Man patinka vartoti imbierą, valgant įvairius patiekalus, o žiemą pridedu arbatą vaikams, kad išvengčiau peršalimo. Tačiau mūsų mažame kaime ne visada galima jį rasti parduotuvėse. Pasakyk man, ar galima auginti imbierą sode ir kaip tai padaryti?

Imbieras – aštraus augalas, naudojamas įvairių ligų gydymui ir prevencijai. Be to, jis dedamas į indus ir gėrimus. Imbiero šaknį galima įsigyti parduotuvėse ir rinkoje, tačiau dauguma šio prieskonio mėgėjų nori pačios veisti. Tai viską įmanoma padaryti, svarbiausia kompetentingai spręsti klausimą dėl sodinamosios medžiagos pasirinkimo ir šiek tiek rūpintis augalu.

imbieras

Taigi, kaip auginti imbierą sode? Visa veikla, skirta veisti pikantišką augalą, gali būti suskirstyta į 3 etapus:

  1. Medžiagos parinkimas sodinimui.
  2. Šaknies šaknys prieš sodinimą žemėje.
  3. Augalų transplantacija sode.

Kokybiškos sodinamosios medžiagos pasirinkimas

šakniastiebis su akimis

Nepaisant to, kad imbiero žiedai, o vėliau netgi vaisiai, jo dauginimui daugiausia naudojamas šakniastiebis. Jie perka jį parduotuvėje. Geras derlius gali suteikti kokybišką šaknį, kuris turi turėti:

  • lygus paviršius, lygus ir be žalos;
  • sultinga tvirta struktūra;
  • gyvi, nešvarūs, inkstai-akys.

Šaknies sėklinimas

Nuo imbiero sodinimo iki derliaus pradžios laikotarpis trunka apie 8 mėnesius. Auginti augalą vasarą, prieš sodinimą būtina auginti jį puodelyje. Geriausias laikas pradėti dygimą – vasario mėn. Pabaiga. Norėdami tai padaryti, šaknis yra suskirstyta į dalis, kurių kiekviena turi būti bent 2 pumpurai, iškirpkite supjaustytas vietas medžio anglimi ir šiek tiek išdžiovinkite.

inkstų veiklos sutrikimas

Norėdami suaktyvinti miegančius pumpurus, rekomenduojamos poros valandų šakniastiebių dalys mirkyti šiltu vandeniu.

Imbieras auga laisvai ir maistingame dirvožemyje. Tinkamas žievės ir lapų žemės, durpių ir smėlio mišinys vienodomis dalimis.

Sodinuką reikia pasirinkti plačiai, bet ne itin aukštai, nes šaknys turi savybę plėstis. Dugno dugne uždėkite drenažo sluoksnį, užpilkite jį dirvožemiu ir auginkite paruoštas šaknies dalis akimis aukštyn. Išleiskite gausiai vandeniu ir padėkite į šiltą vietą (mažiausiai 25 laipsnių Celsijaus), su difuzine apšvietimu.

imbiero šaknų dygimas

Augimo procese šaknis turėtų būti laistomas ir plaunamas reguliariai, taip pat tręšti kompleksinėmis trąšomis kas dvi savaites.

Related  Kas gali ir negali būti auginamas po kopūstų kitiems metams

Imbiero transplantacija ant lovos

imbieras sode

Gegužę imbieras persodinamas į sodo gultas, esančias pusiau šešėliai. Atstumas tarp sodinukų turėtų būti ne mažesnis kaip 15 cm. Tolesnė priežiūra – laistymas po viršutinio dirvožemio sluoksnio džiovinimo ir reguliarus purškimas. Vasarą imbieras šeriamas keletą kartų su organiniu (karvių mėšlo tirpalu santykiu 1:10) ir kalio trąšomis.

Dvi savaites iki derliaus nuėmimo laistymas sustabdomas. Maždaug rugsėjį lapai bus geltoni – tai reiškia, kad laikas iškasti šaknis. Gauti šakniastiebiai paliekami 3 dienas išdžiūti, o po to laikomi vėsioje vietoje.

Imbiero šaknies užauginimas – vaizdo įrašas