Aš serga diabetu ir neseniai girdėjau, kad labai naudinga maistą kriaušių vaisius. Ir tada kaimynas privedė mane į kai kurias Jeruzalės artišokų gumbus. Pasakyk man, kaip auginti šalyje artišokus?

Dažnai sunkvežimių gamintojai, matydami savo teritorijoje griuvėsius iš Jeruzalės artišokų, sunaikina juos kaip piktžolių. Žinoma, aukšti augalo stiebai gali nuslėpti bet kuriuos gretimus sodinukus. Tačiau Jeruzalės artišokai arba kriaušės yra labai naudingos daržovės, kurios yra naudojamos ne tik maistui, bet ir naudojamos liaudies medicinoje. Todėl tie, kuriems nepavyko atrasti medicininės šaknies pasėlių sode, auga patys.

Dirvožemio paruošimas

jaunas artišokas

Nieko sunku auginti Jeruzalės artišokų šalyje, ne. Žemės kriaušės nereikalauja dirvožemio sudėties ir gali išgyventi praktiškai bet kokiu dirvožemiu. Tačiau vis tiek, taip pat prieš sodinant kitus augalus, svetainė turi būti iš anksto paruošta. Dėl šios priežasties mėšlas arba kompostas yra išmesti rudenį po Jeruzalės artišoku ir jį kasti.

Planuojant sodinti “Jeruzalės artišoką”, verta manyti, kad jis gali augti vienoje vietoje ilgiau nei 30 metų (jei ne visiškai iškasti stiebagumbius). Tačiau po šeštųjų gyvavimo ciklo metų derliaus kiekis palaipsniui mažėja.

Gumbavaisių išlaipinimas

Jeruzalės artišokai

Galite auginti “Artišokų” Jeruzalę dviem būdais:

  • rudenį visi gumbai;
  • pavasarį (balandžio pabaigoje) gumbų fragmentus.

Negalima labai giliai, iki 15 cm, grioveliai, kurių atstumas tarp eilučių yra apie 70 cm. Gumbeliai išdėstyti grioveliais 40 cm atstumu viena nuo kitos, kad būtų pakankamai vietos naujam augalui formuoti. Griovelis yra padengtas žeme naudojant grėblius, formuojant pylimą.

Rūpinimasis jaunuolynų auginimu iš Jeruzalės artišokų

žydintis artišokas

Norint užtikrinti gumbavais reikalingą oro kiekį, reikia reguliariai atsikratyti lovų, taip pat pašalinti piktžoles. Kai jauni ūgliai pasiekia 50 cm aukštį, jis iškasamas ir toliau daro taip, kaip auga ūgliai.

Turi būti pririštas didesnis kaip 1 m aukščio artišoko krūmas, ypač jei yra stipraus vėjo grėsmė, priešingu atveju jie gali sulaužyti.

Jei planuojamas sėklų rinkinys, žiedyno metu rekomenduojama nuimti žiedyną, kad visa jėga būtų panaudota stiebagumbių formavimui. Birželio mėn. Jeruzalės artišokų krūmas supjaustomas 1,5 m aukštyje nuo žemės paviršiaus.

Derliaus nuėmimas ir saugojimas

artišokų auginimas

Rudenį pradedant grunto kriaušės stiebai dar kartą nupjaunami, o kanapės paliekamos 20 cm. Gumbeliai bus paruošti 120 dienų po sodinimo (maždaug tuo metu, kai jie kasa bulves).

Related  Juodųjų serbentų auginimo ir priežiūros ypatumai

Dėl to, kad Jeruzalės artišokai gali atlaikyti stiprių šalčių, šakniavaisių derlius gali būti perkeltas ankstyvą pavasarį. Tokiu atveju lovos virš žemės paviršiaus ir sniego. Patyręs sodininkas, naudodamas šį metodą, teigia: šaknys, pergyvenančios ant lovų, turi saldų skonį. Rudenį surinkti artišokai laikomi rūsyje arba rūsyje.

Augalininkystė ir naudojimas Jeruzalės artišokų – video