Noriu išbandyti šiais metais sodinti koriandrą ant dachos – visa mūsų šeima mėgsta visų rūšių žalumynų, kuriuos galima rasti tik sode, tačiau dar nesukūrėme šios kultūros. Pasakyk man, kaip auginti koriandrą sode? Kada galiu sėti sėklas, nes pavasaris dažnai vėluoja?

koriandrasIš tiesų gurmanai žino apie koriandrą iš pirmų rankų, nes jo specifinis skonis nėra visiems. Tačiau šio prieskonio žinovai su malonumu prideda jį prie įvairių patiekalų ir dedami šalia petražolių ir krapų. Kilimėlio koriandras kaip visuma yra beveik toks pat, kaip ir pavadintame, labiau susipažinusiame ir suprantamam visiems, aštriems žolelių. Ši vienerių metų kultūra daugėja sėklomis ir gerai auga ne tik šiltnamiuose, bet ir atvirame lauke dėl savo šalčio atsparaus pobūdžio.

Kariandra vadinama prinokusių augalų sėklomis – jie naudojami kaip prieskoniai mėsai. Tačiau sultinga žalia lapija vadinama cilindro ir dedama į salotas. Mokslinėje literatūroje augalą galima rasti daržovių arba inokuliato koriandro pavadinimu.

Kada sėti?dygsta

Sėklų sėjos laikas priklauso nuo to, kas yra tikslas ir ko jums reikia gauti – koriandrą ar kalendrą. Be to, svarbu ir jo auginimo vieta. Šiltnamyje vasario pabaigoje pasodinti pasėliai (įskaitant ir sodinukus), tačiau dažniausiai koriandras sėjamas iš karto į atvirą žemę.

Galite sėti sėklas sode vienu iš kelių būdų:

  • žiemą gauti ankstyvą pavasarį kalendra;
  • pavasarį, balandžio pabaigoje, vasaros pabaigoje gauti koriandro;
  • vasarą – surinkti šviežią koriandrą.

Kartą vasaros sodinimą kas tris savaites kasdien išaugs koriandras ir kalendra, nes kultūra auga labai greitai.

Kur ir kaip sodinti?koriandras žydi

Jei prieskonis auginamas tik kvepiančioms žalumoms, sėklos galima sėti praktiškai bet kurioje vietoje, išskyrus šildomas. Tačiau, norint nokinti koriandro sėklą, reikia gerai apšvietimo. Tokiu atveju, jūs turite pasiimti saulėtą vietą sodinti.

Kalbant apie dirvožemio sudėtį, metinis auga geriausiai priemolio ir smėlingame priemiestyje su neutraliu rūgštingumu. Pageidautina, kad iš rudens iškasti lovas ir priliptų smilgas ir pelenus. Malonu pridėti 20g vienam M. kv.m. m kalio ir superfosfato, ypač jei žemė yra prasta. Augimo procese krūmai neleidžia tręšti.

Related  Kurią veją geriau valcuoti ar pasėti?

Norint, kad augalus būtų lengva prižiūrėti ir derliaus nuėmimas, geriau sėti sėklos ilguose grioveliuose. Krūmai augs sultingai, taigi turėsite palikti tarp sėklų bent 10 cm, o tarp griovelių – ne mažiau kaip 25 cm.

Populiariausias koriandro rūšis yra “Yantar”.

Kaip rūpintis?cilindro

Augalų priežiūra yra paprasta ir apima tokias veiklas:

  1. Reguliarus laistymas. Svarbu neleisti žemei po krūmais išdžiūti, kitaip jie eis į strėles.
  2. Piktžolių pašalinimas ir atsipalaidavimas.
  3. Decimavimas. Sumažėjusiomis sėjomis krūmai augs silpnai ir su nedideliu lapų skaičiumi.

Žalia koriandra turėtų būti supjaustyta, nes ji auga prieš krūmų žydėjimą. Sėklos gali būti deramos tik tada, kai jos visiškai prinoktos ir rudos (rugpjūčio pabaigoje).

Vaizdo įrašas apie koriandro sodinimą