puikus liatris šalyjeLiatris su purviais žiedynų žvakėmis ir nuostabiu aromatu – populiarus dekoratyvinis daugiametis vasarnamių kotedžas. Jei tarp mėgstamiausių gėlių augalų yra Liatris, apželdinimas ir priežiūra atvirame lauke yra svarbūs žingsniai jo ilgam gyvenimui ir stabiliam žydėjimui.

Liatris aukščio su stačias stiebų, siaurus lapus ir varpinių-kaip žiedynai visų atspalvių nuo baltos iki purpurinės storu, vienas iš svarbiausių augalų sodo lovos. Žmonės iš Amerikos, jie yra labai nepretenzingas, reaguoja į priežiūros, gali daugintis sėklomis ir vegetatyviškai, dalijant gumbavaisiai šakniastiebiai.

Liatrice sodinimas į atvirą žemę su sėklomis

Sėjamosios liatris sėklosDaugelį dekoratyvinių augalų galima auginti tik per sodinukus. Tai gana sudėtinga ir reikalauja daug pastangų, laiko ir dėmesio. Liatris yra laiminga išimtis. Sėklos gerai sudygsta sode, nereikia specialaus paruošimo, išskyrus mirkymą kalio permanganato tirpale.

Sėklos, sodinančios liatrisą atvirame paviršiuje pavasarį, kai dirvožemis atšildomas. Vidurinėje juostoje tinkamas laikotarpis trunka nuo kovo pabaigos iki balandžio vidurio. Iki rudens jauni sodininkai turės laiko pakankamai tobulėti, kad pavasarį pradėtų savarankišką gyvenimą.

Sėjimas atliekamas iš anksto iškastuose maistingųjų medžiagų dirvožemyje iki 1-1,5 cm gylio. Kai vynuogės apibarstomos, jie yra laistomi. Šūviai šiltuoju metų laiku reikalauja:

  • reguliariai, bet vidutiniškai laistyti;
  • dirvožemio raižymas prie sodinukų;
  • netvarkingam dirvos paviršiaus atpalaidavimui.

gėlių lyatris ant gėliųNorėdami sutaupyti laiko rausvėjimui, pavasarį, pasodinus Liatrice į atvirą žemę, augalai yra mulčiuoti. Jei vasarą yra lietaus, specialiai augalai nėra laistomi. Papildomas drėgmės kiekis gali sunaikinti mažus gumbus ir šakniastiebius.

Rudenį jaunoji lyatrisija praranda virš žemės dalį. Tai signalas sodininkui, kuris turi kasti gumbus ir laikyti juos iki pavasario.

Laistymas “Liatris” į atvirą žemę

svogūnėliai, liatrisDekoratyvinis daugiametis gana vėlyvas subrendęs ir žydėjęs. Pirmosios žvakės virš siauros užaugintos lapijos pasirodo tik antruoju ar trečiuoju metais. Jei svetainėje jau yra didelės šio augalo ar sodinamosios medžiagos, kurios buvo įsigytos parduotuvėje, antroje vasaros pusėje, svogūnėliai sodinami Liatris į atvirą žemę. Teisingas laikas prasideda po žydėjimo, rugpjūčio ar rugsėjo mėn.

Related  Svarbiausias dalykas, susijęs su sodinimu ir priežiūra atvirame lauke, yra švelnios frezijos

Daugiamečiai augalai, vyresni nei treji metai, tinka reprodukcijai. Rugpjūčio mėn .:

  • augalai yra iškasti;
  • Atskiri kornišonai didesni nei du centimetrai;
  • gaunama sodinamoji medžiaga sodinama į tinkamą vietą 8-10 centimetrų skylėse su laisva dirvožemio, sumaišyto su humusu.

lyatrice kaip pot cultureSvogūnai auga depresija aukštyn, tada padengti dirvožemio sluoksniu, kuris yra sutankintas, drėkinamas ir mulčiuota. Tarp skylių palikite mažiausiai 30-40 cm tarpą, kad jaunoms gėlėms būtų pakankamai vietos ir maisto. Po apsodinimo, “Liatris” priežiūra atvirame lauke apsiriboja mulčiavimu ir raimu.

Jei ruduo yra sausas, galite jį vandeniu. Žiemai tokios plantacijos gausiai padengtos mulčiavimu, lapniku ar kita medžiaga.

