Dachoje kilo problemų. Po sniego kritulių ant vejos pasirodė plikas dėmės. Po kurio laiko paaiškėjo, kad pati veja tapo žymiai mažesnė nei ankstesniais metais. Jie sako, kad tokiose situacijose vėl reikia sėti sėklą. Todėl kilo klausimas – kaip vejati vasarą po žiemos? Ir kodėl jis žuvo tiek daug? Praėjusios žiemos praėjo daug lengviau.

Vejos plyšiai ir iš dalies išnyksta šaknies sistema yra tikrasis dujų savininkų nasas mūsų šalyje. Daugeliu atvejų tai yra dėl sunkių klimato ir daugybės regionų sniego gausumo. Todėl, kol jūs išsiaiškinsite, kaip vasarą po žiemos sėti veja, verta suprasti, kas sukelia jos žalą.

Kodėl po žiemos veja tampa skysta?

Kai pasibaigia paskutinis sniegas, vejos savininkai dažnai žiūri į siaubą daugybose plikomis ir stipriai susilpnėjusiomis žolėmis.

Veja po žiemos

Tai gali būti kelios priežastys.

  • Per anksti sniegas. Ankstyvas kritimas ir sniegas. Daugelis vejos žolės atsparios šalčiui. Tačiau tankus sniego arba ypač ledo sluoksnis neleidžia patekti į deguonį. Dėl to dėl deguonies bado miršta silpni augalai. Kad tai nepasikartotų, nukritęs sniegas ir ledo pluta turėtų būti pašalinti anksti. Pageidautina, kad šluota ir ventiliatoriaus gręžtuvas;
  • Per vėlai sniegas. Taip, vėlai kritus sniegas taip pat gali būti problema. Atšaldymas iki -10 … -15 laipsnių neigiamai paveikia veją, žudant silpną žolę. Kad sumažėtų nuo šalčio žuvusių žolių procentas, rudenį turėtų tręšti trąšomis su dideliu fosforo kiekiu – tai sustiprina šaknų sistemą, leidžiančią žolę išgyventi žemoje temperatūroje.

Kaip sėti veja

Jei po žiemojimo ant vejos pasirodys didelės pleistrų, jas reikia kuo greičiau pašalinti.

Plikos ant vejos

Tais atvejais, kai žala yra labai stipri ir pastebima, paprasčiausias būdas yra naudoti įsigytą veją. Naudodami kanceliarinį peilį, švelniai iškirskite negyvos vejos gabalėlį ir pakeiskite jį šviežiu. Tokiu atveju naudokite įsigytą veją, pasėtą ta pačia žole, kuri auga jūsų svetainėje, kad išvengtumėte “pleistrų” poveikio. Iš karto po sodinimo, veja turėtų būti apvaisinta sezoninėmis trąšomis, o tada – gausiai laistyti, padedant naujiems gabaliukams įsikurti ant senosios vejos.

Related  Polifido trąšų taikymo sritis

Sunkiau, jei plikas dėmės nėra pernelyg pastebimi, bet daug daugiau. Šiuo atveju būtina sėti naujas sėklos. Žinoma, tai reikia rasti tos pačios rūšies žolių sėklų, kurios auga ant likusios vejos. Tai garantuoja tolygią spalvą, tą patį žolės augimo spartą ir išvaizdos tapatumą. Sėklos gali būti sumaišytos su žeme ir tvarkingai sėjamos didelės plikės.

Rankinis sėjinukas

Blogiausia yra tai, kad visa veja tapo retesnė dėl dalies šaknų sistemos mirties. Tai reiškia, kad visą plotą reikia auginti šviežia sėkla. Žinoma, jūs turėtumėte naudoti netinkamą sėklų kiekį, kuris rekomenduojamas instrukcijose. Pakanka 30-40% nuo nurodyto skaičiaus.

Po sėjos rekomenduojama atlikti aukščiau aprašytą priemonių rinkinį: tręšti tinkamais mišiniais ir gausiai laistyti. Tačiau, priešingai nei sodinami gabalėliai išbaigtos vejos, sėjant rekomenduojama naudoti mulčiavimą. Dėl to galite naudoti pjuvenų ar durpių, tačiau seniausia žolė yra tinkamiausia – ją lengviau pašalinti iš vejos. Storas mulčias (ne mažiau kaip 5 cm) leis ne tik taupyti drėgmę, bet ir apsaugoti sėklą nuo pikantiškų paukščių.

Žiūrėdami vaizdo įrašus galite sužinoti daugiau apie veja sėją