Norėčiau sužinoti, kas tai yra – vertikalė veja ir kokia ji naudojama? Koks jo veikimo principas, taip pat ar skirtumas tarp vertikalių, aeratorių ir skarifikatorių? Kokios yra jo taikymo ypatybės ir kokios priemonės turėtų būti taikomos pasirinkus kokybišką priemonę?

Vertikutter – įtaisas, naudojamas išvėdinti dirvožemio ir valymas veja ir veja nuo praėjusių metų sausosios augmenijos ir samanų, kurie kaupiami ir trukdyti jaunas žolės galią. Kitas šio įrankio pavadinimas yra skarifikatorius.

Verticutter

Kuo naudojamas prietaisas?

Dėl natūralių procesų ant dirvožemio paviršiaus susidaro sausos žolės fragmentų sluoksnis, samanos ir nenutrūkstamos lapų liekanos. Laikui bėgant, jis tampa tankus, užkertamas kelias dirvožemio vėdinimui ir maistingoms medžiagoms patekti į jį. Kartais tai atsitinka dėl per didelio trąšų naudojimo, dėl kurio auga per daug žolių. Pasibaigus šiaudymui, mikroorganizmai negali visiškai susidoroti su utilizavimo procesu, o laipsniškai formuojasi savotiškas sluoksnis.

Kaip šių procesų pasekmė blogėja būklę vejos: žolė gauna geltonumas, kaip šaknys negali pateikti jai visą būtiną, ant paviršiaus yra plikas dėmės ir iškilimų.

Geresniam vejos žolės augimui periodiškai reikia dirvožemio aeravimo, kad jo drėgmė būtų pripildyta deguonimi. Prieš tokią technologiją atėjimas visa procedūra turėjo būti atlikta pagal įprastą sodo šakutės klijuoti juos į žemę ne sekliai su vieno žingsnio intervalais.

Vejos aeracijos pranašumai

Naudodami vertikalę galite:

 • Gerinti žolės augimą be trąšų naudojimo;
 • Pašalinkite pernelyg didelį dirvos tankį;
 • Slopinti sausosios žolės sluoksnio susidarymą;
 • Dėl drėgnų sklypų padeda nusausinti vandens perteklių;
 • Padidinti vejos atsparumą sausrai;
 • Leisti drėgmę ir maistines medžiagas įsiskverbti į šaknis.

Įrenginių tipai

Be paprastesnio mechaninio, buvo sukurti du įtaisai: su benzinu ir elektriniu varikliu. Kiekvienas iš jų turi silpnas ir stiprias puses. Kaip ir bet kuri kita sodo įranga, benzinas yra daug galingesnis ir leidžia tvarkyti didelius vejos plotus. Elektriniai modeliai yra lengvai prižiūrimi, tyliai veikia, tačiau jų veikimo diapazonas priklauso nuo laido ilgio.

Gamintojai siūlo trijų tipų mašinas:

 1. Aeratoriai sumontuoti su spyruokliniais dantukais, atpalaiduoja dirvą ir iššluosto sausos žolės ir samanų liekanas. Paprastai tai yra elektros modeliai.
 2. Kultivatoriai-purentuvai (vertikuttery) su geležtėmis perverti ir pašalinti sluoksnius vejos ir žolės šaknų rantavimo sistemos skatinti jos augimą. Šie įtaisai yra benzininiai ir elektriniai.
 3. Vertikalios kasetės-aeratoriai jungia pirmųjų dviejų tipų prietaisų savybes. Juose yra tiek peiliai, tiek pavasariniai dantys. Tokios mašinos dažniausiai yra elektrinės.

Related  "Virginal" – tai gaivus ziemą atsparus jazminis sodas

Kaip pasirinkti vertikalnį?

Renkantis įrenginį, reikia atkreipti ypatingą dėmesį į šią informaciją:

 • Mašinos korpusas turi būti pagamintas iš stiprios, bet lengvos medžiagos, kad nebūtų pakenkta augalams. Tai gali būti didelio stiprio plastikas arba aliuminis. Profesinės klasės mašinos paprastai yra plieninės.
 • Geriau pasirinkti vertikalę su benzino varikliu, nes gilus peilių įsiskverbimas į velėną gali sukelti jo perkrovą. Tai paprastai atsitinka, jei netinkamai nustatomas dirvos tankis ir pasirinktas didesnis gylis.
 • Be to, būtina nustatyti šiukšliadėžės dydį arba jo buvimą. Veikimo metu dulkių surinktuvas užpildo labai greitai, jūs turite sustabdyti ir išvalyti, tai sulėtins darbo procesą. Kai kurie gamintojai visiškai pašalino šiukšlių surinkimą, atsižvelgiant į tai, kad bus lengviau surinkti šiukšles, susidariusias naudojant gręžinį. Todėl prieš įsigydami mašiną turite nuspręsti, ar jums reikia paketą, ar ne.
 • Būtina, kad pjaustytuvai būtų pagaminti iš aukštos kokybės plieno ir atitinkamai pritvirtinti. Ši priemonė neleis jam trukdyti, išjudinti ar sugadinti.
 • Pageidautina, kad rankena būtų reguliuojama ir prisitaikytų prie žmogaus augimo.

Didelio sklypo savininkas sutiks, kad vejos vertexter yra toks įrenginys, be kurio sunku be jo. Jo naudojimas leidžia labai palengvinti didelių vejos plotų priežiūrą.

Vejos vertikalizavimas balandžio mėn. (Vaizdo įrašas)