Mane vasaros rezidencijoje trys skirtingo dydžio vejos, jis yra pavargęs juos rankiniu būdu vandeniu. Padėkite man pasirinkti vejos laistymo sistemą, kad ji automatiškai atliktų net drėkinimą. Aš girdėjau iš savo artimo, kad laistymo sistemos yra skirtingos, kas man yra tinkama?

Su įvairių automatinių laistymo sistemų atėjimas, laistymo ranka tampa nesvarbus, kuris pats savaime labai palengvina buvimą. Galų gale, siekiant išlaikyti veją geros būklės, reikia sunaudoti daug energijos. Be to, vanduo yra tolygiai paskirstomas visoje teritorijoje. Norint pasirinkti reikiamą drėkinimo sistemą, būtina susipažinti su pagrindiniais šių naudingų prietaisų parametrais.

Drėkinimo sistemų tipai

Purškimo sistemaPopuliariausi automatizuoto drėkinimo būdai yra laistomas drėkinimas ir drėkinimas. Jie parenkami pagal vejos dydį, taip pat individualius poreikius ir gali pateikti:

 • Optimali drėkinimo rūšis, apskaičiuota tam tikrai teritorijai;
 • dozuotas tiekimas iš anksto nustatyto vandens kiekio;
 • laiku laistyti veją;
 • vienodas drėgmės paskirstymas teritorijos plote;
 • racionalus vandens naudojimas.

Be to, įdiegta drėkinimo sistema suteiks jums galimybę lengvai rūpintis vieta, su minimaliomis pastangomis ir laiku.

Purškimo sistema

Ši drėkinimo sistema yra dirbtinis kritulių kiekis visame vejos paviršiuje. Laistymas pasireiškia purkštukais. Jie gali stumti vandens srove dideliu atstumu ir purkšti mažiausiais lašais. Laistymo laikas yra apie 30 minučių.

Laistymas atliekamas purkštukų antgaliaisLėšų dydis neturėtų būti didesnis kaip 2-3 mm, kad nebūtų sužeistas augalas ir nebūtų pernelyg suspausta žemė. Drėkintuvo srovė tęsiasi per didelį atstumą ir sumažėja augalams patenkančių vandens kiekis.

Purkštuvų diapazonas priklauso nuo vandens slėgio, purkštukų trajektorijos, taip pat nuo purkštukų skersmens. Norint užtikrinti aukštos kokybės laistymą, turėtumėte pasirinkti purkštuką, kurios purkštukų skersmuo yra bent 20 mm.

Purkštuvai turėtų būti įrengti taip, kad būtų užtikrintas vienodas sklypo laistymas. Neleiskite, kad vejos kampai nepatektų į purkštuvo intervalą. Šios rūšies sistema naudojama dideliuose plotuose. Mažiausias plotas, kuriuo galima purkšti, yra 2 metrai.

Related  Osmokot – populiari naujovė tarp trąšų

Purškimo sistemą lengva prižiūrėtiTeigiami purkštuvų sistemos aspektai:

 • nepažeidžia žemės;
 • labai lengva prižiūrėti;
 • galima pakeisti aikštelės drėkinimo sritį ir plotą;
 • drėkina žolę ir orą, gerina vejos išvaizdą;
 • ištraukiami purkštuvai netrukdo pjauti veją;
 • taupo vandenį ir elektros energiją, nes optimalus drėgmės kiekis.

Sukimosi metu plotas, esantis vandens srove, yra drėkinamas. Procesas vykdomas dėl siurblio pumpuojamo vandens slėgio. Visi purkštukai ir priedai, leidžianti pakeisti apdoroto ploto plotą ir purkštukų kryptį, galite lengvai įdiegti save.

Taip pat galite nustatyti laistymo režimo funkciją, kuri atliekama tam tikru laiku, net jei jūsų nėra. Lietaus jutiklis neleidžia laistyti natūralių kritulių atveju.

Laistymo sistema leidžia sutaupyti elektros energiją siurbliui, kai programuoja laistymo laiką, kai paprastai yra gera galva. Be to, purkštuvų sistema yra po žeme ir nesumažina vejos išvaizdos.

Laistymo drėkinimo sistema

Jo veiksmo principas – išlaikyti optimalų drėgmės kiekį dirvožemyje lėtai maitinant augalų šaknis. Drėkinimas atliekamas specialiu prietaisu, per kurį vanduo patenka tiesiai į šakninę sistemą, aplenkiant augalo stiebus. Tai leidžia išlaikyti vejos dekoratyvinę išvaizdą ir suteikti žolę reikiamą drėgmę. Lašinimo drėkinimo trukmė yra nuo 40 minučių iki valandos.

Lašelinės drėkinimo sistemos montavimasDažniausiai plastikiniai lašintuvai dedami į žarnas laistyti skirtingais dažniais. Komplekte esantys purkštukai leidžia keisti laistymo diapazoną.

Lekavimo sistema taip pat turi savo privalumų:

 • taupant vandenį, nes nukreiptas drėkinimas, neveikiantis praėjimų;
 • galimybė tuo pat metu papildomai maitintis.

Šis drėkinimo vandens kokybės sistema reikalauja (jis neturi būti priemaišų), ir jei mes ją iš gręžinio greitai užsikemša. Tokiu atveju jums reikia pasirinkti gerą filtrą. Ši sistema naudojama mažose vejose.

Kokybiškam laistymo sistemos darbui reikia gryno vandensPalyginti maža kaina, pažangių drėkinimo įrangos, todėl galima be didelių pastangų iš jūsų pusės visada išlaikyti veją geros būklės, tiesiog nustatydami programą. Įsitikinęs, kad jo įsigijimo naudą, padėti pasirinkti laistymo sistemą vejos savo artimui svetainėje, kad jis taip pat gali mėgautis vasaros atostogų.

Related  Kaip pabandyti kaip kalakutiena pirmaisiais gyvenimo dienomis?

Automatinės laistymo sistemos – video