gervuogių prinokimo šalyjeViena iš labiausiai skanių ir kvepiančių uogų yra gervuogių, jos naudingos savybės ir kontraindikacijos liaudies gydytojams ir dietologai jau seniai žinomi. Šis uogas yra artimiausias visų žinomų aviečių giminaitis. Medicininiais tikslais galite naudoti ne tik savo uogas, bet ir lapus bei net šaknis. Be to, tai tik tikra vitaminų sandėlis, todėl labai naudinga ją naudoti šviežiai.

Naudos uogos ir lapai

uoga“Blackberry” turi gana didelę cheminę sudėtį. Jos kalorijų kiekis yra tik 36 kalorijos 100 gramų. Tokios mažos kalorijos vertės leidžia ją naudoti mityboje. Gervuogių nauda ir žala sveikatai yra ištyrinėta gana gerai.

Reguliarus šios uogų naudojimas padeda normalizuoti medžiagų apykaitos procesus organizme ir didina medžiagų apykaitą. Jame yra specialių medžiagų – katechinų slopina riebalų absorbciją. Jis taip pat turi galimybę normalizuoti cukraus kiekį kraujyje, kuris yra svarbus tiems, kurie kenčia nuo diabeto. “Blackberry” nėštumo metu suteikia organizmui visus reikalingus vitaminus ir mikroelementus. Be to, jame yra folatų, kurie neleidžia vystytis vaisiaus defektų ir sumažina persileidimų riziką.

skanus gervuoges iš sodoŠi uogybė turi kitų naudingų savybių:

  • padidina imunitetą;
  • sumažina peršalimo temperatūrą;
  • apsaugo kūną nuo laisvųjų radikalų poveikio, taip sulėtina senėjimo procesą;
  • teigiamai veikia širdies ir kraujagyslių sistemą, gerina kraujo sudėtį;
  • skatina įvairių organizmo toksinų ir toksinų išsiskyrimą;
  • kovoja su šlapimo sistemos ligomis.

gervuogių lapai turi gydomųjų savybiųDėl organizmo naudinga ne tik uogoms, bet ir kitoms šio augalo dalims. Pavyzdžiui, gervuogių lapai turi savo gydomųjų savybių ir kontraindikacijų. Jie turi keletą gydomųjų savybių:

  • puikiai išgydo įvairias kilmės kilmės žaizdas;
  • turėti diuretikų ir stemplės poveikį;
  • prisidėti prie bronchų ir plaučių ligų pliūpsnio;
  • gali būti naudojamas kaip hemostazinis agentas.

Naudodami uogas ir lapus kaip vaistą neturėtume pamiršti, kad be naudingų gervuogių savybių taip pat yra kontraindikacijų.

Kontraindikacijos vartoti

Viena iš pagrindinių kontraindikacijų, susijusių su gervuogėmis, yra individuali netolerancija. Žmonės su jautriomis imuninėmis sistemomis gali sukelti skirtingų sunkumų alergines reakcijas. Atsargiai, jis turėtų būti vartojamas ir su inkstų liga.

Related  Ar galima orchidą atkurti, jei šaknys yra supuvusios?

padidėjęs skrandžio rūgštingumasNerekomenduojama gervuogei su padidėjusiu rūgštingumu skrandyje. Jei valgote per daug uogų vienu metu, taip pat gali pasireikšti virškinimo sutrikimai, išreikšti viduriavimu, vėmimu ar pykinimu.

Atsargiai, šviežios uogienes turi būti skiriama vaikams iki 3 metų amžiaus. Tai gali sukelti įvairias alergines reakcijas.

Siekiant išvengti visų šių nemalonių pasekmių narkotinių medžiagų iš angliavandenių vartojimui visada reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju arba dietologu. Su vidutiniu šviežių uogų suvartojimu dažniausiai nepastebima sveikatos problemų. Šviežios gervuogės yra ne tik puikus desertas, bet ir veiksmingas natūralios kilmės vaistas.

Vaizdo įrašas apie “Blackberry” privalumus