Aš turiu mažą obuolių sodą, kasmet dalis pasėlių patenka į žemę. Noriu pabandyti šerti vaisius uogomis. Pasakyk man, kaip teisingai naudoti supuvę obuolius trąšomis avinoms ir braškėms?

Daug sodininkų, auginančių obelų, stebuklas – ką daryti su kritusiais vaisiais? Piktžolių obuoliai nebėra saugomi, be to, jie greitai sugadinami. Na, jei yra antrinis ūkis – galvijai ar kiaulės su malonumu padės panaudoti skanų gurkšnį. Priešingu atveju jis tiesiog išmestas. Ir visiškai veltui, nes supuvę obuoliai yra puiki trąša pasėliams, įskaitant avietes ir braškes.

Lapuočių kaip trąša

Prarasti ir sugadinti vaisiai gali būti naudojami kaip organinės trąšos kitoms kultūroms. Dėl to, kad po daugybės mikroelementų išsiskiria įvairūs mikroelementai, jie ne tik pagerina dirvožemio kokybę, bet ir padeda gauti gausų derlių. Tuo pačiu metu galima paversti kiaules kaip vaisių uogų, daržovių ir dekoratyvinių augalų.

Patyrę sodininkai ir sodininkai praktikuoja du būdus naudoti supuvę obuolius kaip maistą:

  • tiesioginis vaisių patekimas į dirvą;
  • naudoti kaip komposto komponentą.

Dirvožemio deginimas į dirvožemį

kritimo

Norint naudoti šviežius vaisius trąšomis, jums reikia:

  1. Tarp eilučių braškių arba aviečių (arba aplink krūmas) kasti ne labai giliai grioveliai.
  2. Skorpioną nupjaukite kastuvu ar kirviu (kad jis suktųsi greičiau).
  3. Supilkite susmulkintus obuolius į griovelius. Jei pageidaujate, galite pridėti purtamo mėšlo ir lapų vaisius.
  4. Sumaišykite juos su dirvožemiu ir padengkite dirvos sluoksniu.

Prieš džiovindami obuolius dirvožemyje, turėtumėte rinktis vaisius su akivaizdžiais grybelinių ligų ar kenkėjų požymiais. Tai neapima augalų, kurioms taikoma “obuolių” trąša, infekciją.

Kompostas supuvę obuoliai

kompostas

Padalis yra puikus komposto komponentas. Vaisiai greitai skaidosi, o tai savo ruožtu pagreitina komposto brendimą, taip pat praturtina jį naudingais mikroelementais.

Paruoškite kompostą, paruoškite plastikinį konteinerį ar pagaminsite medinę dėžę. Galite tiesiog kasti skylę tolimame svetainės kampe, kuri yra gerai apšviesta. Dugno ar virtos indo dugne uždėkite šiaudų ar šakų sluoksnį. Tada susmulkinti obuoliai sluoksniuojami, keičia juos žeme. Tai paprasčiausias komposto variantas.

Kompostą praturtindami naudingais elementais, rekomenduojant priskirti piktžoles, maisto atliekas, pelenus ir kai kurias mėšlas. Greitas nokinimas supaprastins greito komposto paruošimą.

Komposto krūvos dangtelis ant filtro viršaus, kad būtų išvengta greito drėgmės praradimo. Periodiškai krosnies turinys turi būti maišomas, o prireikus – laistyti. Paruoštą kompostą galima gauti maždaug per 3 mėnesius. Tinka trinti avenes ir braškes, taip pat yra naudojama kaip mulčiavimas.

Related  Pavasario priežiūra rožėms name

Kalbant apie bakterijas ir grybelines spores, kurios lemia obuolių kritimą, tada, kai brandinamas kompostas, jie visiškai neutralizuojami. Aukšta temperatūra žudo visus kenkėjus, o toks kompostas yra visiškai saugus. Norėdami visiškai žinoti, galite palikti kompostą brandinti dvejus metus.

Kompostas supuvę obuoliai – video