Man patinka petunijos, auginamos gėlių lovose, bet pamačiau jas puoduose. Ir neseniai man buvo suteikta graži petunija į pakabinamą puodą. Papasakok man, prašau, kaip rūpintis petunija vazonuose, kad jis žydi visą sezoną?

Žydėjimo petūnijų įvairovė traukia dėmesį ir sukelia norą dekoruoti nuostabius augalus ir jūsų kiemą. Puodo petunijos priežiūra – stebėti keletą paprastų patarimų.

Genėjimas ir pjaustymas

Kad gėlė tvyro ir patenkinta nuolatiniu žydėjimu, periodiškai reikia išnaikinti džiovintus lapus ir išblukusius pumpurus. Tai paskatins krūmo augimą ir naujų žiedynų atsiradimą. Dėl sultingų žydėjimo pašalinkite sėklų dėžes.
Petunija vazonuose

Jei potojoje petunija sustoja žydėti arba ji yra labai silpna, o gėlė atpalaiduoja ilgų šoninių šakų, jie yra iškirpti iki pusės ir po to laistomi šiltu vandeniu.

Siekiant užkirsti kelią ligoms ir skatinti augimą bei gausų žydėjimą, dažnai šeriama vynmedžių petunija. Azoto turinčios medžiagos naudojamos dvi savaites po sodinimo į puodą. Vėliau, laistomi trąšomis, kurių sudėtyje yra fosforo ir kalio, kas 2 savaites (superfosfatas, kompleksinės trąšos “Vasara”).

Trąšos petunijai vazonuoseKad lapai nesumažėtų dėl geležies stokos, geru naudoti tokį vaistą kaip “Ferovit” ir purkšti augalą kas 2-3 dienas. Trąšos įvedamos tiek po šaknų, tiek purškiant lapus (pvz., Sudėtingus preparatus, skirtus “Semichvetikui” purškti).

Kad greitai atkurtumėte gėlę po ligos arba pašalintumėte netinkamos priežiūros pasekmes kartu su trąšomis, naudojami stimuliatoriai, tokie kaip Epine-Extra.

Gerai nustatytos liaudies trąšų receptai:

  • vištienos mėšlas, įpiltas į įvairias žoleles;
  • Medienos pelenai, kuriuose yra reikalingos komponentų spalvos, tiek įsigytos, tiek paimtos iš krosnies.

Petunijos laistymo taisyklės

Gėrimas petūnijas į puodą

“Petunia” yra fotophilinis augalas, todėl, norėdamas išlaikyti blakstienas saulės paieškoje, puodą dedamas saulėtoje vietoje.

Vanduo augalui reikia po šaknys ne dažnai, bet jis yra gausus. Ir jei vasara yra labai sausa, kiekvieną dieną reikia laistyti. Ir atvirkščiai – kai lietus kritus, gėlių vazos bus paslėptos, kad nebūtų puviniai iš drėgmės pertekliaus.

Related  Augantis brugmansiyu: ypatinga priežiūra ir būdai atkurti

Norėdami formuoti gražų sodrus krūmą, petunija užsiveržiama po 4 lapų. Jei puodelis su gėlėmis stovi gerai apšviestoje vietoje, užtenka tik vieno užsikimšimo. Tačiau kai augalas yra tamsioje vietoje, tai jums reikia tai padaryti reguliariai.
Ypatinga pomidorų petunijos priežiūra yra poilsio gėlių poreikis, todėl rudens pabaigoje indas per 2-3 mėnesius perduodamas sausoje patalpoje. Tuo pačiu metu sutrumpinkite drėkinimą ir sulaužykite ilgų šakų.
Pradėdamas pavasarį, gėlė vėl paimama į šiltą ir šviesią kambarį, atkuriamas laistymas ir atnaujinamas dirvožemis sename puodelyje arba visiškai perkeliama petunija į naują dirvą.

Vaizdo medžiaga apie petunijos puodus