Iš mano močiutės paveldėjimo gavo difenbachiją. Ji yra daugiau nei treji metai ir akivaizdu, kad ne grožis – visi lapai buvo viršuje, o aukštas bagažas yra visiškai plikęs. Pasakyk man, kaip sutvarkyti difenbachiją, kad atkurtų jo išvaizdą?

Dieffenbachia priklauso aroids šeimai ir dažnai naudojama auginti biurų ir namų patalpose. Augalas yra elegantiškas krūmas su dideliais lapais smarkiai spalvos ant galingo stiebo. Diffenbachia būdingas didelis augimo tempas – per metus jis gali siekti nuo 1,5 iki 2 metrų aukščio.

pailga difenbachija

Su tinkama priežiūra ir tinkamomis priežiūros sąlygomis gėlė auga gana įkyrus. Tačiau labai dažnai augalas važiuoja aukštu, bet visiškai plastine bagažine, o pačios lapės lieka tik viršūnėje. Šio reiškinio priežastis gali būti pernelyg sausas oras kambaryje, bet ir gamtoje Dieffenbachia reikia nuolat stimuliuoti augimą, nes ji leidžia naujus ūglius nenoriai.

Diffenbachijos apipjaustymo taisyklės

genėjimas

Norint atkurti gėlių buvusį grožį, reikia žinoti, kaip tinkamai nupjauti difenbachiją. Visų pirma, tai reikia padaryti labai aštriu peiliu arba nedideliu failu – pjovimas turi būti plokščias (horizontalus) ir jokiu būdu negali būti suplyšęs. Peilis turėtų būti apdorojamas alkoholiu, kad nebūtų užkrėstas infekcija, o po pjovimo jį reikia nuplauti ir dezinfekuoti.

Sultys, kuris išsiskiria tuo gabalo, nuodingas svetainėje, todėl būtina dirbti su pirštinėmis, ir be vaikų akivaizdoje.

kumpas

Galima iškirpti tik suaugę augalai, kurių kamieno skersmuo ne mažesnis kaip 2 cm. Procesas yra toks:

  1. 4 paras iki apipjaustymo augalas nebėra laistomas, dėl kurio išpjaustoma mažiau sulčių.
  2. Ilgas liemens ištemptas Dieffenbachia turėtų būti sumažintas visiškai, paliekant tik nedidelę kelmas aukštis iki 10 cm. Dėl kelmas turi būti 3 ramybės pumpurus (iš išvaizdos kaip pusę žiedo) Norėdami vėliau tie jau praėjo naujus ūglius.
  3. Vieta sumažinti kritimo šluoste pašalinti lašus sulčių, o gydomi aktyvuotos anglies arba pabarstyti medžio pelenų.
  4. Iš viršaus uždėkite stiklinį indelį ant likusio kanko. Jis pašalinamas, kai pumpurai atsibunda ir atsiranda jauni ūgliai, o prieš tai periodiškai pakelkite vėdinimui.

Related  Turiu samaną ant vejos – kaip kovoti?

Ką daryti su sutrumpinta barela?

Nukentėjusios liekanos naudojamos padauginti difenbachiją. Tuo pačiu metu jie įtvirtina ne tik viršuje, bet ir ilgą kamieną:

  1. Viršelio įsišaknijimas. Nugrudinkite galvos viršūnę į stiklinę vandens ir apvyniokite ją tamsia šluoste, kad ji neakyla. Vanduo keičiamas kas 2-3 dienas. Pasibaigus jauniems šaknims, antgalis dedamas į puodą į supjaustytą dienenbachiją arba atskirame dubenyje kaip nepriklausomą augalą. Galite ją nedelsiant šaknoti žemės ir smėlio mišinyje.įsišaknijimas
  2. Bagažo įsišaknijimas. Ilgas stiebas reikia supjaustyti į gabalus taip, kad inkstai liktų ant kiekvieno stiebo. Palikite 2 dienas sausai kambario temperatūroje.stiebo įsišaknijimas

Atsinaujinimas Diffenbachia apkarpydamas – video