Mano dukra atvedė mane gana neįprastą krūmą, padengtą įvairiais lapais. Buvo beveik metai, kai jis gyvena su manimi, bet jis niekada nepasiliko. Gal aš galiu jam apgauti? Pasakykite mums, kaip rūpintis japoniškomis verpstės kaulais namuose. Ar ji turėtų būti gėlė, ar tai tiesiog dekoratyvinis krūmas?

Japonijos verpstė yra dekoratyvinių krūmų atstovė. Laukiniai gražūs žalieji krūmai auga iki 5 metrų aukščio, gamina baltas ir žalias gėles ir sudaro rausvius vaisius.

Spintelės kambario augalai yra daug mažesni ir labai retai žydi. Krūmas yra padengtas gražiais lygiais lapais, jie yra truputį pailgę ir, kaip buvo, pasvirti kraštais. Dėl lapų spalvos ir formos įvairovės Japonijos verpstės lapai yra suskirstyti į porūšius.

Japonijos verpstės veislės

Garsiausios veislės apima verpstes su viengabaritine žalios spalvos lapų spalva. Taip pat ypač įdomūs yra įvairūs krūmai:

  • aukso veleno guolis (lapo vidurys yra geltonos spalvos);
  • sidabrinės velenėlės lapai (baltos-žalios spalvos lapai).

Kai augsime japoniškąjį veleną namuose, pagrindinis rūpestis bus jo dekoratyvinės spalvos saugumas. Esant ypatingoms sąlygoms, jam nereikia, nes jis yra absoliučiai nepretenzingas, tačiau vis tiek reikia laikytis kai kurių rekomendacijų dėl japoniško veleno medžio priežiūros namuose.

Apšvietimas

jauni pastoliai

Vienas iš svarbių augalų priežiūros momentų – suteikti jam pakankamą apšvietimą. Paprastoms žaliosioms verpstėms yra šiek tiek saulės, jie auga netgi šešėliai. Tačiau daugybei krūmų reikia daugiau apšvietimo, kitaip jų spalva su laiku išnyks ir jie taps monochromatinėmis.

Japonijos verpstę nerekomenduojama dėti į pietų palangę, esant tiesioginei saulės šviesai.

Oro temperatūra

bienalės augalai

Augalas blogai reaguoja į aukštą kambario temperatūrą. Labiausiai jaukiai vasarą jaučiasi 23 karščiai. Žiemą pageidautina įdėti puodą į kambarį, kurio temperatūra neviršija 12 laipsnių. Šildomame spintelio kambaryje lapija gali nukristi.

Laistymas ir purškimas

žalia veleno guolis

Bereskletas yra gana higrofiliškas augalas. Vasarą reikia reguliariai laistyti. Svarbu neleisti dirvožemiui visiškai išdžiūti, kad lapai nesijaudintų. Rudens pradžioje tarp laistymo padidėja pertraukos, o žiemą – retai laistoma šiltu vandeniu.

Related  Suteikite gėlių derinimo gėlių garduose schemą!

Krūmas yra labai dėkingas už reguliarų purškiamų ir net dušų, ypač karštų vasaros dienų. Siekiant užtikrinti, kad po šios procedūros likusios priemaišos nebūtų ant lapų, vanduo turėtų būti laikomas budėjimo režimu ir, pageidautina, filtruojamas.

Maitinimas ir transplantacija

įvairias verpstes

Kartą per mėnesį augalas tręšiamas mineralinėmis trąšomis, nuo pavasario iki rudens. Vegetacijos laikotarpiu kompleksinės organinės trąšos įvedamos kartą per savaitę. Vaikų trąšos yra skirtos jauniems krūmams, skatinantiems lapuočių masės augimą.

Jauni važiuoklės sodinukai turi būti kasmet transplantuojami, o suaugusieji – tik kartą per trejus metus. Jei suaugusiųjų verpstė turi įspūdingą dydį, galite tiesiog atnaujinti viršutinį dirvožemio sluoksnį.

Norėdami suteikti krūmui pageidaujamą formą ir paskatinti šoninių ūglių augimą, jis yra supjaustytas (geriau tai padaryti pavasarį). Kadangi pats krūmas yra labai silpnai šakotas, tokie kirtimai atliekami reguliariai. Silpnus ūgliai taip pat turėtų būti pašalinti, kad jie nebūtų panaudoti jėgos iš krūmo

Jaunieji, iškirpti iš auginių viršūnių, naudojami naujų augalų veisimui. Reikėtų pažymėti, kad stiebas, kuriame po treniruočių pumpurų yra mažiausiai 3 tarpusavyje, bus tinkamas reprodukcijai. Be to, verpstės dauginamos sėklomis.

Priežiūra dėl verpstės namuose – vaizdo įrašas