Šiandien parduotuvėje nusipirkau klestinčią Antuuriumą. Pardavėjas pataria persodinti gėlę namuose. Pasakyk man, kada perparduoti anturį po pirkimo ir ar tai galima padaryti su žydinčiu augalu?

Įsigyta gėlių parduotuvėse, augalus beveik visada reikia persodinti į tinkamesnį puodą, pakeičiant dirvožemį. Gana dažnai gėlės parduodamos nedidelėse plastikinėse talpyklose ir, norint išsaugoti gražią išvaizdą, jos yra apdorojamos specialiais preparatais. Žinoma, suaugęs augalas negali vystytis įprastai, jei nėra vietos. Antuuris nėra išimtis.

anthurias įsigytas

Kada geriau nusipirkti anthuriumas? Atsakymas į šį klausimą yra paprastas – iš karto. Žinoma, jei reikia, galite palaukti kelias dienas, bet jūs negalite stiprai susiveržti su transplantacija, kitaip augalas gali susirgti ir mirti.

Po pirkimo, augalas turi būti persodintas per tris dienas.

Nurodykite puodą anthurium transplantacijai

Tinkamiausia anthuriamo transplantacijos vaza bus plastiko ar stiklinio indo. Dar geriau, jei jis yra skaidrus. Kadangi gėlė turi galingą šaknų sistemą, lengvai matoma šiuose induose, kai šaknys užpildo visą puodo tūrį ir reikės dar vieno transplantacijos.

Gėlių augintojai, auginantys augalų molio puodus, turi atsižvelgti į tai, kad jie turi būti padengti iš vidaus stiklinimo būdu. Tada anthurio šaknis negalės sudygti į vazono sienas.

Puodą neturėtų būti nupirkti labai giliai, bet pakankamai platus, kad stagnuotis, o perteklius išgaruoja greičiau.

Dirvožemio paruošimas transplantacijai

anthurio šaknys

Antuuris auga orchidėjų pagrindu, kuris parduodamas gėlių parduotuvėse. Augalui tinkamą dirvą taip pat galima paruošti atskirai, maišant:

  • dviejose velenų ir spygliuočių vietose, taip pat durpėse;
  • viena upių smėlio dalis;
  • pusė medžio anglis ir spygliuočių mediena.

Kaip transplantuoti Anthurium

drenažas

Prieš pašalindami augalą iš puodo, jį reikia įpilti gausiai ir palikti valandą. Kitas, atsargiai nuimkite krūmą ir pašalinkite iš jo visą dirvos mišinį, kuriame jis augo. Jei yra gumulėlių, jie purškiami ir suminkštinami. Sugadinti ir supuvę šakniavaisiai iškirpti ir apibarstyti medžio anglis.

Keptuvėje uždėkite drenažo sluoksnį ir užpilkite jį maistinių medžiagų dirvožemiu. Augalą įdėkite į puodą taip, kad viršutinė šaknų dalis būtų padengta iki dviejų centimetrų aukščio.

Jei ateityje staiga pasirodys, kad dirvožemis paslydo ir anturio šaknys yra eksponuotos, jas galite uždengti samanais iš viršaus.

persodintas anthuriumas

Perkant žydinčią anthuriumą nėra specialių rekomendacijų dėl transplantacijos. Jis persodinamas tiksliai toje pačioje eilėje kaip augalas be žiedynų. Pirmąsias 2-3 savaites po transplantacijos anthurium nėra šeriami ir sumažina laistymą, tačiau jie reguliariai purškiami.

Related  Kompleksinės trąšos patalpų gėlėms ilgą laiką: granulių forma

Teisingo anthurio transplantacijos paslaptys – video