Noriu nustebinti savo draugus ir giminaičius su pomidorais Naujųjų metų atostogų metu. Papasakokite mums, kokie vaisiai turėtų būti naudojami ir kokia jų auginimo agrotechnologija? Kaip ir kur juos pomidorus laikyti prieš naujus metus.

pomidorų laikymasTuo vadovaujantis auginimo technologijos, laiku valyti ir tinkamai išsaugoti kai kurių veislių vaisiai gali gulėti iki kovo, jeigu, žinoma, nėra. Mes, paprastai naujųjų metų šventes, valgome tokius pomidorus.

Aš apibūdinti pabaigoje pomidorai, kuri mes patyrėme įvairių – tai “Ilgas-Keeper”, “Naujieji metai” ir “Ūkis druskos danga”. Visi jie išsiskiria dėl jų didelio tankio, didelio pločio vaisių sienų ir mažų sėklų kamerų. Šių veislių vaisiai yra geltoni. Reikėtų pažymėti, kad jų nesvarbus skoninės savybės, lyginant su pripažintomis pasirinkimą, bet salotoms ar karštų patiekalų antra jų taikymas bus daug pigiau pomidorai įsigytų, pasirengimo Naujųjų Metų laikotarpiu.

Be to, padidėjo galiojimo laikas yra skirtingų veislių pomidorus: “Žirafa”, “Vasilisa”, “podzimnego”, “Rio Grande” ir kt.

Dabar apie technologijas. Pagrindinė ilgalaikio sandėliavimo sąlyga yra savalaikis valymas. Būtina neleisti vaisių geltonos spalvos ant krūmų. Neišdirbti pomidorai renkasi, tvarkingai, nesupjaudami ir neleidžia kitokių mechaninių pažeidimų.

Laikyti vaisių “LP pomidorų” turėtų būti viena su dviem sluoksniais kambario temperatūroje ne didesnis kaip aštuoniolikos laipsnių Celsijaus dėžutes. Optimali temperatūra bus nuo dešimties iki penkiolikos laipsnių.