinius ant žievės šalia inkstų, iš kurių lapai pasirodo pavasarį. Lervos pradeda valgyti mandagius jaunus lapus, o krūmas nustoja vystytis. Jei nedelsdami pradėsite kovos, rudenį suaugusieji atidės daugelį naujų kiaušinių, o pavasarį viskas pakartos.

Nustebintą laputę galima lengvai atskirti nuo kitų augalų: pirma, jaunų ūglių, atsiranda vabzdžių kaupimasis, tada lapų sukimasis ir krūmas nustoja augti.

Liaudies gynimo priemonės nuo amarųpurškimas su užpilu

Tulpė Kalinoje turi būti sunaikinta pačioje pradžioje, kol ji pradėjo daugintis. Pradiniame etape tokie liaudies metodai kaip purškimas padės:

  1. Su muilo tirpalu. 300 g rutulinio muilo (namų ūkio) išpilti į vandens spurgą ir per savaitę laikyti 3 gydymo būdus. Nužudykite negyvus vabzdžius po vandens slėgiu iš žarnos.
  2. Tabako infuzija. Už 5 litrų vandens užpilkite 250 g tabako, reikalauju dvi dienas. Padarykite dar 5 litrus vandens.
  3. Amoniako tirpalas. Supilkite 20 ml alkoholio į vandens kibirą. Dirbkite du kartus per dvi savaites.

Prieš pradedant perdirbimą, nepriklausomai nuo naudojamo metodo, Kalinoje būtina sunaikinti jauną šakninį šaką, kur amarai labiau linkę laikyti kiaušinius.

Preparatai nuo amarų

Jei momentas praleidžiamas ir amarai jau aktyviai užkels visą krūmą, reikės veiksmingesnių priemonių. Tarp specialių preparatų iš kenkėjų jie pasirodė gana geri:

  1. Akarin.akarinas
  2. Fufanon.
  3. Arrivo.arrivo

Related  Šilto vyno (balzaminos) žydėjimo stygiaus priežastis

Prevencinės priemonės

Siekiant išvengti amalų atsiradimo Kalinoje, kiekvieną pavasarį išvalykite krūmą iš senosios nulupusios žievės, po kurios gali būti mūrijimas ir balinti kamieno kalkę. Reguliarūs gabalai ir viršūnės taip pat turėtų būti reguliuojami.

berniukas

Jei sode yra skruzdėlių, kurios prisideda prie amarų vystymosi, jas reikia utilizuoti, išpilant kaupimosi vietas verdančiu vandeniu. Tačiau kai kurie vabzdžiai, pavyzdžiui, berniukų, turėtų būti pritraukti prie sodo priešingai, nes jie valgo lapų.

Viburno gydymas nuo amarų – video