Pasakyk man, koks skirtumas tarp juodųjų aviečių ir gervuogių? Vyrukas atnešė uogas iš rinkos, sakė, kad avietės. Aš šiek tiek supratau, kad uogų viduje yra baltos ir tankios.

uogosVisi įpratę, kad aviečių – tai sultingas ir kvapnus uogos raudona-rožinė spalva. Tačiau yra įvairių, kad atrodo nieko panašaus įprastų aviečių ir labiau primena kitas uogas, gervuogės, ryšium su kuriuo jie yra dažnai painiojama, kuris yra naudojamas nesąžiningų pardavėjų.

Ir vis dėlto yra keletas požymių, kuriais galima nustatyti, kokios uogos yra ant kovos. Be to, net tada, kai sodinukai yra atrinkti ir auginami, augalai gali būti išskirti.

Juodųjų aviečių skirtumai iš gervuogių yra tokie:

  • uogų forma ir struktūra;
  • krūmo išvaizda ir forma;
  • krūmų žydėjimo laikas ir derliaus nokinimas.

Uogų savybės

avietės

Abiejose kultūrose būdinga juodoji vaisiaus spalva, susidedanti iš vieno sėklos kaulo, tačiau tai yra vienintelės bendrosios ypatybės, nes jų obrų formos ir struktūros skiriasi.

Gervuogis švytėti šiek tiek saulėje ir turi pailgą formą. Minkštimas yra tankus, todėl jie gerai saugomi ir transportavimo metu nesupjauna. Derinant uogą atsiranda gėlių pumpurai, o centre (atskyrimo vietoje) galima pamatyti baltą šerdį.

gervuogių uogos

Aviega viduje yra tuščiavidurė, kai surinkta, žarnelė išlieka ant šakos. Pačios uogos yra gana tankios ir gerai formos, kurios, skirtingai nei gervuogės, yra suapvalintos. Kaip ir paprastosios avietės, veislė yra šiek tiek plaukuojama ant uogų.

Bruožai krūmo

aviečių krūmai

Žvelgiant į suaugusių krūmus, lengviau atskirti gervuoges nuo juodųjų aviečių. Blackberry plantacijos yra labai tankios, o krūmai yra dideli dėl ilgų 3 metrų ūglių. Aviega auga laisviau, o krūmo aukštis yra du kartus mažesnis.

Spalvos ūgliai taip pat yra skirtingi:

  • avietė – šviesa, pilkšvai mėlyna spalva;
  • gervuogė yra žalia.

gervuogių krūmai

Reikšmingų skirtumų tarp šių dviejų kultūrų susiję su jų spygliais: BlackBerry turėti padoraus dydžio, jie yra stiprūs ir dygliuotas: sugauti, gana sunku atsikratyti “draugiškas apkabinimas”. Aviečių, jie yra labiau pažeidžiami, net sauskelnes, bet gausiai Pasipylė šakos.

Augimo sezono savybės

Abu augalų tipai yra retai sugadinti pavasario šalnomis, nes jie žydi gana vėlai. Bet jei avieta pradeda žydėti vasaros pradžioje, tada gervuogių žiedai tik pirmojo mėnesio (birželio mėn.) Pabaigoje.

Related  Purtuosius obuolius kaip avietes ir braškes trąšas

Todėl pasėlių derliaus laikas yra kitoks: avietės noklėja praėjusį mėnesį ir gali būti pašalintos iš krūmo liepos mėn. Kalbant apie gervuoges, pirmosios brandžios uogos pasirodo rugpjūtį.

Gervuogės gali duoti vaisių iki pirmųjų šalčių, o avietės vasaros pabaigoje nebėra.

Vaizdo įrašas apie skirtumus tarp gervuogių ir juodųjų aviečių