Jei pageidaujate, jūs galite auginti liatris ne su atskiromis gumbasvogėmis, bet su suaugusių, užaugintų krūmo dalimis. Pagrindinis dalykas yra turėti delenki:

  • savo šaknis;
  • susiformavę gumbai;
  • sveiki augimo taškai.

Sodinimo skylės atliekamos atskirai nuo krūmo dalies dydžio, o po to greitam įsišakavimui užpildykite birių dirvožemių ir humuso pagrindu esantį birių maistinių mišinių mišinį.

Vieta Liatrice sodinimui atvirame lauke

lutris užuolaidosSupaprastinti Liatris priežiūros po pasodinimo atvirame žemės, svarbu pasirinkti tinkamą vietą kultūroje, ir reikia atkreipti dėmesį ne tik į dekoratyvinių savybių daugiamečių augalų, bet taip pat savo reikalavimus į žemę, apšvietimo ir kitų auginimo sąlygomis.

drugelis ant lytario krūmoLiatris – didelis dekoratyvinis daugiametis augalas, kuris lovoje priskiriamas vienam iš pagrindinių vaidmenų.

Augalas puikiai atrodys ant medžių, didelių spygliuočių krūmų fone, šalia dekoratyvinių lapuočių rūšių ir žieminių augalų, kuriuose yra žemos arba antžeminės dangos.

liatris kraštovaizdžio dizainasLiatris sodinimo vieta turi būti saulėta. Augalas nebijo vėjo, tiesioginių vidurnakčio spindulių ir vasaros karščio. Tačiau tankus dirvožemis, ypač viršijantis drėgmės, yra rizikos veiksnys. Jei tokia vieta yra parenkama, kad būtų galima nusileisti Liatris, nuotraukoje lauko priežiūra bus sudėtinga dėl šaknų sistemos gedimo ir grybelinių ligų vystymosi.

Related  Kaip auginti skanius kvapnius ananasus namuose

sodo kompozicija su liasJei priemiesčio teritorijoje kaupiasi sniegas ar lietaus vanduo, požeminis vanduo teka arti, drenažo sluoksnis ir kanalizacijos sistema privalo būti dedami po gėlyne.

Rūpinimasis Liatris po sodinimo atvirame lauke

žydi baltas lytirasLiatrisas yra stebėtinai nepretenzingas ir gali būti teisingai vadinamas “gėlėmis tinginiems vasaros gyventojams”. Gėlių priežiūra yra drėkinimas, piktžolių pašalinimas ir dirvos atsipalaidavimas. Didžiausias dėmesys reikalingas jaunosios lyatrisijos. Kai auga krūmas, lapų lizdas užima didelę dirvožemio dalį, palaiko drėgmę ir užkerta kelią piktžolių žolės augimui.

Sausame sezone liatris yra vidutiniškai laistytas. Svarbu, kad vandens srautas nebūtų stiprus ir nepašalintų dirvožemio, atskleidžiant paviršiaus šaknų sistemą. Jei taip atsitinka, reikia įkandinėti gėlę arba užpilti šviežią substratą po pagrindu.

“Liatris” maitinamas tris kartus šiltuoju metų laiku. Pavasarį gėlė gauna žalią azotą skatinančio augimo. Vasarą gėlė du kartus trąšų su kalio ir fosforo mišiniais, kurie stimuliuoja žydėjimą ir paruošia augalą poilsiui.

rytas lyatrisDėl aukštų augalų teikiama parama. Po vytimo žiedų sumažinti. Jei ne, Liatris Nepraleiskite galimybę išsiskirstyti ir užfiksuoti svetainės dalis yra ne skolinga jam. Šis pasiruošimas žiemai nesibaigia. Ištvermė, bet staiga ruduo šaltis, pavyzdžiui, sodinti ir prižiūrėti Liatris atvirame lauke Uralo ir kitus regionus, atšiaurių klimato, gali sukelti didelę žalą į kultūrą. Todėl aukščiau žemės dalis, kai lapai pagelsti ir glebti anksto supjaustyti ir tankiai mulčio sluoksnis maždaug 15 cm dalis. Shelter svarbiausia, jei žiema sniegas-nemokamai.

Liatriso kopijavimas – video