Noriu sukurti svetainėje žalią veją, tačiau smėlėtas dirvožemis ir trūksta laiko reguliariai pjauti, todėl ši užduotis yra problematiška. Galbūt verta kurti balto dobilo žolę ant smėlio? Ar tokioje aplinkoje šis augalas gali sukurti gražų žalią kilimą?

Baltasis dobilas dažnai naudojamas žydinčių žolių auginimui kaip alternatyva tradicinėms žolėms, kurios gerai auga ir sudaro gražų kilimą, kuris nėra visų rūšių dirvožemiuose.

baltas dobilas

Privalumai balto dobilo

Dobilas, žinoma, yra pranašesnis už kitas vejos žoles, nors tai nėra medžiaga klasikinių vejų gamybai. Tačiau verta ištirti jo teigiamas savybes.

Neapsakomas

Šis augalas puikiai tinka visoms dirvožemio rūšims, todėl smėlio baltos dobilinės vejatis nebus sunku. Be to, sodinant į tankesnius dirvožemius, prieš sėjant rekomenduojama pilti kelis centimetrus smėlio.

Estetika

Išvaizda ši veja yra ne mažesnė už tradicinę veją. Trys lapai yra puošni ir dekoratyvūs, o didelis augimo greitis ir didelis augalų tankio tankis leidžia visiškai dengti dirvožemio paviršių. Ypač elegantiškas žvilgsnis atrodo kaip žolė, kai jis yra padengtas mažomis baltomis gėlėmis, pritraukiantis bitutes ir drugelius. Taip pat yra dekoratyvinių veislių su neįprasta lapų spalva, pavyzdžiui, “Dragons Blood” arba “Purpurascens Quadrifolium”.

Minkštimas ir atsparumas stresams

Paprastai nuo grūdų atsparios vejos grūdai paprastai yra per sunkūs, o minkšta žolių mišiniai neatitinka krovinio. Veislė iš dobilo sujungia minkštumą ir ilgaamžiškumą. Tokioje vejoje labai malonu vaikščioti basomis, žaisti su vaikais ir tiesiog atsigulti, užsiėmus saulės buteliu.

Nesudėtinga, minimali priežiūra, gebėjimas išvengti ar sumažinti kirpimų skaičių ir daugeliui vejos kvapas daro šį paviršių idealią veją. Netgi po intensyvių vaikų žaidimų lengvai atkuriamas senas vaizdas, o tai labai svarbu, kai sodas sukuria mažus vaikų žaidimų aikštelės.

Dirvožemio sodrinimas

Baltasis dobilas yra geras, nes jis gali augti blogiausiuose smėlinguose dirvožemiuose. Tuo pačiu metu nereikia įdėti trąšų, nes dobilas, kaip ir visi ankštinių augalų šeimos atstovai, gali nustatyti atmosferos azotą ir jį perkelti į dirvą, kuris yra prieinamas kitiems augalams.

Related  Šilto vyno (balzaminos) žydėjimo stygiaus priežastis

Rūpinimasis augintiniais

Mažieji graužikai, kuriuos dažnai perka vaikai (žiurkėnai, jūrų kiaulytės, dekoratyviniai triušiai), bus dėkingi už tokį žalią kampą. Jie galės mėgautis maloniais sultingais lapais.

Augalinės vejos nuo dobilų savybės

Dobilo sėklos gerai įsiskverbia tik tada, kai pastebimos tam tikros sėjimo sąlygos:

  1. Pirma, didelė drėgmė yra reikalinga daigumui, todėl prieš arba iš karto po sėjos būtina ištirpinti plotą ir išlaikyti drėgmę prieš atsiradimą. Drėgmės lygis yra ypač svarbus smėlėtiems dirvožemiams, kurie lengvai praeina vandenį ir greitai išdžiūvo. Kai kurie ekspertai netgi rekomenduoja pirmą kartą padengti dirvožemį agrofibertu, kad išlaikytų reikiamą drėgmės lygį. Geriausia pasėti pasėlius prieš lietų.
  2. Antra, sėklos gerai sudygsta tik tada, kai dirva pašildoma iki 15 ° C. Anksčiau sėjant, sėklos gali laukti 3 savaites ar ilgiau, tikintis šilumos. Todėl geriausias laikas sodinti žolę nuo dobilo laikomas gegužės mėnesį, kai dirvožemyje vis dar pakankamai drėgmės, o temperatūra pasiekė greitą daigumą.
  3. Trečia, normaliam netgi sėklų pasiskirstymui rekomenduojama sumaišyti su smėliu, nes sėklos yra pakankamai mažos ir atitinka būtiną sėjimo normą, tuo pat metu juos bus sunku lygiai paskirstyti išilgai dirvožemio paviršiaus.

Verta paminėti balto dobilo trūkumus:

  1. Augalas yra gana agresyvus ir greitai užima laisvas dalis, todėl jo augimą reikės nuolat mažinti.
  2. Gėlės pritraukia bites, o jei žaisite veja arba vaikščiate basomis, tada tikimybė, kad pasikelsite bičių, yra didelė. Todėl tokiose vietose neleis žydėti.
  3. Po šienavimo, dobilų veja atrodo labai nepatraukli, bet dekoratyvumas atkuriamas 5-7 dienas.

Baltas dobilų video