Susipažinęs praėjusiais metais, apvaisintas sodas su Osmocot ir pasigirdo dideliu derliumi. Aš apie tai negirdėjau. Pasakykite mums, kas yra žinoma apie Osmocot trąšas? Ar galiu jį pritaikyti patalpų gėlėms ir sode?

Naujumas dėl preparatų, skirtų augalams tręšti Osmocot vidaus rinkoje, pasirodė palyginti neseniai, ir daugelis sodininkų mano, kad tai netikėjimas. Tačiau jų abejonės yra veltui – šį narkotiką jau seniai naudoja Europos profesionalai ir sodo bei sodo mėgėjai. Kas yra žinoma apie “Osmocot” apvaisinimą ir kokia yra jo populiarumo paslaptis Europoje?

Preparato struktūra

granulės

Osmokot yra granulių rutulių forma. Biologiškai skaidžios dervos apvalkale yra mikroelementai, kurių sudėtis priklauso nuo vaisto išleidimo formos. Kiekvienos formos pagrindiniai elementai yra:

 • magnis;
 • fosforas;
 • kalis;
 • azotas.

Priklausomai nuo tam tikros rūšies trąšų paskirties, taip pat yra papildomų medžiagų, tokių kaip manganas, geležis, varis ir kt.

Trąšų savybės

Ypatinga narkotiko ypatybė yra jos veiksmų unikalumas. Kai dirvožemyje naudojama, granulės ištirpsta ne iš karto, bet palaipsniui. Kadangi kiekvienas lukšto sluoksnis ištirpsta, tam tikra dalis maistinių medžiagų išskiriama, sodrinus augalus reikiamu elementų skaičiumi, priklausomai nuo jo vystymosi stadijos ir poreikių. Elementų išsiskyrimo procesą taip pat veikia klimato sąlygos: aktyviausias vaisto veikimas vyksta aukštoje temperatūroje.

“Osmokot” turi ilgalaikius veiksmus, todėl vienintelė granulių paraiška yra pakankama, kad kultūros būtų tinkamai maitinamos.

Be to, maistingosios medžiagos yra preparate prieinamos formos ir subalansuoto kiekio, o lukštas galiausiai visiškai ištirps. Dėl specialaus išleidimo proceso, elementai nėra išplauti iš dirvožemio, o trąšos gali būti naudojamos bet kokiame ore.

Dėl papildymo vaistu:

 1. Augalai auga greičiau ir mažiau serga.
 2. Dekoratyvinės kultūros žydi ilgiau ir gausiau.
 3. Derliaus brendimas artėja ir trunka ilgiau.
 4. Gerina vaisių skonio savybes.
 5. Sėjamosios gyvena aktyviau.

Paruošimo būdai

osmoso tipai

Priklausomai nuo granulių gyvenimo, Osmocot turi tokias išvesties formas (kiekviena iš jų yra nudažyta atitinkama spalva):

 • raudonos granulės – nuo 3 iki 4 mėnesių;
 • ruda – nuo 5 iki 6 mėnesių;
 • mėlynas – nuo 8 iki 9 mėnesių;
 • geltona – nuo vienerių iki 14 mėnesių;
 • violetinė – nuo 16 iki 18 mėnesių.

Kur ir kaip naudoti trąšas?

vaisto vartojimas

Osmokot rekomenduojama padaryti viršutiniame dirvožemio sluoksnyje su pavasario padažu, taip pat sėjant ar sodinant sodinukus. Trąšos gali būti naudojamos visų tipų augalams, atsižvelgiant į jų poreikius ir vystymosi etapą.

Kaip nustatyti, kokio tipo trąšose pasirinkti? Tai labai paprasta – vaisto trukmė turi atitikti vegetatyvinį augalo periodą. Kuo didesnis, tuo trunka trunka ilgiau.

Lauko laukuose išaugintiems sodo augalams geriau naudoti trumpą veikimo laikotarpį (raudonos granulės). O šiltnamiuose ir vidinėse gėlėse labiau tinka mėlynos kapsulės.

Preparato dozė priklauso nuo pasėlio dydžio ir jo poreikių. Taigi mažiems puodynų auginimams 1,5 gramo vazos, kurių tūris yra 1 litras, didesnių puodų atveju, iki 3 gramų paruošimo vienam litrui tūrio. Dideliems augalams (rožėms) ir medžiams gali prireikti 80-150 g trąšų kiekvienam krūmynui. Konkrečios dozės turėtų būti nagrinėjamos instrukcijose.

Paraiška Osmokota sodininkystėje – video