Šiais metais nusprendė įsigyti broilerių viščiukų broilerių kasdien. Norėčiau auginti juos natūraliais priedais, naudojant mažiau chemijos. Pasakyk man, ar broileriai gali būti smėlio, ir kokius produktus geriau pridėti?

Auginimo broilerių tikslas yra kuo daugiau gyvojo svorio per trumpą laiką, kitaip tariant, tai yra mėsinės viščiukų veislė. Kad paukščiai ne tik greitai priaugtų svorio, bet ir gautų visą baltymų, riebalų ir angliavandenių komplektą, nepakanka vieno pašaro. Todėl mitybos mityba turėtų apimti įvairius vitaminų papildus. Žinoma, tiek pradinis, tiek baigiamasis broilerių pašaras turi subalansuotą būtinų medžiagų sudėtį, priklausomai nuo paukščio amžiaus.

paukščių tiektuvas

Tačiau, jei naminius paukščius auginsite namuose, galima naudoti natūralias medžiagas, kurios yra daug pigesnės nei įsigytų vaistų. Jie traktuojami kaip maisto produktai iš žmogaus stalo, taip pat įvairūs žalumynai. Ypač svarbu, kad būtų pridėta vištienos smėlio maisto.

Ar broileriai gali būti smėlio?

išauginti broileriai

Patyrę naminių paukščių ūkininkai žino, kad smėlis padeda išmaišyti maistą, kuris paukščių skrandyje patenka į gabalus, nes viščiukai neturi dantų. Didesni gabalėliai dėl skrandžio susitraukimų ir sąveikos su smėlio grūdais yra sumalami ir tampa dar mažesni. Šioje formoje maistas lengviau virškinamas ir virškinamas, o mažas paukščių skrandis – savaiminis valymas.

Tačiau pernelyg smulkusis smėlis gali užmušti goitą viščiukams, dėl ko jie gali dūkti.

Siekiant padėti broileriams virškinti maistą, bet nekenkia, jaunų viščiukų mitybai rekomenduojama netaikyti smėlio, bet smulkinto žvyro, kriauklių ar kreidos. Tokį priedą galite pristatyti ne anksčiau kaip nuo 5-osios gyvenimo dienos. Bendras šių mineralinių komponentų kiekis yra nuo 300 iki 500 g per savaitę vienam dešimt viščiukų.

Suaugusiems broileriams leidžiama į maistą įtraukti smėlį kaip atskirą “indą”, bet tik tuo atveju, jei jis pakankamai didelis. Šiuo atveju smėlį nereikia maišyti su maistu, o tiesiog įpilti į atskirą konteinerį.

Kokius natūralius papildus turėčiau naudoti?

žolė

Daugeliui paukščių meniu dažniausiai pridedami šie produktai:

  1. Bulvės. Įtraukite į pagrindinius pašarinius viščiukus, vyresnius nei 3 savaites. Iš anksto išvirkite ir grotelėkite arba supilkite. Paros dozė yra iki 10 g.
  2. Žaliai. Jaunieji dilgėliai, kiaulpienės, dobilai, omarai gali būti tiekiami nuo trečiosios gyvenimo dienos, maišant pašaruose ar bulvių koše. Maži viščiukai turi būti išplauti žolę ir supjaustyti 8 g viename viščiukui. Išaugę broileriai paketai dedami į lovį arba pakabinami. Taip pat gerai pridėti daržovių žalumynų (svogūnų plunksnos, salotų lapai).
  3. Žirnių pupelės. Supjaustytus žirnius nuo pirmųjų gyvenimo dienų pridėkite drėgname maiste, bet ne daugiau kaip 10% visos masės.
  4. Duona. Džiovinti kuklidai periodiškai pridedami ne anksčiau kaip 3 savaites. Praskieskite šiek tiek vandenyje ir sumaišykite su maistu. Bendra dozė yra ne daugiau kaip 40% dienos raciono.
  5. Fermentuoti pieno produktai. Nuo antrosios gyvenimo dienos pridėkite varškę, pradedant nuo 50 gramų per dieną, sumaišant pašaruose. Druską galima keisti vandeniu.

Broilerių auginimo būdas be pašarų – video