Jeigu viena ar kelios daugiamečių vejos žolių veislės būtų naudojamos gretimos teritorijos sklypo kraštovaizdžiui, kada žiemą turėtų būti tręšta veja?

pavasario vejos priežiūra

Sunku rasti gyvenamąją žemę, kurioje nepakankamai dėmesio skirta aplinkinės teritorijos gerinimui. Sodindami vejos žolę, galite sukurti puikų natūralų foną, todėl dirvožemį padengsite pusę ar didžiąją dalį užtvankos.

Daugiamečių vejos žolių privalumai

Augaliniai augalai vejoms gali būti vieni ar daugiamečiai. Daugiamečiai žolių veisliai būdingi keliomis savybėmis:

 • padidino atsparumą šalčiui;
 • žiemą tokie pasėliai būdingi visiško mirtingumo nuo sausumos augalo dalies;
 • su pavasario sezono pradžia augmeniniai ūgliai vėl auga iš konservuotos šaknies.

Tokie vejai sudygsta, palaipsniui užpildo dirvožemį. vejos daugiamečiai veislių teikti tankus apželdinimas ir duoti gausų žydėjimą ateityje. Pagrindinė sąlyga nepriekaištinga išvaizda vejos, vienodo danga ir spalvų sodrumas yra teisingas priemonės augmenijos priežiūrą, įskaitant šėrimą ir planuojamą procedūrą. Reikalauja ypatingo dėmesio į kraštovaizdžio su šilumos atvykus problemą, ir sniegas tirpsta, kada tręšti veją po žiemos siekiant atsigavimo.

Priežiūros ypatybės pavasarį

Visiškai augalams reikia reguliariai maitintis. Toks maitinimas yra ypač svarbus pavasarį, kai prasideda vegetatyvinis procesas. Rekomendacijos vejoms vežti sako, kad tris kartus reikia atlikti procedūrą, tačiau reikia pažymėti, kad pirmasis trąšų panaudojimas atliekamas po sniego tirpimo. Toks tręšimo būdas pagrįstas visų naudingų elementų absorbcija šlapia žeme.

Šėrimo veiksmingumas priklauso nuo šių veiksnių:

 • trąšų naudojimas tik drėgnam dirvožemiui;
 • aukščiausios rūšies virškinimo rūšies atitikimas pasodintoms augalams;
 • pavasarį įvestos trąšos didžiąja dalimi turi padidintą azoto kiekį;
 • vartojamų pašarų normalizavimas svyruoja 30-50 gr / m2 ribose;
 • Geriausias maitinimo laikotarpis yra akimirka iki jauno augimo pradžios.

Sausųjų trąšų naudojimo būdai

Tinkamai planuodami laiką, paėmę tręšimo būdą, tinkamą pasodinti žolėms, galite pradėti vykdyti dirvožemį ir pasodinti augalus.

Related  Kaip auginti malvaus sodinukus namuose?

Trąšas galite drėkinti dirvožemiu keliais būdais:

 1. Rankinio sausųjų trąšų skleidimas į aikštelę, dar nesukėlęs vejos. Toks metodas yra gana neveiksmingas dėl pernelyg daug darbo ir netolygaus maistinių medžiagų pasiskirstymo žemės paviršiuje.
 2. Paskirstykite trąšas naudodami mechaninį sodo difuzorių. Toks metodas ne tik sutrumpins darbo trukmę, bet ir sutaupys taikomo tręšimo sąnaudas.

Papildomos daugiamečių vejos atkūrimo procedūros

Žolės maitinimas pavasaryje yra toli gražu ne vienos pakopos procedūra, pagrįsta vien tik sausų maistinių medžiagų skleidimu.

Kad padėtų daugiametei vejai atsigauti ir taptų patraukliausia, būtina etapais įgyvendinti tokius darbus kaip:

 1. Įvedus trąšas į žemę, reikėtų laikinai sustabdyti 1,5-2 savaites. Šio laikotarpio metu neturėtų būti imamasi veiksmų tobulinti ir tobulinti šią svetainę.
 2. Pasibaigus paskirstytam laikui, kai viršaus žolės plotas išdžiūsta, visi augaliniai likučiai turi būti nuvalomi.
 3. Būtina atsikratyti žiemos metu susidariusios plutos, atliekant vertikalizacijos darbus, kai vertikalių judėjimų įgyvendinimas kelia dirvožemį iš žemės paviršiaus.

Lygiagrečiai su patikrinimais, skarifikacija yra sveikintina, tai reiškia, kad žolės daigumo vietoje yra nereikalingų elementų išvalymas. Jei trūksta galimybių maitinti veją iš karto po sniego kritimo, ją galima pataisyti pridedant papildomą pašarą po skardifikacijos.

Svetainės privalomo aeravimo būtinumas

Maitinimas nesuteiks teigiamų rezultatų, jei nebus imtasi veiksmų, kad būtų pašalinta svetainė. Atsižvelgiant į tai, kad žiemos metu dirvožemis tampa tankesnis, sunkiau kaupiamas anglies dioksidas kiekiais, kurie kenkia vejos augalams. Oro srautas prie augalų šaknų negali būti tiesiog trukdomas, bet užblokuotas. Siekiant išvengti šaknų deguonies bado, aeracijos darbai turėtų būti atliekami bet kokiu prieinamu būdu.

Dažniausiai tokie yra:

 • naudojant specialią sodo techniką, kuri leidžia keisti purkštukus ir punkto gylio parametrus;
 • rankiniu būdu, naudojant įprastas sodo šakutes.

Related  Kurią veją geriau valcuoti ar pasėti?

Tokios manipuliacijos užtikrins ne tik deguonies srautą į dirvą, bet ir skatins pagreitintą pristatytų trąšų oksidaciją.

Antroje balandžio pusėje reikėtų imtis priemonių piktžoles kontroliuoti. Veiksmingiausias būdas yra herbicidų, kurie formavimo etape pašalina piktžoles, įvedimas.

Vaizdo įrašas – vejos atkūrimas po žiemos